Generator przebiegów arbitralnych Tektronix AFG31000 już dostępny w sklepie Farnell element14 - ELECTRONICA - TEKTRONIX - FARNELL ELEMENT14 - GENERATOR ARBITRALNY - AVNET
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Generator przebiegów arbitralnych Tektronix AFG31000 już dostępny w sklepie Farnell element14
drukuj stronę
poleć znajomemu

Generator przebiegów arbitralnych Tektronix AFG31000 już dostępny w sklepie Farnell element14

Generator przebiegów arbitralnych Tektronix AFG31000 już dostępny w sklepie Farnell element14
fot. Tektronix AFG31000

Najlepszy w swojej klasie generator przebiegów z nowymi, interaktywnymi funkcjami, które zapewniają niespotykaną wcześniej wygodę użytkowania, ogromne możliwości i uniwersalność. 

Farnell element14, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, wprowadził do swojej oferty generator sygnałów arbitralnych Tektronix AFG31000. Jest to najlepszy w swojej klasie przyrząd, zaprojektowany pod kątem aplikacji wymagających największej wydajności i uniwersalności, użytkowany podczas całego procesu przygotowywania produktów elektronicznych.

Nowe generatory serii AFG31000 jako pierwsze na rynku wprowadzają cztery innowacje, dzięki którym inżynierowie i naukowcy mogą cieszyć się z niezrównanych dotąd możliwości. Są to:

  • 9-calowy wyświetlacz z pojemnościowym panelem dotykowym, w którym dostępne opcje są zorganizowane w postaci płytkiego, łatwo dostępnego menu, zdecydowanie ułatwiającego szybkie odnajdywanie i zmienianie ustawień.
  • Możliwość monitorowania wygenerowanych przebiegów po ich dotarciu do urządzenia poddawanego testom dzięki wykorzystaniu technologii InstaView™. Upraszcza to pracę operatora, gdyż można łatwo sprawdzić w czasie rzeczywistym, jak wyglądają wygenerowane przebiegi po podłączeniu wyjścia generatora do badanego obwodu. Dzięki InstaView™ nie ma potrzeby stosowania dodatkowego oscyloskopu, a użytkownik zyskuje pewność, że poprawnie skonfigurował aparaturę.
  • Tryb zaawansowanych sekwencji, który umożliwia tworzenie długich, skomplikowanych przebiegów. Dzięki niemu AFG31000 stanowi dobrą alternatywę dla osób, które potrzebują generować niepowtarzające się sygnały lub wiele sygnałów o nietypowych przebiegach w dziedzinie czasu.
  • Możliwość „rysowania” przebiegu na wyświetlaczu za pomocą palców, dzięki zintegrowanemu narzędziu do tworzenia sygnałów. ArbBuilder to wbudowane oprogramowanie, które pozwala na definiowanie i edytowanie przebiegów arbitralnych bez potrzeby podłączania aparatury do komputera PC ani ładowania zapisanych danych z pamięci USB Flash.

James McGregor, Global Head Test, Tools and Production Supplies w Premier Farnell i Farnell element14 powiedział: „Jako Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, Farnell element14 ma najbogatszy, wśród wysokiej klasy dystrybutorów, wybór aparatury kontrolno-pomiarowej, dostępnej na stanach magazynowych. Tektronix AFG31000, który od teraz znajduje się w ofercie Farnell element14, jako pierwszy wprowadza innowacje technologiczne, dzięki którym inżynierowie i badacze będą mogli łatwiej generować coraz to bardziej skomplikowane przypadki testowe na potrzeby debugowania, rozwiązywania problemów, tworzenia charakterystyk i weryfikacji badanych urządzeń. Pozwoli im to skoncentrować się na swoich zadaniach, zamiast spędzać czas na nauce sposobu posługiwania się narzędziem.”

Generator jest dostępny w wersjach jedno- i dwukanałowych, z których każda pozwala na generowanie sygnału o amplitudzie od 1 mVP-P do 10 VP-P i podawanie ich na obciążenia o rezystancji 50 Ω. Urządzenia mogą pracować w wielu różnych trybach, a w tym:

  • jako generatory sinusoidalne, o częstotliwości od 25 MHz do 250 MHz,
  • w trybie próbkowania (z 14-bitową rozdzielczością pionową), od 250 MSa/s do 2 GSa/s,
  • w trybach: ciągłym, modulacji, przemiatania i impulsowym (burst), z pamięcią o pojemności 128 tysięcy punktów na każdy kanał. 

W trybie zaawansowanych sekwencji dostępne jest także wiele różnych, bardziej skomplikowanych przebiegów, co z pewnością zostanie docenione przez inżynierów zajmujących się projektowaniem obwodów i analizą błędów. Tryb ten ułatwi sprawdzanie, czy badany obwód będzie pracował tak, jak zostało to zaplanowane oraz jak będzie reagował na ekstremalne sytuacje i scenariusze.

Nowy generator przebiegów arbitralnych Tektronix AFG31000 można nabyć w sklepie Farnell element14 w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce, w serwisie Newark element14 w Ameryce Północnej oraz w sklepie element14 w Azji i krajach Pacyfiku. Ponadto będzie go można obejrzeć na targach electronica 2018, odwiedzając strefę „Build and Test” firmy Farnell element14, zlokalizowanej na stoisku grupy Avnet, oznaczonym numerem 101 w hali C5.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl