Energooszczędna hydraulika dla tartaków - HYDRAULIKA - NAPĘDY - NAPĘD HYDRAULICZNY - SYNTRONIX - TARTAK
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Energooszczędna hydraulika dla tartaków
drukuj stronę
poleć znajomemu

Energooszczędna hydraulika dla tartaków

Energooszczędna hydraulika dla tartaków
fot. Bosch Rexroth

Bez względu na to, w jaki sposób Idaho Forest Group obrabia drewno w procesie przetwórczym - produkty Sytronix umożliwiają operatorowi młyna zwiększyć wydajność i zaoszczędzić dużą ilości energii.

Aromat świeżo ściętego drzewa przenika w powietrzu wielkiego tartaku prowadzonego przez Idaho Forest Group. Jedna kłoda po drugiej przemierza drogę przez największy tartak Ameryki Północnej zlokalizowany w małej miejscowości Lewiston w stanie Idaho. W zależności od aktualnych potrzeb, dzięki w pełni zautomatyzowanemu systemowi, istnieje możliwość cięcia ponad 180 metrów drewna na minutę. Nawiasem mówiąc, wytwarzane wióry drzewne znajdują się w tej samej linii.

Tartak położony w mieście Lewiston, jest jednym z pięciu posiadanych przez spółkę będącą jednocześnie jedną z największych producentów drewna w USA. Wykorzystywana w tartaku linia produkcyjna została zaprojektowana przez firmę HewSaw, do której grupa Bosch Rexroth w Kanadzie dostarczyła niezbędne komponenty oraz zasilacz hydrauliczny. Koncepcja napędu została opracowana w celu zwiększenia produktywności i efektywności energetycznej.

Oszczędność do 80 proc. zużytej energii

W rozwiązaniu zaproponowanym przez firmę Bosch Rexroth zastosowano napędy pomp Sytronix. Są to napędy o zmiennej prędkości, które łączą zalety oraz funkcje hydrauliki i elektroniki dzięki czemu w zależności od szczegółowych danych aplikacji istnieje możliwość zaoszczędzenia od 30 do 80 % energii. Jest to jedna z głównych zalet w przypadku linii piłujących.

W maszynie wykorzystane zostały dwa rodzaje napędów Sytronix: Sytronix DFEn 5000 i SvP 7000. Sytronix DFEn 5000 odpowiedzialny jest za regulację ciśnienia i przepływu. Natomiast Sytronix SvP 7000 za uzyskanie odpowiedniego pofilu.

Jest jeszcze jedna rzecz, która przekonała HewSaw oraz ich klienta Idaho Forest Group do skorzystania z zapropowanego rozwiązania. Ta koncepcja jest nie tylko bardzo precyzyjna i wydajna energetycznie, ale także zastosowane przez firmę Bosch Rexroth mają możliwość zdalnego serwisowania.

Źródło: Bosch Rexroth

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 102/104, Warszawa
tel.  +48 22 738 18 00
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl