IKEA wymienia cały asortyment oświetleniowy na LED-y - LED - OŚWIETLENIE LED - IKEA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności IKEA wymienia cały asortyment oświetleniowy na LED-y
drukuj stronę
poleć znajomemu

IKEA wymienia cały asortyment oświetleniowy na LED-y

IKEA wymienia cały asortyment oświetleniowy na LED-y
fot. IKEA

Od września 2015 roku w IKEA dostępne będzie oświetlenie wykonane wyłącznie w technologii LED

Oświetlenie LED zużywa znacznie mniej energii niż tradycyjne żarówki, ma bardzo długą żywotność i nie zawiera szkodliwej rtęci, dzięki czemu jest bardziej przyjazne dla środowiska.

LED-owe źródła światła zużywają do 85% mniej energii w porównaniu do tradycyjnych żarówek i mogą świecić nawet przez 20 lat (zakładając codzienne użytkowanie przez 3 godziny dziennie). Umożliwiają więc zmniejszenie śladu węglowego, a także ograniczenie ilości powstających odpadów w postaci zużytych żarówek. Gdyby każda z miliona osób wymieniła jedną tradycyjną żarówkę na LED, możliwa byłaby redukcja emisji CO2 na poziomie odpowiadającym wycofaniu z użytkowania 3900 samochodów lub zużyciu energii przez 4400 gospodarstwa domowe w skali roku.

 – Obecnie prawie 20% energii na świecie wykorzystywane jest na potrzeby oświetlenia. Ponadto, zużycie energii oraz opłaty za prąd rosną. W tym kontekście LED to prawdziwa rewolucja – może przynieść znaczące korzyści w skali zarówno całej planety, jak i pojedynczego gospodarstwa domowego. Wymieniając oświetlenie na LED, każdy z nas będzie mógł żyć na co dzień w sposób bardziej oszczędny, a także bardziej przyjazny dla środowiska. Chcemy, aby jak najwięcej osób miało taką możliwość, dlatego naszym celem jest oferowanie produktów w tej technologii w najniższych cenach na rynku – powiedziała Agata Czachórska, P.O. kierownika ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail w Polsce.

Dzięki współpracy z dostawcami nad ulepszeniem technologii LED, IKEA oferuje swoim klientom szeroki asortyment oświetlenia w różnych kształtach i rozmiarach. LED-y zapalają się od razu po włączeniu i emitują wysokiej jakości, równomierne światło, zarówno w zimnych, jak i ciepłych barwach. Większość z nich ma również opcję przyciemniania.

 – Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wymiana oświetlenia na LED była dla naszych klientów jak najprostsza. Dzięki bogatej ofercie IKEA będą oni mogli zastąpić tradycyjne żarówki LED-owymi w swoich ulubionych lampach, bez konieczności pozbywania się ich z domu. Technologia LED stwarza również ogromne możliwości w zakresie designu. Małe diody mogą zostać zintegrowane niemal z każdym produktem. Umożliwiają tworzenie nowych, mniejszych lamp i cieńszych konstrukcji, a także lepsze oświetlenie przestrzeni – twierdzi Monika Zielińska, zastępca dyrektora sprzedaży IKEA Retail w Polsce. 

Wymiana oświetlenia w asortymencie IKEA na LED to jedno z działań podejmowanych przez firmę w ramach globalnej strategii zrównoważonego rozwoju People & Planet Positive. Jednocześnie IKEA prowadzi proces wymiany oświetlenia przemysłowego w swoich sklepach na LED-owe, aby ograniczyć w nich zużycie energii.

Źródło: IKEA

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl