Nowa konstrukcja wież wiatrowych GE Space Frame - ELEKTROWNIE WIATROWE - KONSTRUKCJE WIEŻ - KONSTRUKCJE WIATRAKA - GENERAL ELECTRIC - WIEŻA WIATROWA - SPACE FRAME
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa konstrukcja wież wiatrowych GE Space Frame
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa konstrukcja wież wiatrowych GE Space Frame

Nowa konstrukcja wież wiatrowych GE Space Frame
fot. GE

Firma General Electric (GE) wprowadza na niemiecki rynek nową konstrukcję wież wiatrowych o nazwie Space Frame, zaprojektowanej tak aby zużywać nawet do 50% mniej stali niż tradycyjne wiatraki i obniżyć koszty produkcji całej elektrowni.

Nowa konstrukcja wież wiatrowych GE utworzona jest z metalowej kratownicy pokrytej płaszczem z włókna szklanego. Dzięki takiej budowie możliwe jest też obniżenie kosztów transportu, gdyż poszczególne moduły można transportować w kontenerach lub na płaskich naczepach. Producent wprawdzie przyznaje, że nowa konstrukcja pociąga za sobą wyższe koszty instalacji, ale oszczędności na stali i transporcie pozwalają z nawiązką zniwelować tę różnicę.

Technologia Space Frame została nabyta przez amerykański koncern od firmy Wind Tower Systems z siedzibą w stanie Utah. Pierwszy prototyp elektrowni wiatrowej z wykorzystaniem nowej konstrukcji miał 97 metrów wysokości i powstał w Kalifornii w marcu 2014 r. Kolejna wersja miała swoją premierę na konferencji EWEA 2014 w Barcelonie. Pokazano tam wieżę o wysokości 137 metrów.

Pierwsze w Europie wieże GE Space Frame zostaną dostarczone na farmy wiatrowe w północnych Niemczech oraz w Szwecji, gdzie ze względu na słabsze wiatry popularne są wyższe konstrukcje elektrowni wiatrowych.

Nowa konstrukcja jest dostosowana do turbin wiatrowych GE o mocy 2,5 MW oraz 2,75 MW.

Proces instalacji wieży wiatrowej GE Space Frame:

Źródło: windpowermonthly.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl