Chłodzenie dostosowane do potrzeb wydłuża żywotność urządzeń - KLIMATYZACJA - CHŁODZENIE - HVAC - RITTAL - NFC - KLIMATYZATORY - BLUE E+ - CHŁODZENIE PASYWNE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Chłodzenie dostosowane do potrzeb wydłuża żywotność urządzeń
drukuj stronę
poleć znajomemu

Chłodzenie dostosowane do potrzeb wydłuża żywotność urządzeń

Chłodzenie dostosowane do potrzeb wydłuża żywotność urządzeń
fot. Interfejs NFC pozwala na łatwą konfigurację wielu klimatyzatorów za pomocą urządzeń mobilnych

Nowa generacja klimatyzatorów Rittal Blue e+ umożliwia zredukowanie obciążeń termicznych spowodowanych przez wahania temperatury o 95% w porównaniu z tradycyjną regulacją urządzeń chłodniczych. Potwierdzają to aktualne pomiary w Kapp Werkzeugmaschinen GmbH.

Od stycznia 2015 r. urządzenie testowe Rittal serii Blue e+ jest testowane w Kapp GmbH w Coburg, w realnych warunkach eksploatacji przemysłu budowy maszyn. Klimatyzator do zabudowy naściennej nowej serii jest porównywany z aktualnym klimatyzatorem naściennym przy identycznych szafach sterowniczych.

Dla obu urządzeń przeprowadzono pomiary temperatur. Różnica temperatur dla zwykłego klimatyzatora z dwupunktową regulacją wynosiła 5K od wartości zadanej, co odpowiada normalnej charakterystyce regulacji. W przypadku nowego klimatyzatora Blue e+, dzięki nowej, dopasowanej do potrzeb regulacji, w tym samym czasie odnotowano jedynie odchylenie 0,2K od ustawionej wartości zadanej.

 – Ten wynik naprawdę mnie zaskoczył i zrobił na mnie wrażenie. Dzięki dokładności temperaturowej nowych klimatyzatorów Rittal Blue e+ możemy znacznie zmniejszyć naprężenia termiczne naszych urządzeń sterowniczych i przez to przedłużyć ich żywotność. To absolutny plus w budowie maszyn – mówi Alfred Tenner, szef działu pomiarów, sterowania i regulacji w Kapp Werkzeugmaschinen GmbH.

Podstawą utrzymania niezmienności temperatury jest opracowana po raz pierwszy dla klimatyzatorów szaf sterowniczych i opatentowana technologia hybrydowa oraz nowa zintegrowana charakterystyka regulacji. Stanowi ona połączenie klasycznego klimatyzatora sprężarkowego i ciepłowodu zapewniającego pasywne chłodzenie bez zużycia energii. Sprężarka znajduje zastosowanie tylko wówczas, gdy chłodzenie pasywne staje się niewystarczające. Ponadto urządzenia są wyposażone w regulację mocy i dostosowują chłodzenie do potrzeb. Dzięki temu można nie tylko oszczędzać energię, ale także wydłużyć żywotność sprężarki.

Graficzny wyświetlacz dotykowy z przodu zapewnia przegląd wszystkich istotnych informacji. Komunikaty systemowe są wyświetlane w zrozumiałej postaci. Standardowe interfejsy komunikacji zapewniają integrację z systemami wizualizacji i zarządzania produkcją. Interfejs NFC pozwala na łatwą konfigurację wielu klimatyzatorów za pomocą urządzeń mobilnych.

Urządzenia Blue e+ pokrywają zakres mocy od 6000 W (wcześniej: maksymalnie 4000 W) i mogą być używane przy temperaturach od -30°C do +60°C. Dzięki innowacyjnej technologii inwerterowej są one standardowo przygotowane na inne napięcia i dzięki temu mogą być używane bez problemów na całym świecie. UL-Listing umożliwia także stosowanie klimatyzatorów w USA bez dodatkowych certyfikatów.

Rittal wprowadza na rynek całkowicie nową generację klimatyzatorów Blue e+

Rittal Blue e+ to pierwszy klimatyzator przemysłowy ze zintegrowanym systemem heat pipe pozwalającym na pracę w trybie pasywnym oraz z technologią inwerterową, czyli pełną regulacją pracy klimatyzatora. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii udało się uzyskać oszczędności energii na poziomie do 75%. Urządzenie to może być stosowane na całym świecie dzięki obsłudze wielu napięć z zachowaniem wszystkich światowych certyfikatów.

Klimatyzator Blue e+ został wyposażony w ciekłokrystaliczny dotykowy, wielojęzyczny wyświetlacz, który pozwala na szybka konfigurację, odczyt danych i tekstowe komunikaty systemowe oraz bezprzewodową wymianę informacji ze smartfonem przez aplikację i interfejs NFC. Do dyspozycji jest również interfejs USB, dzięki czemu możemy w łatwy sposób diagnozować i analizować pracę urządzeń.

Technologia inwerterowa to nie tylko oszczędność energetyczna, ale również wydłużona żywotność podzespołów klimatyzatora i stabilniejsze warunki temperaturowe wewnątrz szaf i obudów.

Źródło: Rittal

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl