Dwukierunkowe liczniki energii z interfejsem Modbus - MODBUS - LICZNIK ENERGII ELEKTRYCZNEJ - SABUR
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Dwukierunkowe liczniki energii z interfejsem Modbus
drukuj stronę
poleć znajomemu

Dwukierunkowe liczniki energii z interfejsem Modbus

Dwukierunkowe liczniki energii z interfejsem Modbus
źródło: SABUR

Dwukierunkowe liczniki energii pozwalają na pomiar przepływu energii w dwóch kierunkach za pomocą jednego urządzenia.

Liczniki tego typu stosuje się w miejscach, gdzie energia jest jednocześnie zużywana i produkowana, np. w instalacjach fotowoltaicznych lub elektrowniach wiatrowych, z powodzeniem pracują również w systemach monitoringu i zarządzania zużyciem energii. Oprócz nowych modeli z interfejsem Modbus w rodzinie dwukierunkowych liczników Saia PCD znajdują się liczniki z interfejsem S-Bus lub M-Bus oraz wyjściem impulsowym.

  • ALD1 jest licznikiem jednofazowym, przeznaczonym do pomiarów w układach bezpośrednich, 230 VAC, 32 A, dwukierunkowy, zgodny z MID;
  • ALE3 to licznik  trójfazowy, do pomiarów bezpośrednich, 230 / 400VAC, 65A, dwukierunkowy, zgodny z MID.

Interfejs komunikacyjny umożliwia odczyt nie tylko zliczonej, pobranej lub oddanej do sieci mocy, lecz także udostępnia wartości napięcia, prądu, mocy czynnej i biernej.
Dwukierunkowe liczniki energii mogą pracować jako komponenty systemów zarządzania zużyciem mediów. Przykładem takiego rozwiązania jest Saia S-Monitoring, system, który wspomaga podnoszenie efektywności energetycznej przedsiębiorstw. Gotowa do użycia aplikacja S-Monitoring automatycznie rozpoznaje rodzaj podłączonego licznika i ‒ w zależności od jego typu ‒ zlicza energię pobraną lub dostarczaną do sieci.

Wszystkie typy liczników energii elektrycznej Saia PCD charakteryzuje przemysłowa konstrukcja, niezawodność (Swiss made) i mały rozmiar zgodny z normami instalacyjnymi dla szafek elektrycznych. Liczniki są przystosowane do montażu na szynie DIN i zabudowy w standardowych szafkach (producent udostępnia także opcjonalny zestaw do montażu na elewacji). Połączenie przemysłowej jakości i kompaktowej obudowy z dużym zakresem pomiarowym (0,25 A – 6000 A) predestynuje liczniki Saia PCD do bardzo wielu zastosowań. W rodzinie znajduje się szeroka gama liczników do pomiarów bezpośrednich i półpośrednich, jedno- i trójfazowych, z wyjściem impulsowym lub wbudowanymi interfejsami komunikacyjnymi S-Bus, M-Bus albo Modbus. Dzięki zgodności z dyrektywą MID liczniki energii elektrycznej Saia PCD są zatwierdzone do użytkowania w systemach pomiaru zużycia energii w całej Europie, bez konieczności dodatkowej kalibracji.

Więcej o dwukierunkowych licznikach ALD1 i ALE3 z Modbus

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
SABUR Sp. z o.o.
SABUR Sp. z o.o.
ul. Puławska 303, Warszawa
tel.  22 549 43 53
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl