Farnell, należący do koncernu Avnet i wyłączny partner produkcyjny Fundacji Edukacyjnej Micro:bit, świętuje wyprodukowanie 5 milionów płytek BBC micro:bit od ich premiery w 2016 roku. Płytka micro:bit została dobrze przyjęta przez liczne organizacje edukacyjne z całego świata, pomagając tym samym Fundacji dotrzeć do około 25 milionów dzieci w ponad 60 państwach. Płytka ta pozwala na rozwijanie kreatywności cyfrowej, umiejętności obliczeniowych i wspiera nauczanie nauk ścisłych i przedmiotów technologicznych (STEM – Science, Technology, Education and Mathematics).
Dziś Fundacja Edukacyjna Micro:bit ogłosiła nową wersję płytki micro:bit, która cechuje się większą ilością wbudowanej pamięci, szybszym procesorem i – po raz pierwszy – dostępnością funkcji dźwiękowych i rozpoznawania dotyku już po chwili od wyjęcia jej z pudełka. Więcej informacji na ten temat jest dostępnych na stronie microbit.org. Nowa płytka będzie możliwa do zamówienia w sklepie Farnell już w listopadzie.
Farnell od dawna współpracuje z wieloma organizacjami edukacyjnymi i rządami różnych państw, by wspierać wdrażane, strategiczne programy edukacyjne w zakresie przedmiotów technicznych STEM. Ponadto firma gromadzi w swoich magazynach szeroki wybór komponentów i urządzeń edukacyjnych, które można dostarczyć w ilościach potrzebnych pojedynczym klasom, całym szkołom, lub nawet zespołom szkół. Farnell może również zaoferować wsparcie wdrożenia i kompletowania sprzętu na potrzeby indywidualnie opracowywanych programów edukacyjnych, podobnych do przeprowadzonego w Norwegii programu Super:bit.
Lee Turner, Global Head of Semiconductors and SBC, Farnell, powiedział: „Farnell jest dumny z bycia wyłącznym producentem dla Fundacji Edukacyjnej Micro:bit i niezmiernie się cieszymy, że możemy dołączyć do naszych partnerów z okazji świętowania wyprodukowania 5 milionów płytek micro:bit oraz dzisiejszego ogłoszenia zaktualizowanej wersji płytki micro:bit.”
Farnell dostarcza również szereg materiałów, które pomagają nauczycielom i rodzicom wspierać dzieci w zakresie edukacji przedmiotów ścisłych. Prowadzona przez społeczność element14 Akademia STEM zapewnia bardzo bogaty wybór treści i wsparcia dla osób, poszukujących pomocy w rozpoczęciu prac z płytką micro:bit. Ten specjalnie przygotowany pod tym kątem serwis internetowy został zaprojektowany dla osób, które chcą zapoznać się z koncepcjami dotyczącymi nauczania i projektami przygotowanymi na potrzeby klas szkolnych, a odnoszącymi się do elektroniki i przestrzeni cyfrowej. Natomiast seria programów „The Learning Circuit” obejmuje szereg poradników wideo, które na różne sposoby przeprowadzają widzów przez naukę i poznawanie płytki micro:bit. Te krótkie filmiki uczą użytkowników, jak korzystać z micro:bit we własnych projektach i pokazują oraz doradzają, jak wprowadzać projekty w życie. Fundacja Edukacyjna Micro:bit również oferuje szereg materiałów, publikowanych pod adresem microbit.org.
Aby dowiedzieć się więcej na temat płytki BBC micro:bit odwiedź stronę farnell.com/micro-bit lub dołącz do dyskusji w społeczności element14.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |