DHP-M to gruntowa pompa ciepła przeznaczona do zastosowań w budownictwie komercyjnym i użyteczności publicznej. Posiada sprężarkę inwerterową o mocy do 84 kW i charakteryzuje się najwyższym współczynnikiem rocznej efektywności (SPF) na rynku. Dzięki możliwości kaskadowego połączenia szesnastu jednostek DHP-M, można osiągnąć całkowitą moc systemu na poziomie nawet 1344 kW.
Monitorowanie i bieżąca kontrola możliwa jest zarówno poprzez nowoczesny ekran dotykowy ekran, jak również za pośrednictwem strony internetowej.
Inwerterowa technologia stosowana w pompie ciepła DHP-M daje wyjątkową elastyczność dla zmiennych warunków pracy, co umożliwia wszechstronne wykorzystanie pompy ciepła w dowolnych typach budynków. Dodatkowo moc pompy jest precyzyjnie dostosowywana do zapotrzebowania na ciepło i chłód. Dzięki temu użytkownik unika dodatkowych wydatków na źródło szczytowe czy bufor.
Nowa pompa ciepła DHP-M zapewnia ogrzewanie, chłodzenie oraz ciepłą wodę użytkową i jako jedyna na rynku potrafi jednocześnie grzać lub chłodzić. Wymiennik gorącego gazu, jako standard stosowany w pompach ciepła Danfoss, wykorzystuje pompę do wytwarzania większej ilości gorącej wody o temperaturze co najmniej 60°C, zachowując wysoką efektywność (COP) i dodatkowo obniża koszty jej produkcji. Obie technologie: inwerterowa oraz gorącego gazu umożliwiają obniżenie kosztów instalacji, jak również zapewniają wyjątkowo niskie koszty eksploatacji – nawet do 30 proc. niższe koszty za energię.
Pompy ciepła mogą w 100 proc. pokrywać zapotrzebowanie na ciepło, jednocześnie zapewniając 50%-70% oszczędności w porównaniu z tradycyjnymi źródłami ciepła takimi, jak olej opałowy czy gaz płynny. Czas zwrotu z inwestycji wynosi przeciętnie 5-7 lat. Pompa ciepła nie wymaga konserwacji. Raz zainstalowana będzie pracować każdego dnia, przez wiele lat, ogrzewając budynek i dostarczając ciepłą wodę, zapewniając komfort, oszczędność pieniędzy i zmniejszając negatywny wpływ na środowisko naturalne.
Źródło: Danfoss
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |