Danfoss partnerem organizacji Sustainable Energy for All - DANFOSS - SUSTAINABLE ENERGY FOR ALL
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Danfoss partnerem organizacji Sustainable Energy for All
drukuj stronę
poleć znajomemu

Danfoss partnerem organizacji Sustainable Energy for All

Danfoss partnerem organizacji Sustainable Energy for All
fot. Jürgen Fischer i Rachel Kyte

Po trzech latach bliskiej współpracy z organizacją Sustainable Energy for All (SEforALL), Danfoss oficjalnie staje się jej partnerem. Jako partner, Danfoss będzie wspierał realizację Celu Zrównoważonego Rozwoju (SDG) nr 7, czyli „Zrównoważona Energia dla Wszystkich”. Zadaniem SDG7 jest m.in. zapewnienie do 2030 roku powszechnego dostępu do nowoczesnych usług energetycznych, poprawienie efektywności i zwiększenie wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Po trzech latach bliskiej współpracy z organizacją SEforALL, Danfoss oficjalnie staje się Partnerem-Dostawcą organizacji. SEforALL to organizacja non-profit o światowym zasięgu skupiająca liderów ze środowisk rządowych, sektora prywatnego oraz poszczególnych społeczeństw, której zadaniem jest inicjowanie dyskusji na temat sposobów zapewnienia powszechnego dostępu do energii elektrycznej, która jest jednym z postanowień SDG7, prowadzącego do realizacji tego celu przed końcem 2030 roku. Jako partner, Danfoss będzie wspierał działania dotyczące energooszczędności, sieci ciepłowniczych, technologii chłodniczych oraz efektywnych rozwiązań dla budownictwa.

Danfoss mocno angażuje się w działania mające na celu zwiększenie stopnia efektywności wykorzystania energii. Sieci ciepłownicze to jeden z obszarów, w których Danfoss wykazuje zdecydowane przywództwo ideowe i silne zaangażowanie w kwestie ważne dla SEforALL pomagając miastom usprawnić ich sieci. W celu dostarczenia wiedzy eksperckiej, ściśle związana z Danfoss Fundacja Bitten i Madsa Clausenów rozpoczęła w roku 2016 finansowe wspieranie pracy trzech ekspertów ds. sieci ciepłowniczych w dziale miejskim partnerstwa pomiędzy Programem Środowiskowym ONZ oraz Duńskim Uniwersytetem Technicznym (UNEP-DTU) w UN City w Kopenhadze w ramach wdrażania inicjatywy Disctrict Energy in Cities (9 mln koron duńskich w ciągu trzech lat).

Tak więc Danfoss będzie kontynuował ścisłą współpracę z Programem Środowiskowym ONZ oraz SEforALL nad programem District Energy Services Accelerator. Głównym jej celem jest zachęcanie miast do wdrażania efektywnych energetycznie usług ciepłowniczych i chłodniczych oraz dostosowywania prawa, działań oraz inwestycji związanych z energooszczędnością tak, aby udało się zrealizować cel zawarty w SDG7 mówiący o podwojeniu wskaźnika stopnia energooszczędności na świecie.

„Firmy takie jak Danfoss mogą pomóc światowej społeczności zrozumieć, co może nam dać realizacja Celów Zrównoważonego Rozwoju. W momencie, gdy staramy się osiągnąć SDG7 w kwestii zrównoważonej energii, a ogólny postęp w tym obszarze nie jest tak szybki i tak szeroko zakrojony, jak być powinien, partnerstwa pomiędzy sektorem prywatnym, rządami oraz lokalnymi społecznościami są nam potrzebne bardziej niż kiedykolwiek dotąd”, powiedziała Rachel Kyte – CEO inicjatywy SEforALL oraz Specjalny Reprezentant Sekretarza Generalnego ONZ dla SEforALL. „Stając się Partnerem-Dostawcą inicjatywy SEforALL, Danfoss poszerza zakres swojego przywództwa w grupie podmiotów, którym bliska jest idea zrównoważonej energii dla wszystkich oraz wykorzystuje swój ogólnoświatowy zasięg i wiedzę ekspercką na drodze do zrewolucjonizowania energooszczędności”.

Jürgen Fischer, Prezydent segmentu Danfoss Chłodnictwo oraz członek Danfoss Group Executive Team powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że staliśmy się oficjalnym partnerem SEforALL. Jako że koncentrujemy się na opracowywaniu energooszczędnych rozwiązań, dołączenie do inicjatywy było dla firmy Danfoss naturalną koleją rzeczy. Zdajemy sobie sprawę, że aby osiągnąć SDG7 i podwoić stopień efektywności energetycznej, musimy współpracować z miastami oraz sieciami ciepłowniczymi. Udowodniliśmy już, że potrafimy pomóc naszym klientom obniżyć rachunki za energię, a tym samym stać się bardziej przyjaznym dla środowiska”.

Partnerstwo pomiędzy SEforALL i Danfoss rozpoczyna się rok po tym, jak Jürgen Fischer został powołany z ramienia firmy Danfoss na członka zespołu ds. chłodnictwa w All Global Planet. Panel ten zajmuje się tworzeniem raportu zawierającego rekomendacje oraz dowody na to, jak można zwiększyć dostęp do zrównoważonych i tanich rozwiązań w zakresie chłodnictwa na całym świecie. Opublikowanie raportu planowane jest na lipiec 2018 roku.

Źródło: Danfoss

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl