Nowe bezprzewodowe akcesoria do nauszników PELTOR umożliwiające wyraźną komunikację w otoczeniu o dużym poziomie hałasu - HAŁAS - SŁUCHAWKI - 3M - BHP - REDUKCJA HAŁASU - PELTOR - NAUSZNIKI - PELTOR X
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe bezprzewodowe akcesoria do nauszników PELTOR umożliwiające wyraźną komunikację w otoczeniu o dużym poziomie hałasu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe bezprzewodowe akcesoria do nauszników PELTOR umożliwiające wyraźną komunikację w otoczeniu o dużym poziomie hałasu

Nowe bezprzewodowe akcesoria do nauszników PELTOR umożliwiające wyraźną komunikację w otoczeniu o dużym poziomie hałasu
fot. Nowe urządzenia wykorzystują technologię komunikacji bezprzewodowej Bluetooth i są przeznaczone do użytku z nausznikami serii PELTOR X

Akcesoria do nauszników wykorzystujące technologię Bluetooth umożliwiają łatwą komunikację bez ryzyka uszkodzenia słuchu i umożliwiają firmom zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami.

Firma RS Components (RS), globalny dystrybutor produktów dla inżynierów, ogłosiła dostępność nowych akcesoriów PELTOR do komunikacji bezprzewodowej firmy 3M, która jest ekspertem w rozwoju innowacyjnych technologii. Akcesoria te ułatwiają komunikację w otoczeniu o bardzo dużym poziomie hałasu. Nowe urządzenia wykorzystują technologię komunikacji bezprzewodowej Bluetooth i są przeznaczone do użytku z nausznikami serii PELTOR X (również dostępnymi w RS) oraz umożliwiają komunikację przy użyciu telefonu komórkowego.

Produkt oferuje wiele zalet dla osób pracujących w otoczeniu o wysokim poziomie hałasu, umożliwiając wyraźną komunikację bez konieczności używania rąk i narażania się na niebezpieczeństwa. Pozwala na wykonywanie i odbieranie ważnych połączeń bez konieczności opuszczania miejsca pracy i zdejmowania ochronników słuchu, a także komunikację z innymi znajdującymi się w pobliżu pracownikami.

Akcesoria bezprzewodowe PELTOR oferujące klasę ochrony IP54 przeznaczone są do użytku w trudnych warunkach i można je łatwo zamontować  pomiędzy słuchawkami a wyściółką nauszników serii X. Najważniejsze cechy: mikrofon z funkcją redukcji hałasu, obsługa przy użyciu jednego przycisku, czas rozmów/nadawania strumieniowego około 8 godzin, czas pracy w trybie gotowości około 250 godzin, czas ładowania około 3 godziny.

Uszkodzenie słuchu spowodowane hałasem jest nieodwracalne i stanowi istotne zagrożenie dla zdrowia w dzisiejszym świecie, nie tylko w miejscu pracy, ale również w innych sytuacjach, np. na wyścigach motocyklowych czy na koncercie rockowym. Dlatego ochronniki słuchu zostały na nowo zdefiniowane w nowym rozporządzeniu (UE) 2016/425 odnoszącym się do środków ochrony osobistej (PPE), które weszło w życie 21 kwietnia 2018 roku. Ochronniki zostały przeniesione z kategorii II do kategorii III — tej samej kategorii ryzyka co środki ochrony dróg oddechowych oraz środki chroniące przed upadkiem. Nowe przepisy PPE określają rolę operatorów, takich jak producenci i dystrybutorzy, w zapewnianiu ciągłości monitorowania produktów oraz ich zgodności z przepisami.

Wytyczne dotyczące dostosowania ochronników słuchu do swoich potrzeb można znaleźć w dokumentacji produktu firmy 3M.

Akcesoria do komunikacji bezprzewodowej Bluetooth firmy PELTOR oraz nauszniki serii X firmy 3M są obecnie dostępne w RS w regionie EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
3M Poland Sp. z o.o.
ul. Al. Katowicka 117, Kajetany
tel.  (22) 739 60 00
www.3m.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl