ABB prezentuje inwestycje w technologie solarne - ABB - INSTALACJE SOLARNE - INWERTERY FOTOWOLTAICZNE - MIKROSIECI - REACT
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ABB prezentuje inwestycje w technologie solarne
drukuj stronę
poleć znajomemu

ABB prezentuje inwestycje w technologie solarne

ABB prezentuje inwestycje w technologie solarne
fot. ABB

Firma ABB potwierdza swoje zaangażowanie na rzecz zrównoważonej energii opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania solarne

Działając na rzecz rozwoju bezpiecznej, czystej i zrównoważonej energetyki, ABB zaprezentuje nowe rozwiązania opracowane dzięki inwestycjom w rozwój innowacyjnej technologii konwersji energii słonecznej.  Innowacje te stanowią część oferty ABB Ability™. Składają się na nią rozwiązania oparte na technologiach komunikacji i oprogramowania, dzięki którym klienci mogą wiedzieć więcej, robić więcej i działać lepiej.

Technologia przekształtnikowa ABB, która stanowi jedno z najbardziej rozbudowanych portfolio w branży, jest wykorzystywana w instalacjach o mocach od kilku kW do wielu MW. Ofertę uzupełnia kompleksowy pakiet rozwiązań komunikacyjnych, monitorowania i sterowania, dopasowany do potrzeb klientów chcących maksymalizować zyski z działalności w energetyce wiatrowej i otrzymywać wsparcie przez cały cykl życia projektu.

- Jesteśmy głęboko przekonani, że technologia PV powinna być głównym źródłem zrównoważonej energii w zastosowaniach z generacją rozproszoną i instalacjach budynkowych, przyczyniając się do wzrostu dojrzałych i rozwijających się gospodarek – powiedział Giovanni Frassineti, dyrektor biznesu solarnego ABB. - Dlatego też stale angażujemy się w inwestycje i innowacje w tym sektorze. W ramach ABB ABility wykorzystujemy nasze duże możliwości w zakresie technologii cyfrowych, aby tworzyć wiodące na rynku rozwiązania i platformy produktów fotowoltaicznych.

Jedną z innowacji ABB jest pionierski inwerter o mocy 100 i 120 kW, który oferuje rozwiązania typu multi-MPPT (ang. Maximum Power Point Tracking, pol. śledzenie punktu mocy maksymalnej), co przekłada się na maksymalną elastyczność w procesie projektowania instalacji. Urządzenie będzie dostępne pod koniec 2017 roku, a niedługo potem planowane jest rozszerzenie zakresu napięć do 1500 Vdc. Inwerter został zaprojektowany do dużych komercyjnych i przemysłowych, dachowych instalacji fotowoltaicznych, jak również do zastosowań naziemnych. Urządzenie przeszło fazę intensywnych testów. Dzięki wysokiej wydajności energetycznej i zaawansowanym parametrom chłodzenia, wykazało się bardzo wysoką niezawodnością działania. Wymaga minimalnej ingerencji na farmie PV, co obniża koszty operacyjne. Jest to możliwe ze względu na dostęp do internetu rzeczy (ang. IoT, Internet of things) poprzez komunikację opartą na protokole IP, skalowalną architekturę chmury i proste bezprzewodowe uruchamianie za pośrednictwem tabletu/urządzenia mobilnego. Takie rozwiązanie optymalizuje całkowity koszt utrzymania.

Uzupełnieniem nowego inwertera będzie najnowsze urządzenie z rodziny produktów TRIO – TRIO TM, które w wersji 3 MPPT działa w zakresie mocy do 60 kW. Zostało zaprojektowane z myślą o zwiększonej elastyczności, aby osiągnąć jak największy zwrot z inwestycji w przypadku dużych instalacji.  Łatwe i szybkie uruchomienie możliwe jest dzięki sieciowemu interfejsowi użytkownika, dostępnemu za pośrednictwem dowolnego urządzenia wykorzystującego sieć WLAN.  Ponadto protokół Modbus zgodny z Sunspec umożliwia łatwą integrację z systemami sterowania i monitoringu produkcji firm trzecich.

Inne produkty opracowane przez ABB obejmują najnowszą rodzinę jednofazowych inwerterów – serię UNO-DM-PLUS, która stanowi optymalne rozwiązanie dla instalacji fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych. Układ jest elastyczny i sprosta przyszłym wymaganiom, a jego kompaktowa konstrukcja zapewnia moc znamionową od 1,2 do 5,0 kW, umożliwiając integrację z zarówno obecnymi urządzeniami automatyki inteligentnych budynków, jak i tymi, które dopiero będą instalowane. Obecność złączy typu plug and play i łatwa procedura uruchamiania zapewniają prostą i szybką instalację, bez konieczności otwierania pokrywy inwertera. Wbudowany interfejs użytkownika umożliwia dostęp do różnych funkcji, takich jak zaawansowane ustawienia konfiguracji inwertera, dynamiczne sterowanie mocą i zarządzeniem domowymi odbiornikami.

Prezentowane jest także nowe, zintegrowane rozwiązanie dla mikrosieci, MGS100, które zostało zaprojektowane do pracy w ekstremalnych warunkach środowiskowych. Rozwiązanie pozwala podnieść standard życia i rozwijać działalność biznesową na tych obszarach wiejskich, które mają trudności z dostępem do niedrogiej i niezawodnej energii elektrycznej.

Poprzez połączenie energii słonecznej i akumulatorowych magazynów energii, MGS100 uniezależnia użytkowników od kosztownych i potencjalnie szkodliwych generatorów wysokoprężnych lub na biopaliwa, zmniejszając koszty operacyjne i negatywne oddziaływanie na środowisko. Odbywa się to przy zwiększeniu pojemności systemu magazynowania energii nawet o 6 kWh.

Ponadto ABB w dalszym ciągu pracuje nad rozwojem inwertera fotowoltaicznego REACT, wyposażonego we wbudowany akumulator o mocy 2 kWh, który pozwala przechowywać i wykorzystać energię niewykorzystaną w ciągu dnia wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba, z możliwością zaprogramowania maksymalnie czterech urządzeń w oparciu o dostępną zmagazynowaną energię. Inwerter REACT, który jest kompatybilny z systemem automatyki domowej ABB-free@home®, posiada zintegrowany port WiFi i dostęp do aplikacji na smartfony lub tablety. Użytkownicy mogą w ten sposób sterować i zarządzać zużyciem energii, nawet gdy są poza domem. 

Do generowania energii elektrycznej na skalę użytkową firma ABB opracowała inwerter centralny 1500 Vdc PVS980. Został on zoptymalizowany pod kątem ekonomicznych, wielomegawatowych elektrowni fotowoltaicznych i jest teraz dostępny z rozszerzonym zakresem mocy do 2300 kVA.  Dzięki innowacyjnemu i łatwemu w eksploatacji rozwiązaniu chłodzącemu, zaprojektowanemu do wymagających zastosowań i trudnych warunków środowiskowych, PVS980 obniża koszty utrzymania, jednocześnie zapewniając wyjątkową wytrzymałość i niezawodność. Posiada również kompaktową i modułową konstrukcję, nadaje się do użytku na zewnątrz i jest wyposażony w pełną gamę przemysłowych metod transmisji danych, w tym zdalne monitorowanie. Inwerter wyposażony jest dodatkowo w kompaktowe rozwiązanie typu plug and play – megawatowa stacja PVS980-MWS o mocy znamionowej do 4600 kVA.

 

- Wszystkie nasze produkty opracowaliśmy zgodnie z najwyższymi standardami ABB, wykorzystując 25 lat doświadczenia w branży. Cieszymy się, że możemy pracować razem z klientami nad integracją energii słonecznej z inteligentnymi sieciami i budynkami, dostarczając bardziej ekologiczną energię i przyspieszając rozwój lokalnych społeczności – podsumował Giovanni Frassineti.

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl