Nowy biuletyn Eaton przestawia zalety stosowania cyfrowych wyłączników różnicowoprądowych - WYŁĄCZNIK RÓŻNICOWOPRĄDOWY - RCD - EATON
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy biuletyn Eaton przestawia zalety stosowania cyfrowych wyłączników różnicowoprądowych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy biuletyn Eaton przestawia zalety stosowania cyfrowych wyłączników różnicowoprądowych

Nowy biuletyn Eaton przestawia zalety stosowania cyfrowych wyłączników różnicowoprądowych
fot. Eaton

Firma Eaton opublikowała białą księgę zatytułowaną „Wydłuż czas pracy swoich maszyn dzięki cyfrowym wyłącznikom różnicowoprądowym”, w której omówiono zalety i korzyści stosowania cyfrowej technologii w wyłącznikach różnicowoprądowych (residual current devices, RCD). Dzięki ich zaawansowanym możliwościom monitorowania i wczesnego ostrzegania producenci maszyn mogą wprowadzić usprawnienia zarówno w zakresie niezawodności, jak i bezpieczeństwa, oszczędzając przy tym czas i pieniądze własne, i swoich klientów przy prowadzeniu sprzedaży eksportowej urządzeń.

Ta biała księga to druga z serii trzech ksiąg poruszających temat prądów różnicowych. Pokazano w niej, że prawidłowe stosowanie wyłączników RCD umożliwia producentom maszyn zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa ich urządzeń, w rezultacie prowadząc do zwiększenia produktywności ich klientów. Technologia cyfrowa może dostarczać personelowi odpowiedzialnemu za konserwację istotne dane, umożliwiając przeprowadzenie konserwacji zapobiegawczej w celu zminimalizowania czasu przestoju maszyny.

Połączenie funkcji zabezpieczających i cyfrowych sprawia, że cyfrowe wyłączniki RCD stanowią doskonały wybór dla producentów maszyn. To unikatowe urządzenie na rynku zabezpieczeń obwodów nieprzerwanie mierzy wartość prądów różnicowych i wyświetla status – lokalnie za pośrednictwem kontrolek wczesnego ostrzegania LED i zdalnie za pośrednictwem bezpotencjałowych styków wyjściowych, pełniących funkcję wczesnego ostrzegania. Status systemu jest zawsze widoczny, co umożliwia zmniejszenie kosztów konserwacji.

– Konserwacja zapobiegawcza stanowi jedno z działań zalecanych w normie IEC 60204, a zastosowanie najnowszej technologii cyfrowych wyłączników różnicowoprądowych pozwala producentom maszyn na wdrożenie tych działań – powiedział Peter-Lukas Genowitz, Kierownik ds. produktów RCCB w Eaton. – Funkcje wczesnego ostrzegania najnowszych cyfrowych wyłączników RCBO i RCCB umożliwiają wykrywanie rosnących prądów uszkodzeniowych. To z kolei umożliwia powiadomienie użytkowników o zbliżającej się awarii jeszcze przed jej wystąpieniem, dzięki czemu mogą oni podjąć niezbędne działania w celu zapobiegnięcia tej awarii.

W białej księdze przedstawiono przykład tego, jak można łatwo zintegrować wyłączniki RCD w środowisku oszczędnej automatyki (Lean Automation). Wyszczególniono, w jaki sposób producenci maszyn i instalatorzy mogą jeszcze bardziej wydłużyć czas bezawaryjnej pracy urządzeń i osiągnąć dodatkowe oszczędności sięgające nawet 30%. Informacje na temat statusu zabezpieczeń można udostępnić w systemie sterowania lub monitorowania maszyny bądź sieci dystrybucji zasilania, co ułatwia pracę zespołów utrzymania ruchu. Pozwala to im reagować niezwłocznie na problemy, ograniczając przestój instalacji do minimum. Uwzględniono również temat doboru wyłącznika RCD i przedstawiono informacje dla czytelnika dotyczące tego, jak najlepiej dobrać urządzenie, aby spełniało wymogi odpowiednich norm i regulacji dotyczących bezpieczeństwa, co jest istotne dla producentów maszyn, którzy zajmują się eksportem, zapewniając jeszcze większą oszczędność czasu i dodatkowo obniżając koszty.

Oprócz cyfrowych i analogowych wyłączników RCD Eaton oferuje wyjątkową gamę wiodących na rynku produktów i rozwiązań, takich jak wyłączniki nadprądowe, kompaktowe wyłączniki mocy MCCB, wyłączniki powietrzne, bezpieczniki i hydro-magnetyczne wyłączniki mocy. W ten sposób Eaton może pomóc producentom maszyn spełnić wszystkie wymagania w zakresie zabezpieczenia obwodów, poczynając od specyfikacji i doboru aż po montaż i konserwację.

Białą księgę można pobrać bezpłatnie pod adresem www.eaton.eu/pl/cp/rcd.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Eaton Electric Sp. z o.o.
ul. Galaktyczna 30, Gdańsk
tel.  (0-58) 554 79 00, 10
fax.  (0-58) 554 79 09, 19
www.moeller.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl