Szynoprzewody wcześniej kojarzone były wyłącznie ze sklepami, biurami i innymi pomieszczeniami komercyjnymi, coraz częściej jednak goszczą w prywatnych domach i mieszkaniach. Ich główną zaletą jest możliwość tworzenia różnorodnych konfiguracji świetlnych, za pomocą ruchomych projektorów. Mamy możliwość umieszczenia kilku punktów świetlnych na jednej szynie, a co najważniejsze w każdym momencie możemy zmienić położenie takiego pojedynczego projektora i oświetlić inną strefę w pomieszczeniu zgodnie z naszą aktualna potrzebą.
System szynowy 1-fazowy posiada dwa przewody umieszczone w szynie - skutkuje to tym, że za pomocą jednego przycisku na ścianie włączamy i wyłączamy wszystkie projektory podpięte do danej szyny. System 3-fazowy posiada 4 przewody, co umożliwia nam osobne włączanie i wyłączanie pojedynczych projektorów lub grup lamp zamontowanych na jednej szynie.
System 3-fazowy daje nam więcej możliwości tworzenia różnych scen świetlnych w naszym pomieszczeniu, wymaga on jednak 3-obwodowej instalacji elektrycznej oraz odpowiedniego 3-klawiszowego włącznika.
Z praktycznego punktu widzenia system 1-fazowy sprawdzi się bardziej w mniejszych pomieszczeniach, gdzie nie potrzebujemy osobnego sterowania poszczególnymi lampami, a do większych pomieszczeń i tworzenia scen świetlnych stosujmy rozwiązania systemu 3-fazowego.
Systemem trójfazowym jest na przykład Kanlux TEAR, do którego możemy dopasować kilka typów opraw Kanlux ATL i Kanlux BTL. Nowością w systemie Kanlux TEAR jest możliwość podłączenia ulubionych opraw wiszących na szyny. Wszystko za sprawą adaptera TEAR N PADAPTOR.
Kanlux TEAR to wszelkiego rodzaju łączniki, dzięki którym nasza instalacja oświetleniowa może przyjmować różne kształty i formy. Ponadto produkty Kanlux objęte są 5-letnią gwarancją, nie powodują efektu olśnienia i posiadają atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.
REKLAMA |
REKLAMA |