Fundacja Edukacyjna Micro:bit ogłasza nową płytkę we współpracy z Farnell - FARNELL - ZESTAW EDUKACYJNY - PŁYTKA EWALUACYJNA - MICRO:BIT - AVNET
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Fundacja Edukacyjna Micro:bit ogłasza nową płytkę we współpracy z Farnell
drukuj stronę
poleć znajomemu

Fundacja Edukacyjna Micro:bit ogłasza nową płytkę we współpracy z Farnell

Fundacja Edukacyjna Micro:bit ogłasza nową płytkę we współpracy z Farnell

Już od listopada 2020 będzie dostarczana nowa i zaktualizowana wersja płytki micro:bit

Farnell, należący do koncernu Avnet i wyłączny partner produkcyjny Fundacji Edukacyjnej Micro:bit, świętuje wyprodukowanie 5 milionów płytek BBC micro:bit od ich premiery w 2016 roku. Płytka micro:bit została dobrze przyjęta przez liczne organizacje edukacyjne z całego świata, pomagając tym samym Fundacji dotrzeć do około 25 milionów dzieci w ponad 60 państwach. Płytka ta pozwala na rozwijanie kreatywności cyfrowej, umiejętności obliczeniowych i wspiera nauczanie nauk ścisłych i przedmiotów technologicznych (STEM – Science, Technology, Education and Mathematics).

Dziś Fundacja Edukacyjna Micro:bit ogłosiła nową wersję płytki micro:bit, która cechuje się większą ilością wbudowanej pamięci, szybszym procesorem i – po raz pierwszy – dostępnością funkcji dźwiękowych i rozpoznawania dotyku już po chwili od wyjęcia jej z pudełka. Więcej informacji na ten temat jest dostępnych na stronie microbit.org. Nowa płytka będzie możliwa do zamówienia w sklepie Farnell już w listopadzie.

Farnell od dawna współpracuje z wieloma organizacjami edukacyjnymi i rządami różnych państw, by wspierać wdrażane, strategiczne programy edukacyjne w zakresie przedmiotów technicznych STEM. Ponadto firma gromadzi w swoich magazynach szeroki wybór komponentów i urządzeń edukacyjnych, które można dostarczyć w ilościach potrzebnych pojedynczym klasom, całym szkołom, lub nawet zespołom szkół. Farnell może również zaoferować wsparcie wdrożenia i kompletowania sprzętu na potrzeby indywidualnie opracowywanych programów edukacyjnych, podobnych do przeprowadzonego w Norwegii programu Super:bit.

Lee Turner, Global Head of Semiconductors and SBC, Farnell, powiedział: „Farnell jest dumny z bycia wyłącznym producentem dla Fundacji Edukacyjnej Micro:bit i niezmiernie się cieszymy, że możemy dołączyć do naszych partnerów z okazji świętowania wyprodukowania 5 milionów płytek micro:bit oraz dzisiejszego ogłoszenia zaktualizowanej wersji płytki micro:bit.”

Farnell świętuje wyprodukowanie 5 milionów płytek micro:bit

Farnell świętuje wyprodukowanie 5 milionów płytek micro:bit

Farnell dostarcza również szereg materiałów, które pomagają nauczycielom i rodzicom wspierać dzieci w zakresie edukacji przedmiotów ścisłych. Prowadzona przez społeczność element14 Akademia STEM zapewnia bardzo bogaty wybór treści i wsparcia dla osób, poszukujących pomocy w rozpoczęciu prac z płytką micro:bit. Ten specjalnie przygotowany pod tym kątem serwis internetowy został zaprojektowany dla osób, które chcą zapoznać się z koncepcjami dotyczącymi nauczania i projektami przygotowanymi na potrzeby klas szkolnych, a odnoszącymi się do elektroniki i przestrzeni cyfrowej. Natomiast seria programów „The Learning Circuit” obejmuje szereg poradników wideo, które na różne sposoby przeprowadzają widzów przez naukę i poznawanie płytki micro:bit. Te krótkie filmiki uczą użytkowników, jak korzystać z micro:bit we własnych projektach i pokazują oraz doradzają, jak wprowadzać projekty w życie. Fundacja Edukacyjna Micro:bit również oferuje szereg materiałów, publikowanych pod adresem microbit.org.

Aby dowiedzieć się więcej na temat płytki BBC micro:bit odwiedź stronę farnell.com/micro-bit lub dołącz do dyskusji w społeczności element14.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl