Maski oddechowe 3M nowej generacji zapewniające niższe opory oddychania - ODDYCHANIE - 3M - BHP - MASKA PRZECIWPYŁOWA - 3M SAFE GUARD
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Maski oddechowe 3M nowej generacji zapewniające niższe opory oddychania
drukuj stronę
poleć znajomemu

Maski oddechowe 3M nowej generacji zapewniające niższe opory oddychania

Maski oddechowe 3M nowej generacji zapewniające niższe opory oddychania
fot. 3M

Maski Aura™ trzeciej generacji zapewniają zwiększony komfort oddychania i spełniają wymogi obowiązujące w wielu branżach.

Firma RS Components (RS) wprowadziła do swojej oferty najnowszą generację masek oddechowych od firmy 3M, wiodącego producenta wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa i środków ochrony indywidualnej. Maski oddechowe 3M Aura trzeciej generacji są przeznaczone do użytkowania w wielu zastosowaniach, w tym w obróbce metali, stolarstwie, budownictwie, branży farmaceutycznej i motoryzacyjnej. Zawierają szereg udoskonaleń, łącząc nowe technologie z innowacjami w zakresie ergonomicznej konstrukcji.

Maski chroniące przed cząsteczkami 3M Aura™ z serii 9300+Gen3 mają wszystkie cechy poprzedniej serii, a dodatkowo są wyposażone w zawór Cool Flow™ Comfort, który stanowi nowe rozwiązanie producenta. Jest to udoskonalony zawór ułatwiający otwieranie i zapewniający lepsze odprowadzanie wydychanego powietrza z maski, co obniża poziom ciepła oraz gwarantuje użytkownikowi wyższy komfort i niższe opory oddychania. Nowy zawór zwiększa o 36% przepływ powietrza i odprowadzanie naturalnego ciepła w porównaniu do oryginalnego zaworu Cool Flow firmy 3M.

Konstrukcja modelu 9300+Gen3 ułatwia zakładanie, zmianę położenia i zdejmowanie maski. Osiągnięto to, dodając nowe wypusty na górnym i dolnym panelu maski oddechowej w połączeniu z uchwytem na zaworze. Zastosowano również grubszą osłonę i usztywnienie na nos, co gwarantuje odpowiednią szczelność. Jednorazowe maski są skuteczne tylko wtedy, gdy ich krawędzie szczelnie przylegają do twarzy — w przeciwnym razie zanieczyszczone powietrze może przedostawać się do środka.

Oprócz tego w tej serii masek zastosowano wytrzymałe, plecione opaski na głowę, aby podnieść komfort użytkownika. Maski są oznaczone kolorami ułatwiającymi identyfikację — żółtym (FFP1), niebieskim (FFP2) lub czerwonym (FFP3) — a użytkownicy mają do wyboru warianty odpowiednie do danego zastosowania.

W maskach trzeciej generacji wykorzystano technologię AEM (Advanced Electret Media) firmy 3M, która filtruje powietrze za pomocą ładunków elektrostatycznych. Każde włókno w strukturze ma bardzo wysoki ładunek elektrostatyczny, co umożliwia usuwanie i zatrzymywanie cząsteczek z większego obszaru. Do wychwytywania cząsteczek potrzeba mniejszej liczby włókien, co czyni całą konstrukcję skutecznym filtrem o bardziej otwartej strukturze w porównaniu do filtrów elektretowych. Rezultatem jest swobodniejszy przepływ powietrza.

Dostępny jest również proces uwierzytelniania produktu 3M Safe Guard, który umożliwia użytkownikom potwierdzenie w Internecie, że maska jest oryginalnym produktem firmy 3M. Maski z tej serii są dostępne w różnych wersjach — na przykład z zaworami lub bez zaworów.

Maski chroniące przed cząsteczkami 3M Aura z serii 9300+Gen3 są obecnie dostępne w ofercie firmy RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
3M Poland Sp. z o.o.
ul. Al. Katowicka 117, Kajetany
tel.  (22) 739 60 00
www.3m.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl