Platforma komunikacji NFC na układach firmy Panasonic - PANASONIC - NFC - NEAR FIELD COMMUNICATION - ŁĄCZNOŚĆ BEZPRZEWODOWA
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Platforma komunikacji NFC na układach firmy Panasonic
drukuj stronę
poleć znajomemu

Platforma komunikacji NFC na układach firmy Panasonic

Platforma komunikacji NFC na układach firmy Panasonic
fot. RS

Prosta w użyciu platforma NFC składająca się z wysoce zintegrowanych układów NFC i narzędzi rozwojowych, która pozwala na korzystanie z łączności bezprzewodowej

Firma RS Components uzupełnienia ofertę o platformę Panasonic NFC, która jest zestawem uniwersalnych układów NFC oraz prostych w użyciu narzędzi rozwojowych, ułatwiających projektowanie i dostęp do aplikacji korzystających z technologii komunikacji bliskiego zasięgu.

Układy NFC ułatwiają projektowanie etykiet poprzez połączenie obwodów RF, przekształcających sygnały i hosta-interfejsu oraz 4 kb pamięci nieulotnej FeRAM w ramach kompaktowego pakietu przeznaczonego do montażu powierzchniowego. Urządzenie łączy się bezpośrednio z zewnętrzną anteną oraz obsługuje tryby komunikacji RF, szeregowej i tunelowej, aby zarządzać przesyłem danych pomiędzy hostem, czytnikiem i etykietą.

Narzędzia rozwojowe, które teraz są dostępne również od firmy RS, obejmują gamę płytek NFC zawierających układ, antenę i złącze hosta. Z kolei zestawy ewaluacyjne obejmują płytkę NFC i uniwersalną płytkę mikrokontrolera. Niezależnie od rodzaju wybranej opcji inżynierowie mają szansę ożywić swoje pomysły oparte na wykorzystaniu technologii bezprzewodowych, aby szybko skonfigurować prototyp i rozpocząć testowanie aplikacji, używając do tego celu przenośnego telefonu wyposażonego w technologię NFC lub odpowiedniego czytnika/nagrywarki. Wbudowane etykiety NFC zaprojektowane z wykorzystaniem tych narzędzi pozwalają na innowacyjne sposoby komunikacji za pomocą inteligentnych plakatów, urządzeń domowych, urządzeń przenośnych lub sprzętu biurowego, np. drukarek. Technologia NFC ułatwia również parowanie urządzeń Bluetooth lub Wi-Fi.

Obecnie firma RS ma w asortymencie 4 rodzaje układów etykiet NFC. Układ MN63Y1210 przeznaczony jest do komunikacji NFC Forum typu 3, natomiast układy MN63Y1208, MN63Y1212 i MN63Y1213 obsługują komunikację typu 3/typu 4. Interfejsy RF są zgodne z normami JIS X 6319-4 (FeliCa) i ISO/IEC 14443 13,56 MHz. W przypadku układu MN63Y1210 interfejs hosta może obejmować port UART 38,4 kb/s lub port szeregowy 1 Mb/s. Układy MN63Y1208 i MN63Y1213 mają interfejs hosta I2C, który obsługuje komunikację szyfrowaną algorytmem AES128.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl