Webinarium „Przemysłowe zastosowania Raspberry Pi z Ebenem Uptonem” już dostępne w serwisie element14 - RASPBERRY PI - FARNELL ELEMENT14 - WEBINARIUM - RASPBERRY PI 3+ - EBEN UPTON
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Webinarium „Przemysłowe zastosowania Raspberry Pi z Ebenem Uptonem” już dostępne w serwisie element14
drukuj stronę
poleć znajomemu

Webinarium „Przemysłowe zastosowania Raspberry Pi z Ebenem Uptonem” już dostępne w serwisie element14

Webinarium „Przemysłowe zastosowania Raspberry Pi z Ebenem Uptonem” już dostępne w serwisie element14
fot. Raspberry Pi 3 Model B+

Społeczność inżynierska element14 opublikowała nowe, anglojęzyczne webinarium „Powered by Raspberry Pi – Industrial uses for the Raspberry PI with Eben Upton”, przeprowadzone z myślą o klientach integrujących Raspberry Pi w aplikacjach przemysłowych i profesjonalnych.

Eben Upton, dyrektor generalny Raspberry Pi Trading dołączył do zespołu element14.com by porozmawiać z klientami na temat Raspberry Pi i wykorzystania tego minikomputera w środowisku przemysłowym. Webinarium przeprowadzono po tym, jak na rynku pojawiło się Raspberry Pi 3 Model B+, a więc najnowsza wersja płytki, zaprojektowana właśnie z myślą o profesjonalnych zastosowaniach.

Sercem Raspberry Pi 3 Model B+ jest nowy, czterordzeniowy, 64-bitowy procesor aplikacyjny BCM2837, pracujący z taktowaniem 1,4 GHz. W efekcie komputer jest o 15% szybszy niż Raspberry Pi 3 Model B, tym samym zapewniając zwiększoną wydajność w zastosowania profesjonalnych i nie tylko. Kolejne usprawnienia zostały wprowadzone tak, by zaspokoić potrzeby rosnącego rynku profesjonalistów, którzy używają tej płytki jako komputera wbudowanego. Wśród ulepszeń znalazł się m.in. dwuzakresowy interfejs sieci bezprzewodowej WLAN (Wi-Fi), usprawnione zarządzanie temperaturą, szybszy interfejs ethernetowy oraz wsparcie dla technologii Power over Ethernet (PoE) poprzez port RJ45 z użyciem nowej płytki rozszerzeń – PoE HAT. Warto dodać, że nowy podsystem komunikacji bezprzewodowej jest wstępnie precertyfikowany pod kątem zgodności z przepisami, co pozwala twórcom na znaczące uproszczenie procesu testowania gotowego produktu z Raspberry Pi pod kątem zgodności z regulacjami odnośnie komunikacji bezprzewodowej. Zmniejsza to zarówno koszty, jak i skraca czas potrzebny na wprowadzenie opracowywanego produktu na rynek.

W ramach webinarium, w sekcji „Powered by Raspberry Pi” przedstawiono historię sukcesu zespołu z firmy AirNodes IoT Design House. Dzieli się on swoimi doświadczeniami podczas opracowywania inteligentnego lustra „Anna”, zainstalowanego w prestiżowych hotelach we Francji, a w tym w K2 Palace, Courchevel i Hotel Pashmina, zlokalizowany w miasteczku Val Thorens.

Raspberry Pi 3 Model B+ jest dostępny do kupienia w sklepie Farnell element14 w Europie, poprzez Newark element14 w Ameryce Północnej oraz w sklepie element14 w krajach Azji i Pacyfiku. Aby obejrzeć webinarium, prosimy odwiedzić społeczność element14 pod adresem: https://www.element14.com/community/docs/DOC-89959/l/webinar-recording-powered-by-raspberry-pi-industrial-uses-for-the-raspberry-pi-with-eben-upton.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl