Rusza Polsko-Szwajcarski Program Badawczy - UNIA EUROPEJSKA - PROGRAM - PAN - POLSKA - B+R - SZWAJCARIA - GOSPODARKA OPARTA NA WIEDZY - BADAWCZY - DOFINANSOWANIE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rusza Polsko-Szwajcarski Program Badawczy
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rusza Polsko-Szwajcarski Program Badawczy

Rusza Polsko-Szwajcarski Program Badawczy
Rozwój gospodarki opartej na wiedzy oraz prowadzenie wspólnych badań naukowych i transfer technologii, to cel Polsko-Szwajcarskiego Programu Badawczego, z którego od 2010 r. skorzystają polskie uczelnie i instytuty naukowe. W jego ramach sfinansowane zostaną projekty badawcze na sumę ok. 70 mln zł.

Program pozwoli sfinansować projekty w pięciu obszarach badawczych: informatyka i komunikacja, nanotechnologie, energia/odnawialne źródła energii, zdrowie oraz środowisko.

Wartość programu wynosi 26 mln franków szwajcarskich (ok. 70 mln zł - stan na 14 stycznia 2010 r.). Wnioski o przyznanie grantów na projekty naukowe będzie można składać od 1 kwietnia do 30 czerwca.

"Kto może się ubiegać? Praktycznie całe środowisko badawczo-naukowe w Polsce, obojętnie czy są to instytuty, uniwersytety (także uczelnie niepubliczne - PAP), jednostki naukowe Polskiej Akademii Nauk oraz organizacje pozarządowe, które działają w sferze naukowej" - powiedział PAP wiceminister rozwoju regionalnego Adam Zdziebło.

Jak wyjaśniał, beneficjenci mogą wnioskować o dofinansowanie realizacji mniejszych programów badawczych o wartości od 300 tys. do 1 mln franków szwajcarskich oraz większych projektów o wartości od 1 mln do 2 mln franków szwajcarskich.

"Wierzę, że wniosków o dofinansowanie badań będzie wielokrotnie więcej niż dostępnych środków, bo to będzie oznaczało, że będziemy mogli wybrać te projekty, które są najlepsze z najlepszych" - zaznaczył Zdziebło.

Polsko-Szwajcarski Program Badawczy będzie realizowany w ramach priorytetu "Rozwój społeczny i zasobów ludzkich" Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, którego łączna wartość wynosi prawie 500 mln franków szwajcarskich. Program ten jest formą bezzwrotnej pomocy finansowej, który ma zmniejszyć różnice społeczno-gospodarcze pomiędzy Polską, a wyżej rozwiniętymi państwami Unii Europejskiej. NNO

PAP - Nauka w Polsce
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl