Fluke startuje z serią grudniowych seminariów i webinariów - TECHNIKA POMIAROWA - FLUKE - UTRZYMANIE RUCHU - SEMINARIA PRODUKTOWE - WEBINARIUM - FLUKE ACADEMY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Fluke startuje z serią grudniowych seminariów i webinariów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Fluke startuje z serią grudniowych seminariów i webinariów

Fluke startuje z serią grudniowych seminariów i webinariów

W ramach cyklicznego projektu Fluke Academy firma Fluke przygotowała na grudzień serię seminariów, które odbędą się w Lublinie, Łodzi i Szczecinie. Ich tematami będą: analiza jakości energii; badania termowizyjne w energetyce, przemyśle i budownictwie oraz utrzymanie ruchu – silniki elektryczne. Fluke zorganizuje w grudniu także webinaria, dostępne online dla wszystkich zainteresowanych, których tematami będą z kolei: predykcyjne utrzymanie ruchu, bezpieczeństwo pomiarów elektrycznych oraz technika pomiarowa w automatyce.

Już w najbliższy wtorek 6 grudnia w Lublinie w Hotelu Wieniawski odbędzie się seminarium Analiza jakości energii - normy i narzędzia

Energia elektryczna przestała być traktowana jako dobro – stała się towarem, a jej dotychczasowy odbiorca stał się klientem na rynku energii. Podobnie jak inne towary dostarczane do odbiorcy, energia elektryczna musi spełniać określone parametry jakościowe określone normami. Semiarium odpowie m.in. na pytania: jak dobrać analizator sieci do aplikacji, o czym mówią normy EN50160, IEC61000-4-30, w jaki sposób interpretować dane z analizatorów sieci, jak określić wolną moc przyłączeniową w sieci elektroenergetycznej, jak namierzyć i zmniejszyć straty dystrybucyjne. Podczas  seminarium zaprezentowanych zostanie również wiele studiów przypadku.

Już dzień później, 7 grudnia w Łodzi (Hotel Ambasador Centrum) odbędzie się Seminarium Badania termowizyjne w energetyce przemyśle, budownictwie.

Kamery termowizyjne to zawansowane urządzenie optoelektroniczne, które stały się jednym z podstawowych narzędzi diagnostycznych w energetyce, przemyśle, budownictwie, a nawet medycynie. Seminarium w Łodzi ma na celu dostarczenie niezbędnych podstaw teoretycznych do wejścia w świat podczerwieni, m.in. na co zwrócić uwagę podczas wyboru kamery termowizyjnej, w jaki sposób ustalić właściwy współczynnik emisyjności badanej powierzchni, na co zwrócić uwagę dokonując zewnętrznych pomiarów termowizyjnych, jak skorelować zobrazowanie termowizyjne z pomiarem obciążenia lub wibracji urządzeń elektromechanicznych, jak dokonać zmiany układu optycznego kamery, jak wykonać raport z badań.

Z kolei 8 grudnia odbędzie się seminarium w Szczecinie (Focus Hotel Szczecin) pt. Utrzymanie ruchu - silniki elektryczne. Silniki elektryczne zużywają około 60% energii elektrycznej w przemyśle. Często są również jednym z wielu elementów infrastruktury krytycznej w procesie produkcyjnym, przez co wymagają największej uwagi w utrzymaniu ich w dobrym stanie technicznym. Prowadzący seminarium odpowiedzą m.in. na pytania: w jaki sposób dokonywać diagnostyki falowników, czym są i jak mierzyć prądy Sigma i prądy w przewodzie PE,  jak zmierzyć i uniknąć prądów łożyskowych, jak interpretować dane z wibrometrów, czy analizatorem sieci możemy zidentyfikować asymetrię wałów.

Również na grudzień firma Fluke zaplanowała trzy webinaria (seminaria online). Pierwsze z nich (organizowane wspólnie z firmą Farnell elemen14) odbędzie się 2 grudnia, dotyczyć będzie tematyki Predykcyjnego Utrzymania Ruchu (rejestracja online: http://www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2377300/Registration), a kolejne – 6 grudnia i dotyczyć będzie tematyki Bezpieczeństwa pomiarów elektrycznych (rejestracja online: http://www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2231916/Registration). Ostatnie z tegorocznych webinariów planowane jest na 8 grudnia, jego temat to Technika pomiarowa w automatyce z wykorzystaniem przyrządów FLUKE (rejestracja online: http://www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2231879/Registration)

Do udziału w seminariach i webinariach Fluke zaprasza: techników i inżynierów utrzymania ruchu, elektryków, elektroników, kierowników zakładów, inspektorów ds. energii, wykonawców prac elektrycznych i obiektowych, inżynierów i techników pomiarowych oraz wszystkich specjalistów chcących podnieść swoje kwalifikacje.

Źródło: Fluke

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Fluke Europe B.V.
ul. Kolejowa 5/7, Warszawa
tel.  +48 22 518 02 49
www.fluke.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl