Fluke wprowadza na rynek nową generację przemysłowych oscyloskopów ręcznych - POMIARY - FLUKE - OSCYLOSKOPY PRZENOŚNE - OSCYLOSKOPY CYFROWE - FLUKE CONNECT - AUTOMATICON 2016 - FLUKE INTELLASET - SCOPEMETER
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Fluke wprowadza na rynek nową generację przemysłowych oscyloskopów ręcznych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Fluke wprowadza na rynek nową generację przemysłowych oscyloskopów ręcznych

Fluke wprowadza na rynek nową generację przemysłowych oscyloskopów ręcznych
fot. Fluke

Fluke wprowadza do sprzedaży na rynku polskim nową generację skopometrów – urządzenia ScopeMeter Fluke serii 120B. Po 17 latach liderowania rynkowi w kategorii 20MHz i 40 MHz przemysłowych oscyloskopów ręcznych, modele 123, 124 i 125 zostaną zastąpione modelami 123B, 124B i 125B – upraszczającymi testowanie oraz przyspieszającymi wyszukiwanie i usuwanie awarii elektromechanicznych. Oficjalna polska premiera nowej generacji tych urządzeń będzie miała miejsce już w najbliższych dniach podczas warszawskich targów Automaticon 2016.

Urządzenia elektromechaniczne stają się coraz bardziej zaawansowane i zawierają coraz więcej elementów cyfrowych. W 1997 roku firma Fluke wypuściła na rynek oscyloskopy ręczne ScopeMeter® serii 120, które szybko stały się standardem przemysłowym do rozwiązywania problemów z systemami elektromechanicznymi. Od tamtej pory zautomatyzowane urządzenia przemysłowe stały się bardziej wydajne i mniej awaryjne. Zwiększyły się także możliwości w zakresie ich łączności. Oznacza to jednak, że trudniej rozwiązywać związane z nimi problemy. Nie wystarczy wiedzieć, gdzie przeprowadzać analizy. Trzeba także wiedzieć, czego szukać. Wykorzystując opinie specjalistów do spraw konserwacji zajmujących się szeroką gamą sterowników cyfrowych i urządzeń przemysłowych, firma Fluke wprowadza nową serię skopometrów 120B. Zawierają one wiele funkcji upraszczających procedury testowe, dzięki czemu można szybciej rozwiązywać problemy i pozyskiwać informacje w celu podtrzymania funkcjonowania systemów.

Kompaktowy skopometr ScopeMeter® z serii 120B to wzmocniony oscyloskop do przemysłowych obwodów elektrycznych oraz wyszukiwania i usuwania awarii elektromechanicznych oraz do konserwacji zapobiegawczej. Jest to zintegrowany, prosty w użyciu przyrząd pomiarowy, zawierający oscyloskop, multimetr oraz rejestrator pracujący  z dużą prędkością. ScopeMeter z serii 120B jest również zintegrowany z aplikacją mobilną Fluke Connect® oraz oprogramowaniem FlukeView® do skopometrów, co pozwala na rozszerzoną współpracę, analizę danych pomiarowych i archiwizację kluczowych informacji testowych. Przemysłowe przyrządy pomiarowe ScopeMeter z serii 120B mają innowacyjne funkcje wspomagające techników w szybszym wyszukiwaniu  i usuwaniu awarii oraz uzyskiwaniu odpowiedzi niezbędnych do utrzymania sprawności ich systemów, na przykład możliwość wyświetlania przebiegów za pomocą technologii wyzwalania i konfiguracji Connect and View™ oraz możliwość automatycznego przeglądania powiązanych pomiarów numerycznych za pomocą technologii Fluke IntellaSet™, a wszystko to bez ręcznej korekty pomiarów. Dzięki funkcji wykrywania zdarzeń przez rejestrator, przemijające sporadyczne zdarzenia są zapisywane i rejestrowane, co zapewnia łatwe przeglądanie i analizę.

Nowe skopometry są w pełni kompatybilne z aplikacją Fluke Connect, wspomagającą pracę zespołu dzięki m.in.: połączeniom wideo ShareLive™ czy dostępowi do danych przechowywanych w chmurze (Fluke Cloud™). Jest to jedyny bezprzewodowy system pomiarowy, który pozwala na kontakt z zespołem bez opuszczania miejsca pracy.

Najważniejsze właściwości skopometrów ScopeMeter Fluke z serii 120B:

  • NAJWAŻNIEJSZE POMIARY: Przebiegi napięcia, natężenia i mocy z wartościami numerycznymi obejmującymi pomiary harmonicznych, rezystancji, diod, ciągłości i pojemności
  • MOŻLIWOŚĆ UTOMATYCZNEGO REJESTROWANIA, PRZEGLĄDANIA I ANALIZOWANIA ZŁOŻONYCH PRZEBIEGÓW: Funkcja wyzwalania Connect and View™ automatycznie wyświetla przebiegi bez konieczności dopasowania amplitudy, podstawy czasu i ustawień wyzwalania, z kolei technologia Intellaset™ analizuje sygnał i automatycznie wyświetla kluczowe odczyty numeryczne, dzięki czemu wyszukiwanie i usuwanie awarii jest szybsze niż kiedykolwiek.
  • Oscyloskop i multimetr cyfrowy z podwójnym wejściem
  • Szerokość pasma oscyloskopu 40 MHz lub 20 MHz
  • Dwa multimetry cyfrowe prawdziwej wartości RMS o maksymalnym wskazaniu 5000
  • Rejestrator z podwójnym wejściem odczytujący przebieg oraz umożliwiający odczyt pomiaru, rejestrujący dane trendów i pomiary przez dłuższy czas
  • Funkcja wykrywania zdarzeń przez rejestrator rejestruje przemijające, sporadyczne sygnały w powtarzalnych przebiegach do 4 kHz

Więcej informacji na stronie www.fluke.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Fluke Europe B.V.
ul. Kolejowa 5/7, Warszawa
tel.  +48 22 518 02 49
www.fluke.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl