PORT PC udostępnia poradnik dla instalatorów powietrznych pomp ciepła - PORADNIK ELEKTROINSTALATORA - HAŁAS - POMPY CIEPŁA - AKUSTYKA - PORTPC - PORADNIK TECHNICZNY - REDUKCJA HAŁASU - POWIETRZNE POMPY CIEPŁA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności PORT PC udostępnia poradnik dla instalatorów powietrznych pomp ciepła
drukuj stronę
poleć znajomemu

PORT PC udostępnia poradnik dla instalatorów powietrznych pomp ciepła

PORT PC udostępnia poradnik dla instalatorów powietrznych pomp ciepła
fot. Kristoferb/CC/Wikimedia Commons

Powietrzne pompy ciepła ciesza się coraz większym zainteresowaniem, głównie za sprawą stosunkowo niskich kosztów inwestycyjnych.

Do najczęściej wymienianych zalet pomp ciepła należą całkowity brak emisji zanieczyszczeń (tzw. niskiej emisji) do atmosfery w miejscu ich zastosowania, niskie koszty ogrzewania oraz podnoszenie komfortu życia mieszkańców. Bezobsługowa technologia pomp ciepła umożliwia produkcję ciepła lub chłodu, wykorzystując odnawialne zasoby energii dostępne w otoczeniu (w gruncie, wodzie, powietrzu). Dzięki zastosowaniu odpowiedniej pompy ciepła można osiągnąć komfort cieplny w obiekcie zarówno zimą (pompa ciepła pracuje w trybie grzania), jak też latem wykorzystując możliwość odwrócenia obiegu grzewczego. Pompa ciepła z powodzeniem zastępuje wówczas rolę klimatyzatora.  

Emisja hałasu i drgań

Inwestor powinien w pierwszej kolejności zwracać uwagę na jakość urządzenia. Użytkownicy powietrznych pomp ciepła dosyć często skarżą się na emitowany przez nie hałas. Wyjaśniając zasadę działania pomp ciepła często posługujemy się przykładem lodówki o odwróconym obiegu. Przykład ten może być również pomocny w zrozumieniu zagadnień związanych z emisją hałasu i drgań przez pompy ciepła. Każde z urządzeń podczas pracy emituje dźwięki, które mogą być mniej lub bardziej uciążliwe dla mieszkańców. Stopień uciążliwości często zależy od jakości urządzeń oraz wykonania instalacji i lokalizacji urządzeń.

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) opublikowała poradnik Wytyczne do ograniczania hałasu instalacji z pompami ciepła, który tematyką obejmuje zagadnienia związane z emisją hałasu i drgań przez pompy ciepła. Jest to kolejne już opracowanie Organizacji, które tym razem skierowane jest przede wszystkim do projektantów i wykonawców instalacji. Poradnik dotyczy ograniczania hałasu instalacji z pompami ciepła. Przedstawiono w nim podstawy akustyki, których znajomość z pewnością okaże się pomocna zarówno na etapie projektowania, wykonania jak również serwisowania instalacji z pompami ciepła. W opracowaniu sporo uwagi poświęcono również odpowiedniemu ustawieniu urządzenia w obiekcie lub na zewnątrz.

Wytyczne do ograniczania hałasu instalacji z pompami ciepła

Podobnie jak w przypadku opracowania Poradnik inwestora, Energia geotermalna i pompy ciepła - Informacje i porady dla początkujących, pierwowzorem dla poradnika Wytyczne do ograniczania hałasu instalacji z pompami ciepła była publikacja niemieckiego stowarzyszenia pomp ciepła BWP, z którym PORT PC podpisała w 2014 roku porozumienie o współpracy.

Te i inne zagadnienia związane z tematyką pomp ciepła zostaną omówione podczas IV Kongresu PORT PC, który odbędzie się 23 września 2015 r. w trakcie Targów Renexpo w Warszawie. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z programem tegorocznego  spotkania oraz do rejestracji, która możliwa jest za pośrednictwem strony internetowej www.renexpo-warsaw.com w zakładce konferencje.

Źródło: PORT PC

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl