LONGi Solar poprawia własny rekord świata wydajności monokrystalicznych ogniw solarnych PERC - CHINY - OGNIWA FOTOWOLTAICZNE - MODUŁY SOLARNE - REKORD WYDAJNOŚCI - LONGI SOLAR
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności LONGi Solar poprawia własny rekord świata wydajności monokrystalicznych ogniw solarnych PERC
drukuj stronę
poleć znajomemu

LONGi Solar poprawia własny rekord świata wydajności monokrystalicznych ogniw solarnych PERC

LONGi Solar poprawia własny rekord świata wydajności monokrystalicznych ogniw solarnych PERC
fot. LONGi Solar

Chiński producent produktów solarnych LONGi Solar zorganizowała dziś konferencję prasową w Japonii, podczas której firma ogłosiła, że udało jej się osiągnąć rekordowy wynik 23,6% wydajności konwersji monokrystalicznych ogniw solarnych PERC (ang. Passivated Emitter Rear Contact), co poświadczyło chińskie Krajowe Centrum Nadzoru i Inspekcji Jakości Produktów Fotowoltaicznych (CPVT). Producent ogniw słonecznych nie tylko pobił tym samym swój własny rekord, ale także nadal pozostaje wiodącym na świecie producentem monokrystalicznych ogniw słonecznych PERC z najwyższą wydajnością.

W ciągu minionych dwóch lat technologia monokrystaliczna PERC spotkała się z rosnącym zainteresowaniem i uznaniem w branży solarnej ze względu na jej wyraźne zalety pod względem wydajności i kosztu. W branży zanotowano coraz wyższe wymagania co do wydajności w wyniku tendencji producentów energii słonecznej do zmniejszania kosztów na kilowatogodzinę energii solarnej oraz dążenia do uzyskania parytetu sieci. Dlatego też coraz większa liczba producentów ogniw słonecznych decyduje się na produkcję ogniw monokrystalicznych PERC.

 – Firma LONGi Solar skupia się na badaniach i rozwoju monokrystalicznych ogniw i modułów słonecznych w ramach dążeń do osiągnięcia przełomów w technologii monokrystalicznej. Od października 2017 r. firma LONGi Solar pobiła dwa rekordy świata trzy razy, jeżeli chodzi o wydajność konwersji monokrystalicznych ogniw słonecznych – wyjaśnił dr Li Hua, wiceprezes badań i rozwoju w firmie LONGi Solar.

 – Firma pobiła nowy rekord świata na poziomie 23,6% wydajności na początku roku 2018 tuż po tym, jak dnia 27 października 2017 roku ogłosiła osiągnięcie rekordu na poziomie 23,26%, tym samym przewyższając najwyższy poziom wydajności ogniw PERC prognozowany przez analityków branżowych. Osiągnięcie to jest potwierdzeniem wartości wiodącej technologii firmy LONGi Solar w ogniwach monokrystalicznych – dodał wiceprezes.

 – LONGi Solar planuje nadal inwestować w rozwój monokrystalicznych ogniw PERC, szybko zwiększyć poziom produkcji w celu sprostania rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokowydajne ogniwa i osiągnąć produkcję masową ogniw z wydajnością konwersji ponad 22%. Wszystko to w celu zapewnienia jak największej wartości dla klientów – podsumował prezes firmy LONGi Solar Li Wenxue.

Źródło: LONGi Solar

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl