Pełna gama czujników i produktów do kontroli procesów od firmy Omega jest już teraz dostępna w Farnell - CZUJNIKI - STEROWNIKI - REJESTRATORY - CZUJNIK CIŚNIENIA - CZUJNIK TEMPERATURY - CZUJNIK PRZEPŁYWU - UKŁADY STEROWANIA - OMEGA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Pełna gama czujników i produktów do kontroli procesów od firmy Omega jest już teraz dostępna w Farnell
drukuj stronę
poleć znajomemu

Pełna gama czujników i produktów do kontroli procesów od firmy Omega jest już teraz dostępna w Farnell

Pełna gama czujników i produktów do kontroli procesów od firmy Omega jest już teraz dostępna w Farnell
fot. Farnell

Farnell wprowadził na swoje magazyny pełny wybór najnowocześniejszych czujników temperatury, ciśnienia, przepływu i innych przetworników, a także elementów automatyki, systemów sterowania i złączy, produkowanych przez firmę Omega.

Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, znacząco rozszerzył swoje portfolio produktów do automatyki przemysłowej i sterowania poprzez wprowadzenie do oferty asortymentu firmy Omega. Podpisane niedawno porozumienie z Omegą, czyni Farnell jedynym w Europie dystrybutorem świadczącym usługi wysokiej jakości, który sprzedaje produkty firmy Omega. Projektanci elektroniki oraz inżynierowie pracujący w przemyśle, a także specjaliści zajmujący się konserwacją i utrzymaniem ruchu mogą teraz nabywać w sklepie Farnell światowej klasy produkty od Omega, zaprojektowane z myślą o mierzeniu i sterowaniu temperaturą, wilgotnością, ciśnieniem, naprężeniem, siłami, przepływem, poziomami, współczynnikiem pH i przewodnością.

Omega pomaga łączyć systemy własne klientom z branży aeronautycznej, motoryzacyjnej, a także firmom zajmujących się komunikacją bezprzewodową, aparaturą kontrolno-pomiarową, sterowaniem procesami i monitorowaniem mocy. Wśród dostępnych już teraz produktów marki Omega, służących do wykrywania, mierzenia, podgrzewania, automatyzacji, zbierania danych i budowy rozwiązań na potrzeby sterowania, można znaleźć:

  • Sterownik PID CN16PT-330: ta potężna i wszechstronna rodzina opartych o mikroprocesory sterowników PID cechuje się niezrównaną uniwersalnością w zakresie stosowania w pomiarach procesów, a jednocześnie jest prosta w instalacji i użytkowaniu. Uniwersalne wejścia tych sterowników pozwalają na podłączanie termopar, termometrów rezystancyjnych, termistorów, różnych sygnałów napięciowych i prądowych, a w tym informujących o naprężeniach. Sygnały są próbkowane z szybkością do 20 razy na sekundę z użyciem 24-bitowego przetwornika analogowo-cyfrowego. Łączność ze sterownikiem przebiega przez standardowy port USB. Opcjonalnie dostępny jest interfejs ethernetowy oraz interfejsy RS-232/RS-485 ze wsparciem protokołu szeregowego Modbus®. Sterowniki te wyjątkowo dobrze sprawdzają się w aplikacjach, w których konieczne jest zapewnienie wizualnej weryfikacji parametrów procesowych, np. w automatyce w zakładach przemysłowych, podczas przeprowadzanie testów mechanicznych i w różnorodnych aplikacjach procesowych (w tym w przemyśle spożywczym, w wytwarzaniu tworzyw sztucznych czy w przetwarzaniu ceramiki), a także w laboratoriach.

  • Rejestrator temperatury NOMAD OM-91: ten przenośny, zasilany bateryjnie rejestrator danych ma kompaktowe wymiary, jest lekki i łatwy w użyciu. Pozwala na precyzyjne i powtarzalne rejestrowanie odczytów temperatury. Jego interfejs graficzny, służący do konfiguracji nowych podłączanych podzespołów i zbierania danych jest intuicyjny. Opiera się o zastosowanie diod LED, wskazujących aktualny stan urządzenia, a interfejs USB jest wykorzystywany do szybkiej transmisji danych. Omawiany rejestrator temperatury świetnie się sprawdza w aplikacjach związanych z transportem, w których konieczne jest udokumentowanie, że przewożony towar pozostawał przez cały czas w warunkach środowiskowych, określonych przez różne wymogi. Co więcej, rejestrator jest przystosowany też do pracy w instalacjach z wieloma innymi rejestratorami tego typu.

  • S136A-1-K – czujnik temperatury na podczerwień: ten miniaturowy, niedrogi, bezkontaktowy i cechujący się świetnymi parametrami czujnik ma funkcje bezprzewodowego pomiaru temperatury w oparciu o promieniowanie podczerwone i pozwala na przesył danych za pomocą różnych interfejsów (zależnie od wersji). Został wyposażony w ekranowany kabel o długości 1,8 m, którym przesyłane jest zarówno zasilanie, jak i sygnały wyjściowe. Jest dostępny do nabycia w dwóch wariantach, jednym pozwalającym na pomiary z zakresu od -18 °C do +202 °C i drugim, pracującym z temperaturą od 149 °C do 538 °C. Dzięki użyciu standardowych wyjść z łatwością można go podłączyć do wszelkiego rodzaju mierników, rejestratorów, płytek komputerowych, sterowników PLC i innych urządzeń sterujących. Typowe zastosowania czujnika obejmują pomiary temperatury w trudnodostępnych miejscach oraz w ograniczonych przestrzeniach i w trudnych warunkach środowiskowych.

  • Przepływomierze serii FL-500: są to produkty cechujące się wysoce odporną budową i prostą instalacją. Pozwalają na bezpośrednie odczyty wskazań przepływu wody o ciśnieniu atmosferycznym lub podwyższonym do 6,2 bara (90 psi). Ich ustawienia można z łatwością dostosowywać do potrzeb za pomocą wkrętaka, a ponadto urządzenia można doposażyć o czujniki zbliżeniowe, które pozwalają sygnalizować określone szybkości przepływu. Przepływomierze FL-500 mogą być używane do wskazywania przepływów cieczy, gazów i pary.

Simon Meadmore, Global Head of IP&E w firmie Farnell mówi: „Niezmiernie się cieszymy, że za sprawą naszego nowego, europejskiego porozumienia możemy zaoferować poszerzoną ofertę specjalistycznych produktów marki Omega dla automatyki przemysłowej i sterowania procesami. Zapewniamy naszym klientom bogaty wyboru urządzeń firmy Omega, dostępnych z jednego źródła i z szybką dostawą. Wspaniała jakość i niezawodność sprawiają, że klienci budujący przemysłowe aplikacje sterowania chętnie w pierwszej kolejności sięgają właśnie po wyroby marki Omega.”

Omega działa w swojej branży już ponad 55 lat i ma renomę lidera rynku. Klienci firmy Farnell mają dostęp do bardzo bogatego wyboru produktów stosowanych w automatyce i sterowaniu, pochodzących od czołowych producentów i oferowanych z pomocą techniczną. W ramach tego wsparcia dostępne są też bezpłatne materiały online, karty katalogowe, noty aplikacyjne, filmy wideo i webinaria, umieszczone na stronie internetowej Farnell.

Wybór czujników i produktów do sterowania procesami, wytwarzanych przez firmę Omega, jest dostępny z szybką dostawą ze sklepu Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz z serwisu element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl