Nowoczesne podłogowe systemy prowadzenia instalacji elektrycznych - INSTALACJA ELEKTRYCZNA - ROZDZIELACZ - HAGER - TECHNIKA MONTAŻOWA - PUSZKI INSTALACYJNE - PROWADZENIE PRZEWODÓW - KANAŁY ELEKTROINSTALACYJNE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna ARTYKUŁY Elektrotechnika Nowoczesne podłogowe systemy prowadzenia instalacji elektrycznych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowoczesne podłogowe systemy prowadzenia instalacji elektrycznych

fot. System pokryw uchylnych tehalit.VE-EE

Głównym bodźcem do zaprojektowania podłogowego systemu prowadzenia instalacji elektrycznych była potrzeba stworzenia prostego, szybkiego i uniwersalnego systemu dającego możliwość zabudowy dowolnego osprzętu w podłodze lub na podłodze.

Firma Hager jest liderem w systemach prowadzenia przewodów naściennych, ściennych, kolumnowych i sufitowych. Nowoczesne podłogowe systemy prowadzenia instalacji elektrycznych stały się uzupełnieniem bogatej oferty produktowej i odpowiedzią na potrzeby współczesnej architektury.

Podłogowe systemy prowadzenia instalacji elektrycznych to nie tylko kanały zalewane w betonie (tehalit.UK), to nie tylko kanały współpoziome (tehalit.BK), czy kanały współpoziome przyścienne (tehalit.BKB). System ten nie kończy się również na kanałach napodłogowych (tehalit.AK). Jest to kompletny system kanałów wraz z puszkami podłogowymi o regulowanej wysokości, to pokrywy montażowe pod odpowiednie pokrywy uchylne (floorboxy), to również same pokrywy uchylne (tehalit.VE-EE) wraz z nowoczesnym wyposażeniem w puszki montażowe (płaskie, skośne oraz pod gniazda siłowe) oraz nowe gniazda 45x45 zasilające i teleinformatyczne (tehalit.GB-EG).

Zadaniem podłogowych systemów prowadzenia instalacji elektrycznych jest odpowiednie rozmieszczenie gniazd zasilających i teleinformatycznych w funkcjonalny i estetyczny sposób. Dodatkowo kable chronione są przed uszkodzeniem mechanicznym. System pozwala na modyfikację instalacji w przypadku modernizacji oraz późniejszej rozbudowy. Zapewnia możliwość zabudowy różnego rodzaju osprzętu elektroinstalacyjnego z uwagi na szybko zmieniające się standardy i technologie. Możliwy jest montaż osprzętu podtynkowego Ø 60 mm, jak i systemów gniazd 45×45 mm oraz gniazd kanałowych dedykowanych producenta Ecoline.

System kanałów stosowanych w wylewkach betonowych tehalit.UK

 

System kanałów stosowanych w wylewkach betonowych tehalit.UK

 

System podłogowy tehalit.UK może być stosowany do większości rodzajów wylewek, zarówno do jastrychów cementowych, pływających, samopoziomujących, jak również, przy zachowaniu odpowiednich standardów, do jastrychów asfaltowych wylewanych na gorąco. Pokrywy kanałów są demontowane, dzięki czemu instalacja kabli i przewodów jest szybka i łatwa. Oszczędza to kłopotów związanych z przeciąganiem przewodów i kabli, zwłaszcza przewodów słaboprądowych.

 

System kanałów współpoziomych tehalit.BKB | BK

System kanałów współpoziomych tehalit.BKB | BK

System przeznaczony do podłóg czyszczonych na sucho zgodnie z DIN EN 50085. Górna część może być pokryta zarówno dywanem, parkietem, laminatem, kamieniem, marmurem, glazurą itp. o grubości od 0 do 25 mm. Wysokość regulowana jest za pomocą wewnętrznych śrub regulacyjnych. Kanały posiadają łatwy dostęp do kabli i wtyczek dzięki zdejmowalnej pokrywie oraz wypuście ściennym z uszczelką szczotkową w górnej części. Dzięki kanałom tehalit.BKB | BK inwestor może dopasować potrzeby inwestycyjne do faz budowy, a klient otrzymuje dużą swobodę użytkowania i rozbudowy przy prawie niewidocznej infrastrukturze energetycznej i sieciowej.

System kanałów współpoziomych tehalit.BK służy do prowadzenia kabli i innych instalacji, np. rur wodnych lub grzewczych w podłogach, w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. System tehalit.BK może być stosowany przy płaskich wylewkach od 30 mm.

Tehalit.BKB to kanały współpoziome przyścienne instalowane wzdłuż ściany lub okna, w których urządzenia montować można w dowolnym miejscu kanału. Pokrywa kanału jest dostępna w trzech wariantach: pełna, ze szczotką lub ze szczotką i paskiem LED.

System kanałów napodłogowych tehalit.AK

System kanałów napodłogowych tehalit.AK

Kanały napodłogowe tehalit.AK montuje się na gotowych podłogach. Są idealnym rozwiązaniem podczas renowacji, modernizacji lub rozbudowy instalacji elektrycznej w już istniejących budynkach, w których nie ma możliwości prowadzenia instalacji w warstwie wylewki. Pokrywy z otworem montażowym pozwalają na zastosowanie różnych rozwiązań i montaż dodatkowych urządzeń, np. pokryw uchylnych, kolumn i minikolumn. Dzięki pełnym pokrywom z blachy ocynkowanej zgodnie z DIN EN 10327 o grubości 3 mm, kanały napodłogowe charakteryzują się dużą stabilnością, a modułowa budowa sprawia, że montaż jest szybki i bezproblemowy.

 

Systemy podłóg podwójnych i podniesionych tehalit.DB-HB

Systemy podłóg podwójnych i podniesionych tehalit.DB-HBW nowoczesnych obiektach biurowych i przemysłowych stosuje się systemy podniesionych lub podwójnych podłóg, aby w wygodny i elegancki sposób poprowadzić instalację elektryczną. Firma Hager oferuje elastyczny system tehalit.DB-HB dedykowany do obydwu rodzajów podłóg. W otworach w podłodze umieszczane są przepusty podłogowe lub pokrywy uchylne, w których montowane są puszki oraz inne urządzenia elektroinstalacyjne. Wszystkie komponenty są kompatybilne i wymagają tylko podłączenia. System doskonale sprawdza się w dużych powierzchniach biurowych, które podzielone są ściankami działowymi, w serwerowniach, na stanowiskach targowych i powierzchniach ekspozycyjnych – wszędzie tam, gdzie instalacja wymaga gotowości do ciągłej przebudowy.

 

Pokrywy uchylne tehalit.VE-EE

System pokryw uchylnych tehalit.VE-EE firmy Hager dostosowany został do zróżnicowanych potrzeb klientów. W ofercie znajdują się pokrywy do standardowych obciążeń 1500 N, jak również specjalne kasety do obciążeń 7500 N lub 20000 N, wykorzystywane na przykład w warsztatach samochodowych czy halach produkcyjnych i magazynowych. Różne rozmiary, kształty, materiały i kolory uchylnych pokryw można zastosować do podłóg o różnych grubościach. Wykonane z poliamidu, aluminium lub stali nierdzewnej przeznaczone są do podłóg czyszczonych na sucho, wilgotno lub mokro (IP66). Dużym uproszczeniem są uniwersalne puszki montażowe, które pasują do wszystkich typów pokryw.Pokrywy uchylne tehalit.VE-EE

Puszki montażowe i urządzenia instalacyjne tehalit.GB-EG

Puszki montażowe tehalit.GB-EG to praktyczne rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. W górnej części puszki montowane są gniazda bądź inne urządzenia instalacyjne, a następnie dolna część puszki montażowej jest zamykana. Puszki wyposażone są w przegrody, które umożliwiają zastosowanie dowolnych kombinacji gniazd zasilających z gniazdami teleinformatycznymi. Dzięki dopasowaniu poszczególnych elementów montaż puszek do pokrywy uchylnej jest szybki i łatwy – a to oszczędza czas.Puszki montażowe i urządzenia instalacyjne tehalit.GB-EG

 

Rozdzielacze do systemów podłogowych i sufitowych tehalit.SPW

Rozdzielacze do systemów podłogowych i sufitowych tehalit.SPWSieć zasilająca i teletechniczna powinna być wydajna oraz zapewniać łatwy dostęp wymagany podczas modernizacji. Dzięki rozdzielaczom tehalit.SPW podczas rozbudowy sieci bez problemu można podłączyć nowe punkty zasilające dopasowane do potrzeb klienta.

 

 

 

System tehalit to bezpieczeństwo w obiektach użyteczności publicznej

Nowoczesne podłogowe systemy prowadzenia instalacji elektrycznych spełniają najwyższe kryteria jakościowe i estetyczne. Pokrywy uchylne wykonane z poliamidu, aluminium, czy stali nierdzewnej zapewniają nie tylko najlepszą ochronę instalacji, ale przede wszystkim są odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak uderzenia i zadrapania. Nowoczesny system podłogowy wraz z osprzętem bezhalogenowym jest całkowicie niepalny, nie wydziela toksycznych spalin pod wpływem ognia, dlatego może być stosowany w obiektach użyteczności publicznej i pomieszczeniach, w których bezpieczeństwo ludzi i mienia jest priorytetem.

 

Konfigurator underfloor

Narzędzie, które jest wsparciem w tworzeniu projektu instalacji. Konfigurator underfloor — służy do wyboru podłogowych systemów prowadzenia przewodów jest doskonałym wsparciem w codziennej pracy instalatorów, projektantów, pracowników działu sprzedaży, a nawet inwestorów.

Konfigurator underfloor

Praca z programem doskonale uzupełnia, a nawet zastępuje pracę z katalogiem. Każdy projekt możesz modyfikować w dowolnym momencie dodając lub usuwając pomieszczenia, akcesoria, a także wykorzystując różne systemy w zależności od potrzeb. Wszystkie zapisane wcześniej projekty możesz wczytać podając nr ID. Po zakończeniu konfiguracji program stworzy podsumowanie, poda listę elementów oraz ich ceny. Każdy projekt możesz zapisać w formacie pdf lub exel, wydrukować lub wysłać jako zamówienie do wybranej hurtowni. Konfigurator to łatwe i intuicyjne narzędzie, które przyspiesza pracę i eliminuje błędy pojawiające się przy tworzeniu tradycyjnego zamówienia.

Przejdź do konfiguratora

Podłogowy system prowadzenia instalacji elektrycznej to również doskonałe wzornictwo. Pokrywy uchylne w nowoczesnej kolorystyce dostosowane są do obowiązujących trendów osprzętu instalacyjnego. Instalacje z użyciem systemów podłogowych z aluminium, kolumn tehalit.DA200, czy też kanałów tehalit.BRAP swoją szczególną atrakcyjność zawdzięczają matowemu, szlachetnemu połyskowi naturalnie utlenionego aluminium. System doskonale sprawdza się w budynkach i pomieszczeniach o nowoczesnym i reprezentacyjnym charakterze.

Więcej na temat podłogowych systemów prowadzenia instalacji elektrycznych

REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Hager Polo Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 10, Tychy
tel.  +48 32 32 40 100
fax.  +48 32 32 40 150
www.hager.pl
$nbsp;
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl