Nowe bezprzewodowe akcesoria do nauszników PELTOR umożliwiające wyraźną komunikację w otoczeniu o dużym poziomie hałasu - HAŁAS - SŁUCHAWKI - 3M - BHP - REDUKCJA HAŁASU - PELTOR - NAUSZNIKI - PELTOR X
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe bezprzewodowe akcesoria do nauszników PELTOR umożliwiające wyraźną komunikację w otoczeniu o dużym poziomie hałasu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe bezprzewodowe akcesoria do nauszników PELTOR umożliwiające wyraźną komunikację w otoczeniu o dużym poziomie hałasu

Nowe bezprzewodowe akcesoria do nauszników PELTOR umożliwiające wyraźną komunikację w otoczeniu o dużym poziomie hałasu
fot. Nowe urządzenia wykorzystują technologię komunikacji bezprzewodowej Bluetooth i są przeznaczone do użytku z nausznikami serii PELTOR X

Akcesoria do nauszników wykorzystujące technologię Bluetooth umożliwiają łatwą komunikację bez ryzyka uszkodzenia słuchu i umożliwiają firmom zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami.

Firma RS Components (RS), globalny dystrybutor produktów dla inżynierów, ogłosiła dostępność nowych akcesoriów PELTOR do komunikacji bezprzewodowej firmy 3M, która jest ekspertem w rozwoju innowacyjnych technologii. Akcesoria te ułatwiają komunikację w otoczeniu o bardzo dużym poziomie hałasu. Nowe urządzenia wykorzystują technologię komunikacji bezprzewodowej Bluetooth i są przeznaczone do użytku z nausznikami serii PELTOR X (również dostępnymi w RS) oraz umożliwiają komunikację przy użyciu telefonu komórkowego.

Produkt oferuje wiele zalet dla osób pracujących w otoczeniu o wysokim poziomie hałasu, umożliwiając wyraźną komunikację bez konieczności używania rąk i narażania się na niebezpieczeństwa. Pozwala na wykonywanie i odbieranie ważnych połączeń bez konieczności opuszczania miejsca pracy i zdejmowania ochronników słuchu, a także komunikację z innymi znajdującymi się w pobliżu pracownikami.

Akcesoria bezprzewodowe PELTOR oferujące klasę ochrony IP54 przeznaczone są do użytku w trudnych warunkach i można je łatwo zamontować  pomiędzy słuchawkami a wyściółką nauszników serii X. Najważniejsze cechy: mikrofon z funkcją redukcji hałasu, obsługa przy użyciu jednego przycisku, czas rozmów/nadawania strumieniowego około 8 godzin, czas pracy w trybie gotowości około 250 godzin, czas ładowania około 3 godziny.

Uszkodzenie słuchu spowodowane hałasem jest nieodwracalne i stanowi istotne zagrożenie dla zdrowia w dzisiejszym świecie, nie tylko w miejscu pracy, ale również w innych sytuacjach, np. na wyścigach motocyklowych czy na koncercie rockowym. Dlatego ochronniki słuchu zostały na nowo zdefiniowane w nowym rozporządzeniu (UE) 2016/425 odnoszącym się do środków ochrony osobistej (PPE), które weszło w życie 21 kwietnia 2018 roku. Ochronniki zostały przeniesione z kategorii II do kategorii III — tej samej kategorii ryzyka co środki ochrony dróg oddechowych oraz środki chroniące przed upadkiem. Nowe przepisy PPE określają rolę operatorów, takich jak producenci i dystrybutorzy, w zapewnianiu ciągłości monitorowania produktów oraz ich zgodności z przepisami.

Wytyczne dotyczące dostosowania ochronników słuchu do swoich potrzeb można znaleźć w dokumentacji produktu firmy 3M.

Akcesoria do komunikacji bezprzewodowej Bluetooth firmy PELTOR oraz nauszniki serii X firmy 3M są obecnie dostępne w RS w regionie EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
3M Poland Sp. z o.o.
ul. Al. Katowicka 117, Kajetany
tel.  (22) 739 60 00
www.3m.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl