Firma Fluke przygotowała na luty specjalny program bezpłatnych seminariów i webinariów dla inżynierów, poświęcony tematyce pomiarów z wykorzystaniem urządzeń komunikujących się ze sobą poprzez „chmurę”. Już 2 lutego odbędzie się online’owe seminarium „Fluke Connect w utrzymaniu ruchu – webinarium na linii produkcyjnej”, a 9 lutego w Gdańsku seminarium „Jak przewidzieć przyszłość – prewencyjne utrzymanie ruchu z wykorzystaniem Fluke Connect™”.
W ramach projektu Akademia Fluke, firma w Polsce (i na świecie) organizuje cykliczne seminaria i webinaria, których tematyka wykracza poza zagadnienia czysto produktowe. Obejmuje ona przykłady wdrożeń na całym świecie czy też szczegółowe porady praktyczne przydatne w codziennej pracy z urządzeniami pomiarowymi.
Seminaria Fluke są skierowane do techników i inżynierów utrzymania ruchu, elektryków, elektroników, kierowników zakładów, inspektorów ds. energii, wykonawców prac elektrycznych i obiektowych, inżynierów i techników pomiarowych oraz wszystkich specjalistów chcących podnieść swoje kwalifikacje. W najbliższym czasie planowane jest seminarium o tematyce „Pomiary oscyloskopowe w przemyśle” (seminarium online odbędzie się 29 stycznia - więcej informacji i zapisy na: http://www.flukeacademy.shuttlepod.org/event2137474
Fluke Connect to system bezprzewodowych przyrządów diagnostycznych połączonych z aplikacją na smartfony. Umożliwia technikom serwisu, elektrykom i inżynierom utrzymania ruchu rejestrowanie, przechowywanie i udostępnianie danych wszystkim osobom w zespole. Zapewnia natychmiastowy dostęp do danych i wyników pomiarów na ekranie smartfona, pozwalając na przeglądanie obrazów, sprawdzanie raportów i wykrywanie trendów. Dzięki temu pomaga zespołowi wykonywać pracę szybciej i skuteczniej.
System obejmuje ponad 20 przyrządów Fluke połączonych bezprzewodowo (za pomocą technologii Bluetooth lub WiFi) oraz aplikację Fluke Connect, która służy do dodawania pomiarów i obrazów termowizyjnych do bazy danych Fluke Cloud. Dane te są wprowadzane bezpośrednio do bazy, bez potrzeby ręcznego ich wpisywania. Można je przypisać do konkretnego urządzenia w celu przygotowania serwisowania i długoterminowej historii. Za pośrednictwem wideo rozmów ShareLive™ odczyty można udostępniać w czasie rzeczywistym pozostałym osobom w zespole, znajdującym się w innym miejscu zakładu. Zlecenia, razem z wynikami pomiarów, można publikować za pośrednictwem aplikacji, aby osoby w zespole miały dokładny wgląd w zaistniały problem. Jako pierwsze, na 2 lutego zaplanowane jest seminarium online pod tytułem „Fluke Connect w utrzymaniu ruchu – webinarium na linii produkcyjnej”
Uczestnicy tego webinarium dowiedzą się m.in. jak łączyć ze sobą pomiary termowizyjne, obciążenia, wibracji oraz pomiary izolacji. Jako że istota szkolenia to nie tylko teoria, ale – może nawet przede wszystkim – praktyka, webinarium zostanie przeprowadzone na prawdziwej linii produkcyjnej.
Więcej informacji (i możliwość zgłoszenia) można znaleźć na stronie: http://www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2137482
Z kolei 9 lutego, w Gdańsku, odbędzie się seminarium “Jak przewidzieć przyszłość – prewencyjne utrzymanie ruchu zwykorzystaniem Fluke Connect”. Jego tematyka będzie obejmowała prewencyjne utrzymanie ruchu z wykorzystaniem Fluke Connect w zakładach przemysłowych, a jego uczestnicy będą mieli okazję przetestowania najnowszych produktów firmy Fluke oraz zapoznania się szczegółowo z możliwościami aplikacji Fluke Connect.
Podstawowe zagadnienia seminarium to: główne techniki pomiarowe i szybkie wykrywanie usterek, metody konserwacji, typowe usterki, przegląd polecanych przyrządów, nowatorskie elementy w podejściu do tematu konserwacji.
Udział we wszystkich wspomnianych seminariach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona (zarówno w przypadku seminariów, jak i webinariów). W seminarium mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które zarejestrują się przez stronę Fluke Academy. Każdy uczestnik seminarium otrzyma e-certyfikat uczestnictwa.
Więcej informacji i zgłoszenia na seminarium: http://www.flukeacademy.shuttlepod.org/event-2121554
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |