Eaton wprowadza bezobsługowe 2-biegunowe styczniki DC - STYCZNIKI - EATON - IGBT - STYCZNIKI HYBRYDOWE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Eaton wprowadza bezobsługowe 2-biegunowe styczniki DC
drukuj stronę
poleć znajomemu

Eaton wprowadza bezobsługowe 2-biegunowe styczniki DC

Eaton wprowadza bezobsługowe 2-biegunowe styczniki DC
fot. Eaton

Wysokowydajne przełączanie prądowe DC jest proste

Eaton zapewnia niezawodne sterowanie częstym przełączaniem prądu DC dzięki wprowadzeniu nowej gamy styczników hybrydowych DILDC 300/600. Kompaktowe i niezawodne styczniki firmy Eaton, wspierają obciążenie od 300 do 600 A przy maks. 1000 VDC.

Zwykłe styczniki wymagają konserwacji (wymiany elementów stykowych) po wykonaniu około 10 000 do 25 000 operacji elektrycznych. Jednak nowe styczniki DILDC firmy Eaton nie wymagają konserwacji, zapewniając żywotność na ponad 150 000 operacji elektrycznych.

Oprócz bardzo długiej żywotności, styczniki DILDC mogą obsługiwać napięcie 1000 V DC na biegun i przepływ prądu w obu kierunkach (dwukierunkowe/niewrażliwe na polaryzację). Styczniki, które mogą być kontrolowane konwencjonalnie lub za pomocą programowalnego sterownika logicznego (PLC), mają kompaktowy rozmiar obudowy, co zmniejsza wymagania co do przestrzeni w szafach sterowniczych. Dodatkowo styczniki wyposażone są w cewkę o szerokim zakresie, która obejmuje zarówno napięcie pracy AC od 110 V do 250 V jak i napięcie pracy DC od 110 V do 350 V.

Nowe styczniki hybrydowe DC firmy Eaton zapewniają efektywne technicznie i opłacalne rozwiązanie o szerokim zakresie zastosowań. Do tych zastosowań należą instalacje energii słonecznej, systemy magazynowania energii, testy akumulatorów i sieci prądu stałego (np. na statkach, zasilacze w taborze kolejowym i w stacjach ładowania pojazdów elektrycznych).

„Znacznie wzrosła potrzeba wygodnego, skutecznego i niezawodnego przełączania prądów DC”, mówi Hans-Peter Postel, kierownik ds. produktów w firmie Eaton, „Jednak tradycyjne urządzenia posiadają znaczne ograniczenia”. Wszystkie one mają stosunkowo krótki okres żywotności i często wymagają zastosowania oddzielnych złączy mostkowych. Nasze nowe styczniki DILDC 300/600 zostały zaprojektowane specjalnie w celu przezwyciężenia tych ograniczeń i zapewnienia lepszej kontroli w szerokim zakresie zastosowań przełączania prądu DC.

Aby osiągnąć niezwykłą wydajność i długą żywotność, styczniki Eaton DILDC300/600 wykorzystują nową technologię przełączania hybrydowego. Są one wyposażone w dwa styki mechaniczne, połączone szeregowo - styk gaszący i styk izolujący. Ponadto IGBT (przełącznik półprzewodnikowy) jest połączony równolegle ze stykiem gaszącym. W sytuacji gdy stycznik powinien wyłączyć obwód, prąd przełącza się na IGBT z otwarciem styku gaszenia. Następnie IGBT jest wyłączony w celu przerwania przepływu prądu i wówczas otwiera się styk izolacyjny, który zapewnia izolację galwaniczną. Przy takim układzie, w normalnych warunkach pracy, żaden ze styków mechanicznych nie musi wyłączać prądu obciążenia. Oznacza to, że iskrzenie i erozja styku są praktycznie wyeliminowane.

Styczniki hybrydowe DILDC 300/600 firmy Eaton są obecnie dostępne w dwóch wersjach lecz w niedalekiej przyszłości jest planowane poszerzenie gamy tych urządzeń. Obie wersje są dwubiegunowymi urządzeniami i mogą być stosowane w systemach o napięciu do 1000 V DC. Maksymalna częstotliwość robocza to 100 operacji na godzinę.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Cena takiego stycznika ?
Eaton Electric Sp. z o.o.
ul. Galaktyczna 30, Gdańsk
tel.  (0-58) 554 79 00, 10
fax.  (0-58) 554 79 09, 19
www.moeller.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl