Analizując korzyści, jakie daje integracja, należy wziąć pod uwagę poniższe aspekty:
Rys. 6. Przykład wykorzystania interaktywnych wiadomości |
Dzięki zastosowaniu platformy TechLink, organizacje efektywnie gospodarują i zarządzają nie tylko swoim majątkiem, ale przede wszystkim zespołem osobowym. Omawiana technologia zwiększa komfort i bezpieczeństwo pracowników, jednocześnie minimalizując ryzyko pojawienia się przestojów w produkcji oraz strat związanych ze zdarzeniami losowymi czy włamaniem.
Przykłady związane ze wzrostem funkcjonalności zostały już wcześniej przytoczone. Są one połączone głównie z wykorzystaniem pewnych charakterystycznych funkcjonalności dostępnych w poszczególnych podsystemach: rejestracja i analiza obrazu (system CCTV), identyfikacja osób (system KD), mobilność i lokalizacja (system DECT) i wiele innych.
Mówiąc o wzroście funkcjonalności, mówimy jednocześnie o podniesieniu bezpieczeństwa i komfortu pracy w danym obiekcie. System zintegrowany pozwala na szybkę reakcję na takie zdarzenia, jak alarmy personalne, alarmy z systemów bezpieczeństwa, informacje o zmianie parametrów, zakłócenia w dostawach mediów i inne. Daje to możliwość szybkiej reakcji na alarmy lub awarie, przez co uzyskujemy znaczny wzrost bezpieczeństwa oraz ograniczenie kosztów.
Zwiększona niezawodność związana jest w głównej mierze ze wzajemnym nadzorem zintegrowanych podsystemów. Ma to szczególne znaczenie, ponieważ niektóre systemy nie posiadają wbudowanych mechanizmów samokontroli i zewnętrzny nadzór znacznie poprawia bezpieczeństwo pracy (mogą być kontrolowane przez inny podsystem albo przez jednostkę nadzorującą). Duży wpływ na niezawodność ma jednak również scentralizowany monitoring stanów krytycznych i szybka reakcja. Dzięki temu w wielu przypadkach jesteśmy w stanie zapobiec trwałemu uszkodzeniu urządzenia, co w znacznym stopniu wiąże się z ograniczeniem kosztów.
Liczba obecnie instalowanych na obiekcie systemów i różnorodność interfejsów używanych do zarządzania nimi powoduje, że właściwe zarządzanie oddzielnymi systemami może wiązać się zarówno z pewnymi trudnościami, jak i sporym zaangażowaniem czasowym. Zintegrowana platforma jest najlepszą odpowiedzią na te wyzwania. Administrator ma możliwość za pomocą jednego interfejsu zarządzania poszczególnymi podsystemami oraz budowania dowolnych zależności pomiędzy nimi.
Opisywane w artykule zagadnienie można rozwijać w wielu aspektach. Omówione zalety, podparte przykładami, wskazują jednocześnie kierunek, w jakim zmierzają obecnie implementowane systemy. Kluczowym aspektem – zarówno w przypadku nowych instalacji, jak i modernizacji istniejącej infrastruktury – jest dobór odpowiedniej platformy łączącej systemy, która jednocześnie spełni nasze obecne i pojawiające się w przyszłości oczekiwania.
|
REKLAMA |
REKLAMA |