Polskie projekty wśród zwycięzców międzynarodowego konkursu „Change the World” firmy Premier Farnell - PROJEKTOWANIE - POLACY - KONKURS TECHNOLOGICZNY - FARNELL ELEMENT14 - PREMIER FARNELL
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Polskie projekty wśród zwycięzców międzynarodowego konkursu „Change the World” firmy Premier Farnell
drukuj stronę
poleć znajomemu

Polskie projekty wśród zwycięzców międzynarodowego konkursu „Change the World” firmy Premier Farnell

Polskie projekty wśród zwycięzców międzynarodowego konkursu  „Change the World” firmy Premier Farnell

Premier Farnell, dystrybutor rozwiązań rozwojowych, nagrodził dwa polskie projekty w ramach swojego międzynarodowego konkursu „Change the World”. Wśród wszystkich 10 zwycięskich projektów znalazły się także zgłoszenia z Boliwii, Grecji, Indii, Włoch, Kenii i Wielkiej Brytanii.

Konkurs rozpoczął się w 2016 roku, a jego celem było zainspirowanie inżynierów-projektantów z każdej grupy wiekowej i niezależnie od ich doświadczenia. Mieli oni rozwijać swoje pomysły i sprawdzić swoje umiejętności podczas tworzenia rozwiązań, które mogłyby zmienić Świat na lepsze, kosztem 1000 dolarów wydanych na produkty z oferty Farnell element14.

Uczestnicy zostali poproszeni o wybranie produktów z szerokiej oferty Farnell element14, obejmującej m.in. półprzewodniki, złącza i kable, elementy pasywne oraz płytki deweloperskie, komputery jednopłytkowe, aparaturę pomiarową a także narzędzia, a następnie mieli opisać swój pomysł za pomocą nie więcej niż 500 wyrazów.

Zwycięskie polskie projekty to: wieloprocesorowy system, który wykorzystuje połączone sygnały, pochodzące z wielu źródeł, by pomóc osobom niewidomym i niedowidzącym w poruszaniu się w codziennym życiu oraz „SmogCleaner” – samooczyszczający się i samoregulujący, inteligentny filtr elektroniczny, którego celem jest walka z zanieczyszczeniami powietrza.

SmogCleaner:

Steve Carr, Head of Global Marketing Premier Farnell, powiedział: „Otrzymaliśmy różnorodne pomysły na zmianę świata, zgłaszane przez studentów, twórców i inżynierów z całego globu. Zwycięskie zgłoszenia obejmują pomysły, począwszy od tanich, przenośnych centr diagnostycznych dla terenów niezurbanizowanych, poprzesz precyzyjne systemy pszczelarskie, których celem jest odwrócenie procesu wymierania pszczół, a kończąc na drukowanym na drukarce 3D inkubatorze, który miałby rozwiązać problem braku technologii medycznych w mniej rozwiniętych regionach Świata. Aktualnie jesteśmy w trakcie rozmów ze wszystkimi laureatami, aby dowiedzieć się, w jaki sposób nasz zespół może im pomóc w rozwoju tych pomysłów, by przemienić je w prawdziwe projekty, które będą mogły zmienić Świat.”

Aby dowiedzieć się więcej na temat pomysłów nagrodzonych w konkursie „Change the World”, wystarczy wejść na stronę internetową element14changetheworld.com/winners/. Zwycięzcy będą także dokumentowali swoją drogę od pomysłu do jego realizacji, którą będzie można śledzić w ramach społeczności element14.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl