Generator przebiegów arbitralnych Tektronix AFG31000 już dostępny w sklepie Farnell element14 - ELECTRONICA - TEKTRONIX - FARNELL ELEMENT14 - GENERATOR ARBITRALNY - AVNET
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Generator przebiegów arbitralnych Tektronix AFG31000 już dostępny w sklepie Farnell element14
drukuj stronę
poleć znajomemu

Generator przebiegów arbitralnych Tektronix AFG31000 już dostępny w sklepie Farnell element14

Generator przebiegów arbitralnych Tektronix AFG31000 już dostępny w sklepie Farnell element14
fot. Tektronix AFG31000

Najlepszy w swojej klasie generator przebiegów z nowymi, interaktywnymi funkcjami, które zapewniają niespotykaną wcześniej wygodę użytkowania, ogromne możliwości i uniwersalność. 

Farnell element14, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, wprowadził do swojej oferty generator sygnałów arbitralnych Tektronix AFG31000. Jest to najlepszy w swojej klasie przyrząd, zaprojektowany pod kątem aplikacji wymagających największej wydajności i uniwersalności, użytkowany podczas całego procesu przygotowywania produktów elektronicznych.

Nowe generatory serii AFG31000 jako pierwsze na rynku wprowadzają cztery innowacje, dzięki którym inżynierowie i naukowcy mogą cieszyć się z niezrównanych dotąd możliwości. Są to:

  • 9-calowy wyświetlacz z pojemnościowym panelem dotykowym, w którym dostępne opcje są zorganizowane w postaci płytkiego, łatwo dostępnego menu, zdecydowanie ułatwiającego szybkie odnajdywanie i zmienianie ustawień.
  • Możliwość monitorowania wygenerowanych przebiegów po ich dotarciu do urządzenia poddawanego testom dzięki wykorzystaniu technologii InstaView™. Upraszcza to pracę operatora, gdyż można łatwo sprawdzić w czasie rzeczywistym, jak wyglądają wygenerowane przebiegi po podłączeniu wyjścia generatora do badanego obwodu. Dzięki InstaView™ nie ma potrzeby stosowania dodatkowego oscyloskopu, a użytkownik zyskuje pewność, że poprawnie skonfigurował aparaturę.
  • Tryb zaawansowanych sekwencji, który umożliwia tworzenie długich, skomplikowanych przebiegów. Dzięki niemu AFG31000 stanowi dobrą alternatywę dla osób, które potrzebują generować niepowtarzające się sygnały lub wiele sygnałów o nietypowych przebiegach w dziedzinie czasu.
  • Możliwość „rysowania” przebiegu na wyświetlaczu za pomocą palców, dzięki zintegrowanemu narzędziu do tworzenia sygnałów. ArbBuilder to wbudowane oprogramowanie, które pozwala na definiowanie i edytowanie przebiegów arbitralnych bez potrzeby podłączania aparatury do komputera PC ani ładowania zapisanych danych z pamięci USB Flash.

James McGregor, Global Head Test, Tools and Production Supplies w Premier Farnell i Farnell element14 powiedział: „Jako Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, Farnell element14 ma najbogatszy, wśród wysokiej klasy dystrybutorów, wybór aparatury kontrolno-pomiarowej, dostępnej na stanach magazynowych. Tektronix AFG31000, który od teraz znajduje się w ofercie Farnell element14, jako pierwszy wprowadza innowacje technologiczne, dzięki którym inżynierowie i badacze będą mogli łatwiej generować coraz to bardziej skomplikowane przypadki testowe na potrzeby debugowania, rozwiązywania problemów, tworzenia charakterystyk i weryfikacji badanych urządzeń. Pozwoli im to skoncentrować się na swoich zadaniach, zamiast spędzać czas na nauce sposobu posługiwania się narzędziem.”

Generator jest dostępny w wersjach jedno- i dwukanałowych, z których każda pozwala na generowanie sygnału o amplitudzie od 1 mVP-P do 10 VP-P i podawanie ich na obciążenia o rezystancji 50 Ω. Urządzenia mogą pracować w wielu różnych trybach, a w tym:

  • jako generatory sinusoidalne, o częstotliwości od 25 MHz do 250 MHz,
  • w trybie próbkowania (z 14-bitową rozdzielczością pionową), od 250 MSa/s do 2 GSa/s,
  • w trybach: ciągłym, modulacji, przemiatania i impulsowym (burst), z pamięcią o pojemności 128 tysięcy punktów na każdy kanał. 

W trybie zaawansowanych sekwencji dostępne jest także wiele różnych, bardziej skomplikowanych przebiegów, co z pewnością zostanie docenione przez inżynierów zajmujących się projektowaniem obwodów i analizą błędów. Tryb ten ułatwi sprawdzanie, czy badany obwód będzie pracował tak, jak zostało to zaplanowane oraz jak będzie reagował na ekstremalne sytuacje i scenariusze.

Nowy generator przebiegów arbitralnych Tektronix AFG31000 można nabyć w sklepie Farnell element14 w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce, w serwisie Newark element14 w Ameryce Północnej oraz w sklepie element14 w Azji i krajach Pacyfiku. Ponadto będzie go można obejrzeć na targach electronica 2018, odwiedzając strefę „Build and Test” firmy Farnell element14, zlokalizowanej na stoisku grupy Avnet, oznaczonym numerem 101 w hali C5.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl