Napęd VLT DriveMotor FCM 106 teraz dostępny z silnikiem IE4 PM - DANFOSS - SILNIKI ELEKTRYCZNE - NAPĘD VLT - PRZETWORNICE CZĘSTOTLIWOŚCI - VLT - NAPĘDY - PRZETWORNICE VLT - MAGNESY TRWAŁE - DRIVEMOTOR - FCM 106
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Napęd VLT DriveMotor FCM 106 teraz dostępny z silnikiem IE4 PM
drukuj stronę
poleć znajomemu

Napęd VLT DriveMotor FCM 106 teraz dostępny z silnikiem IE4 PM

Napęd VLT DriveMotor FCM 106 teraz dostępny z silnikiem IE4 PM
fot. Danfoss

Nowa generacja rozwiązań napędowych VLT® DriveMotor FCM 106 w postaci w pełni zintegrowanego napędu silnika oraz przetwornicy dostępna również w wariancie z silnikiem z magnesami trwałymi (PM) spełniającym klase IE4. 

Wcześniej VLT® DriveMotor FCM 106 był dostępny tylko z silnikami asynchronicznymi IE2. Teraz można go zamówić fabrycznie również z silnikami PM.

Zwarta konstrukcja zmniejsza koszty instalacji VLT DriveMotor FCM 106 z silnikiem IE4 PM stanowi nową alternatywę o wyższej sprawności  w porównaniu do rozwiązania opartego o silnik asynchronicznego. FCM 106 z silnikiem IE4 spełnia klasę efektywności IES2 zgodnie z normą EN 50598-2. Dlatego zapewnia przyszłościowe rozwiązania dostosowane do najbardziej rygorystycznych wymagań i norm. Jednocześnie zapewnia minimalne zużycie energii na kWh energii transmitowanej.

Kompaktowa konstrukcja VLT DriveMotor przyczynia się  znacząco do zmniejszenia zarówno kosztów instalacji jak i złożoności. Przez co eliminuje konieczność dodatkowego chłodzenia, szaf czy długich przewodów silnikowych, czyli dalszą redukcję kosztów.

Z wbudowanym wentylatorem, pompą i podstawowych funkcjami aplikacyjnymi, w tym VVC + sterowanie silnikiem, VLT DriveMotor to oszczędność miejsca, a przede wszystkim wydajne i niezawodne rozwiązanie alternatywne w zakresie 0.55-7.5 kW.

Do zastosowań, w których wymagany jest konkretny silnik, polecanym przez Danfoss rozwiązaniem jest FCP VLT DriveMotor 106. Jest to sama przetwornica, która daje możliwość montażu na silniku dzięki płycie adaptera. Jest to ogromne ułatwienie montażu napędu bezpośrednio na swobodnie wybranym silniku lub alternatywnie montażu na ścianie czy innej powierzchni w jego pobliżu.

VLT DriveMotor FCM 106 z silnikiem IE4 PM, prezentowany był ostatnio miedzy innymi na targach ISH we Frankfurcie.

Źródło: Danfoss

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Danfoss Poland Sp. z o.o.
ul. Chrzanowska 5, Grodzisk Mazowiecki
tel.  022 7550700
fax.  022 7550701
www.danfoss.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl