EPLAN Smart Wiring już dostępny - EPLAN - OKABLOWANIE ELEKTRYCZNE - PROJEKTOWANIE ROZDZIELNIĆ - ROUTING PRZEWODÓW - E-CAD - EPLAN PRO PANEL - OKABLOWANIE SZAF STEROWNICZYCH - SMART WIRING - ROZDZIELNICE ELEKTROINSTALACYJNE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności EPLAN Smart Wiring już dostępny
drukuj stronę
poleć znajomemu

EPLAN Smart Wiring już dostępny

EPLAN Smart Wiring już dostępny
fot. EPLAN Smart Wiring

Zapowiedziane w trakcie targów Hannover Messe, a obecnie już dostępne oprogramowanie EPLAN Smart Wiring otwiera nowe możliwości w zakresie okablowania rozdzielnic elektrycznych. System jest niesamowicie łatwy w obsłudze, ponieważ została zawarta w nim cała wiedza techniczna z zakresu rozdzielnic. Umożliwia prowadzenie prac również w przypadku niedoboru personelu. Dostawca rozwiązań inżynieryjnych, firma EPLAN S&S wytycza z tym oprogramowaniem nowe ścieżki rozwoju, a co więcej można je zastosować na urządzeniach mobilnych. System jest udostępniany bezpłatnie na okres do czterech miesięcy.

Oprogramowanie EPLAN Smart Wiring jest dostępne dla klientów od początku września, otwierając zupełnie nowe perspektywy w zakresie okablowania rozdzielnic elektrycznych. Jego najważniejszą zaletą jest prostota systemu: przejrzysty, zoptymalizowany dla ekranów dotykowych interfejs użytkownika został przystosowany do uruchamiania na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu w każdej chwili jest gotowy do wykorzystania bezpośrednio przy zabudowie szafy sterowniczej. Ponadto, w systemie została zawarta cała wiedza techniczna związana z tą dziedziną, co pozwoli odciążyć pamięć użytkownika. Dostępne tu instrukcje, krok po kroku prowadzą użytkownika przez cały proces okablowania, praktycznie eliminując ryzyko popełnienia błędu. Co równie ważne, do okablowania nie jest potrzebny schemat, co eliminuje konieczność interpretowania często złożonej dokumentacji.

Instrukcje krok po kroku prowadzą użytkownika przez cały proces okablowania, praktycznie eliminując ryzyko popełnienie błędu.

Instrukcje krok po kroku prowadzą użytkownika przez cały proces okablowania, praktycznie eliminując ryzyko popełnienie błędu.

EPLAN Smart Wiring wizualizuje projekt montażu, rozkład podzespołów, połączeń i ścieżek układania kabli na bazie danych z EPLAN Pro Panel. Ale nawet bez wizualizacji 3D z EPLAN Pro Panel, EPLAN Smart Wiring może zwiększyć produktywność. Listy punktów sygnałowych i połączeń mogą być przygotowane również dla innych systemów ECAD, wczytane w formacie MS-Excel i przetwarzane w EPLAN Smart Wiring. Funkcja automatycznego porównywania projektów i wyszukiwania zmian gwarantuje, że wszystkie zmiany, które zostały wprowadzone w ostatniej chwili zostaną uwzględnione na etapie produkcji. Wykaz problemów i błędów oraz raporty statusu i produkcyjne mogą być wygenerowane po naciśnięciu pojedynczego przycisku i wysłane jako wiadomość e-mail do inżynierów odpowiedzialnych za planowanie produkcji.

Prostota systemu zapewnia ponadto, że nawet słabiej wykwalifikowany personel może zająć się projektowaniem okablowania. Daje to firmom możliwość optymalnego skalowania swoich zasobów, a równocześnie zwiększa efektywność w trakcie całego przepływu prac.

 

Bezpłatne wprowadzenie – przez ograniczony okres czasu

Firma EPLAN wydała póki co EPLAN Smart Wiring w wersji niemieckiej i angielskiej, ale docelowo ma on być dostępny w 16 dodatkowych wersjach językowych, które będą oferowane począwszy od listopada tego roku. Dodatkowo, firma daje możliwość darmowego korzystania z oprogramowania w terminie od 1 września 2016 roku do 31 stycznia 2017 roku z licencją użytkownika ograniczoną do czterech miesięcy. Dzięki temu zainteresowani klienci będą mogli przetestować system, a po zakończeniu okresu próbnego zadecydować o jego ewentualnym nabyciu. Prospekty można uzyskać pod adresem www.eplan.de/smart-wiring bądź lub skontaktować się z przedstawicielem handlowym firmy EPLAN.

Wnioski: EPLAN Smart Wiring stanowi kolejny logiczny krok w kierunku integracji procesów, począwszy od inżynierii po produkcję. Dane produkcyjne mogą być standaryzowane za pomocą EPLAN Pro Panel, a tym samym szybko przygotowane i udostępnione do produkcji w EPLAN Smart Wiring. Zapewnia to większą elastyczność procesu okablowania i wysoką jakość produktu końcowego.

Autoryzowanym dystrybutorem oprogramowania EPLAN w Polsce jest firma AB-MICRO.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
AB-MICRO Sp. z o.o.
ul. Kulczyńskiego 14, Warszawa
tel.  32 721 60 00
fax.  32 721 60 01
www.abmicro.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl