2 proste sposoby na zabezpieczenie sprzętu w sezonie burzowym - OCHRONA PRZECIWPRZEPIĘCIOWA - LISTWA PRZECIWPRZEPIĘCIOWA - ZASILACZ UPS - BURZE
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności 2 proste sposoby na zabezpieczenie sprzętu w sezonie burzowym
drukuj stronę
poleć znajomemu

2 proste sposoby na zabezpieczenie sprzętu w sezonie burzowym

2 proste sposoby na zabezpieczenie sprzętu w sezonie burzowym
fot. sxc.hu

Zabezpiecz swój sprzęt przed skutkami burz!

Tegoroczna wiosna pokazuje, że pogoda w Polsce lubi płatać figle i jest nieprzewidywalna. Po okresie wyżu i wysokich, majowych temperatur, na przestrzeni kilku najbliższych dni należy spodziewać się burz. Ich skutki mogą okazać się szczególnie dotkliwe dla mieszańców gospodarstw domowych. Wiatr, intensywne opady deszczu czy silne wyładowania atmosferyczne – to najczęstsze przyczyny awarii elektrycznych. Powodują one nie tylko przerwy w dostawie prądu, ale także zakłócenia zasilania z sieci elektroenergetycznej. W efekcie czego domowe sprzęty, tj. telewizory, komputery czy  inny sprzęt RTV/AGD, może ulec trwałym uszkodzeniom lub nawet całkowitemu zniszczeniu. Jak się zatem przed tym ustrzec? Istnieje kilka sposobów.

Pierwszym z nich jest posiadanie w domu listwy przeciwprzepięciowej, do której można podłączyć jednocześnie kilka urządzeń. W przypadku przepięcia prądu, listwa zatrzyma cały ładunek elektryczny, nie powodując uszkodzeń podłączonych sprzętów. Ten sposób ochrony domowych urządzeń nie jest wymagający i drogi –  przykładowo listwę przeciwprzepięciową APC by Schneider Electric można nabyć już nawet za kilkadziesiąt złotych. Sumarycznie jest to kwota zdecydowanie niższa, niż koszty zniszczonych sprzętów AGD i RTV.

Kolejnym sposobem jest zaopatrzenie się w zasilacz UPS, który w okresach krótkotrwałych przerw w dostawie energii zabezpieczy i podtrzyma zasilanie. Dzięki temu pozwoli na bezpieczne zakończenie pracy na komputerze i wyłączenie, bez obawy o utratę istotnych danych. To idealne rozwiązanie zarówno dla właścicieli firm, jak i użytkowników prywatnych.

Choć listwy przeciwprzepięciowe czy UPS-y to niepozorne i niedrogie rozwiązania, pozwalają skutecznie zabezpieczyć domowy sprzęt przed zniszczeniem czy spięciami w gniazdkach elektrycznych, które są także główną przyczyną powstawania pożarów. 

Jacek Parys, Dyrektor Sprzedaży w pionie IT Business, Schneider Electric

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl