Szybkie tworzenie własnego stanowiska testowego - LABVIEW - TESTOWANIE - STEROWNIK PLC - OPEN CORE ENGINEERING - MASZYNY TESTOWO-POMIAROWE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Szybkie tworzenie własnego stanowiska testowego
drukuj stronę
poleć znajomemu

Szybkie tworzenie własnego stanowiska testowego

Szybkie tworzenie własnego stanowiska testowego
fot. LabVIEW udostępnia środowisko programistyczne z interfejsem głównie graficznym

Szybkie tworzenie dostosowanych stanowisk testowych: taki cel postawiła sobie firma Kraus Automatisierungs-Technik GmbH (KAT) z Haßfurtu (Niemcy), która używa oprogramowania LabVIEW do dostosowywania maszyn testowo-pomiarowych. Gromadzenie mierzonych danych odbywa się przy użyciu graficznego systemu programowania, natomiast za faktyczną sekwencję ruchów maszyny odpowiada program zapisany w sterowniku PLC.

Coraz więcej firm zaczyna kłaść duży nacisk na bezpieczne i w dużym stopniu zautomatyzowane procesy testowania. Firmy takie regularnie przeprowadzają badania długości okresu eksploatacji, próby zmęczeniowe i inne testy materiałów. To jednak powoduje, że producenci maszyn muszą dostosowywać odpowiednie maszyny testowo-pomiarowe. Do tego celu w branży często używa się oprogramowania LabVIEW firmy National Instruments. Ten graficzny system programowania jest używany prawie zawsze, gdy zachodzi potrzeba gromadzenia i przetwarzania danych pomiarowych oraz podłączenia czujników pomiarowych na potrzeby procesów testowania.

Użycie oprogramowania LabVIEW wiązało się jednak dotąd z dublowaniem pracy producentów maszyn. Musieli oni nie tylko napisać program dla sterownika PLC maszyny testującej, decydujący o faktycznej sekwencji ruchów maszyny, lecz także opracować aplikację testowo-pomiarową w systemie LabVIEW.

Tak postępowała również KAT, dopóki nie zapoznała się z oferowaną przez firmę Bosch Rexroth platformą Open Core Engineering. KAT opracowuje m.in. systemy dla przemysłu motoryzacyjnego, które testują okres eksploatacji elementów mechanicznych w jak najbardziej realistycznych warunkach. Powiązanie ze sobą pomiarów z ruchami wymagało programowania synchronizacji pomiędzy LabVIEW a PLC. Było to bardzo uciążliwe, gdyż trzeba było programować w dwóch systemach, znać zarówno PLC, jak i LabVIEW, a także używać dwóch całkowicie różnych interfejsów użytkownika.

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Paweł Orzech
tel.: +48(22) 738 18 76
pawel.orzech@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl