Powstaje Krajowa Izba Gospodarcza Elektryki - ELEKTRYKA - PRZEMYSŁ - SEKTOR ELEKTROTECHNICZNY - LOBBING - KIGE
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Powstaje Krajowa Izba Gospodarcza Elektryki
drukuj stronę
poleć znajomemu

Powstaje Krajowa Izba Gospodarcza Elektryki

Powstaje Krajowa Izba Gospodarcza Elektryki

Przedstawiciele firm z branży elektrotechnicznej powołują nową organizację gospodarczą pod roboczą nazwą Krajowa Izba Gospodarcza Elektryki (KIGE)

Założyciele KIGE chcą utworzyć silną organizację samorządową działającą w interesie polskiej branży elektrotechnicznej. 11 czerwca br. pod Warszawą odbędzie się spotkanie inaugurujące powołanie nowej organizacji.

Zgodnie ze statutem Krajowa Izba Gospodarcza Elektryki ma być organizacją opiniotwórczą, szkoleniową i lobbingową. KIGE chce skupiać jak najwięcej firm i stowarzyszeń branży elektrotechnicznej i stawiać czoła takim wyzwaniom jak procesy globalizacyjne, szkolenie nowych kadr czy udział w tworzeniu nowych norm prawnych istotnych dla branży. 

Główne cele, które zostały postawione przed nową organizacją to:

  • Budowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorcy w Polsce;
  • Integracja firm producenckich, dystrybucyjnych i wykonawczych, szeroko pojętej, branży elektrycznej;
  • Oficjalne lobbowanie (zgodnie z polskim prawem) branży elektrycznej, wśród decydentów polskiego życia gospodarczego i społecznego, tak aby była wreszcie zauważona i doceniona, a w konsekwencji mogła skuteczniej rozwijać się dla Polski;
  • Propagowanie wspólnego działania firm elektrycznych o kapitale polskim oraz innym działającym w Polsce, wprowadzającym na nasz rynek nowoczesne technologie i tworzącym nowe miejsca pracy.

Struktura KIGE oparta została na trzech podstawowych filarach, tj.: Produkcja, Dystrybucja i Wykonawstwo. Trzy podstawowe filary będą działać równolegle na czterech płaszczyznach: krajowej, międzynarodowej, szkoleniowej i lobbingowej. System organizacyjny oparto na matrycy systemu funkcjonalnego, pozwalającej na równoległe wielopłaszczyznowe działania:

  • W ramach działalności krajowej KIGE będzie brać udział w opiniowaniu i tworzeniu ustaw, krajowych norm technicznych oraz dyrektyw.
  • W ramach działalności międzynarodowej KIGE, będzie starać się brać udział w opiniowaniu unijnych ustaw, unijnych norm technicznych oraz dyrektyw.
  • W ramach działań szkoleniowych KIGE będzie uczestniczyć i organizować cykliczne spotkania kadr kierowniczych nt. bieżących problemów oraz szkolenia dla technologów przygotowywanych przez członków Izby.
  • W ramach działalności lobbingowej KIGE będzie współdziałać z wieloma urzędami i organizacjami, w tym z SEP, m.in. w celu powołania organu kontroli wypadków spowodowanych przez wadliwie wykonane instalacje elektryczne.

Ponadto Izba zamierza pomagać podmiotom gospodarczym zrzeszonym w KIGE w promowaniu ich produktów na rynkach zagranicznych.

Wśród inicjatorów KIGE znalazły się polskie firmy produkcyjne, dystrybucyjne, wykonawcze: ACAR S.A., airRoxy Sp. z o.o., GOVENA LIGHTING Sp. z o.o., GRODNO, S.A., EcoEnergy Sp. z o.o. Sp. K.ElektroUnion Sp. z o.o., KANLUX S.A., VOLTENO Sp. z o.o.

Nową inicjatywę wspierają: Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców PRZEDSIĘBIORCY.PL, Ogólnopolski Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych i Stowarzyszenie Elektryków Polskich - Zarząd Główny (SEP ZG) i Biuro Badania ds. Jakości (SEP BBJ).

Więcej informacji: kige.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl