Bezpieczniejszy, bardziej inteligentny i niezawodny rozdział energii w Przemyśle 4.0 - PRZEMYSŁ 4.0 - CZWARTA REWOLUCJA PRZEMYSŁOWA - ABB ABILITY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bezpieczniejszy, bardziej inteligentny i niezawodny rozdział energii w Przemyśle 4.0
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bezpieczniejszy, bardziej inteligentny i niezawodny rozdział energii w Przemyśle 4.0

Bezpieczniejszy, bardziej inteligentny i niezawodny rozdział energii w Przemyśle 4.0
fot. ABB

Czwarta rewolucja przemysłowa zapowiada znaczne zmiany w sposobie, w jaki pracujemy, ponieważ systemy cyfrowe, łączność sieciowa i analiza danych na dużą skalę coraz częściej stanowią nieodzowną część procesów biznesowych i produkcyjnych, zapewniając większą samowystarczalność i wydajność.

W tym całkiem nowym świecie skuteczna cyfryzacja jest kluczem do poprawy wydajności. ABB Ability™ łączy cyfrowe urządzenia, sprzęt i rozwiązania ABB z usługami opartymi na cyfrowej technologii, wprowadzając istotny postęp do procesu cyfryzacji przemysłu.

Tarak Mehta, prezydent Dywizji Produktów i Systemów Elektryfikacji ABB, powiedział: „Jako lider w dziedzinie oprogramowania, inżynierii mechanicznej i elektrotechniki, od ponad 40 lat łączymy ludzi i sprzęt. W obszarze dystrybucji energii istnieje dla ABB Ability™ szereg następujących kluczowych czynników wpływających na cyfryzację. Musimy ułatwić klientom prowadzenie z nami biznesu, niezależnie od tego, czy chodzi o dostarczanie cyfrowych informacji, narzędzi do selekcji produktów lub zarządzania zamówieniami. Istotna również jest zwiększona funkcjonalność, w tym komunikacja i integracja między produktami a systemami, tak aby poszczególne rozwiązania pozwalały na więcej w ramach tej samej instalacji. Wreszcie najbardziej znacząca możliwość to zdalna usługa monitorowania i prewencyjnej konserwacji w celu zwiększenia wydajności w całym zakładzie lub instalacji elektrycznej”.

Istnieje szereg funkcjonalności ABB Ability™, które poprawiają rozdział energii elektrycznej i stanowią udoskonalenie rozwiązań z obszaru automatyki i e-mobility, m.in. ABB Ability Electrical Distribution Control System, szybkie ładowanie autobusów i samochodów osobowych, rozdzielnice cyfrowe i rozwiązania dla centrów danych.

ABB Ability Electrical Distribution Control System to innowacyjna platforma obliczeniowa oparta na chmurze przeznaczona do monitorowania, optymalizacji i sterowania instalacją elektryczną. System łączy wyposażenie elektryczne zakładu z internetem rzeczy. Wykorzystuje wbudowane czujniki i komunikację wyłączników ABB, dostarczając informację i funkcję sterowania, co pozwala zmniejszyć całkowite koszty operacyjne nawet o 30 proc. System miał swoją premierę w Hanowerze w 2016 roku jako Ekip SmartVision i został włączony pod nową nazwą do oferty ABB Ability, aby odzwierciedlić większy potencjał rozwiązania w kontekście rozdziału energii.

ABB Electrical Distribution Control System zapewnia także funkcję raportowania, natychmiastowy dostęp do dokumentacji i zdalną diagnostykę zasobów, dzięki czemu serwis i konserwacja stają się prostsze i wydajniejsze. System umożliwia szybkie uruchomienie i integrację urządzeń z panelami online w ciągu zaledwie dziesięciu minut.

W ramach oferty urządzeń do dystrybucji energii, ABB zademonstruje również inteligentne rozwiązanie w zakresie rozdzielnic głównych i System pro E power. Z prądem znamionowym do 6300 A i prądem zwarciowym do 150 kA System pro E może bez problemu spełnić wszystkie wymagania instalacji elektrycznej pod kątem stopni ochrony, formy wygrodzenia i parametrów elektrycznych, zgodnie z najnowszymi normami międzynarodowymi oraz w doskonałej synergii z urządzeniami niskonapięciowymi ABB.

W cyfrowym krajobrazie coraz większe znaczenie mają centra danych, które są kluczowe dla globalnej gospodarki, opartej na informacji. – Centra danych zużywają 30 razy więcej energii na metr kwadratowy niż standardowy budynek biurowy, a koszty energii elektrycznej idą mocno w górę. Wynikiem tego jest ogromny popyt na skuteczne zabezpieczenie zasilania. Dzisiejsze centra danych muszą być elastyczne, z możliwościami łatwej adaptacji do zmian w branży, w szczególności do rosnącego zapotrzebowania na przechowywanie danych – dodaje Mehta.

Rozwiązanie MNS-Up to rozdział energii i UPS w jednym kompaktowym systemie. MNS-Up integruje sprawdzone i przetestowane innowacje w celu wyeliminowania okablowania i nieporęcznych dodatków, które marnują przestrzeń. MNS-Up, opracowany specjalnie dla centrów danych i innych obiektów o znaczeniu krytycznym, które nie tolerują przestojów, jak np. międzynarodowe giełdy, jest wyposażony w UPS Conceptpower DPA 500 firmy ABB. Każdy model wykorzystuje również zdecentralizowaną architekturę układów, dzięki czemu jest odizolowany od awarii w innych miejscach systemu. Skraca to czas przestojów.

ABB zaprezentowała swoją nową cyfrową wersję rozdzielnicy średniego napięcia ZS8.4 z izolacją powietrzną, na potrzeby pierwotnego rozdziału energii do 24 kV. Najnowszy element portfolio rozdzielnic ABB Ability zapewnia uniwersalne rozwiązanie na potrzeby wielu aplikacji, począwszy od kompaktowej rozdzielnicy pierścieniowej, po złożone systemy rozdzielcze.

Jako uzupełnienie oferty zdygitalizowanych rozdzielnic, ABB zaprezentuje również przyjazną dla środowiska ZX2 AirPlus, a także jej cyfrową alternatywę, ABB Ability ZX2 Digital, która jest równie ekologiczna, bezpieczna i niezawodna.  ZX2, jako rozdzielnica rozdziału pierwotnego, jest doskonała do wymagających zastosowań w konfiguracjach pojedynczych i podwójnych szyn zbiorczych w sieciach dystrybucji energii elektrycznej.

Źródło: ABB

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl