Globalne badanie zainteresowania konsumentów nowo powstającymi technologiami - BADANIE - INNOWACJE - FARNELL ELEMENT14 - INTERNET OF THINGS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Globalne badanie zainteresowania konsumentów nowo powstającymi technologiami
drukuj stronę
poleć znajomemu

Globalne badanie zainteresowania konsumentów nowo powstającymi technologiami

Globalne badanie zainteresowania konsumentów nowo powstającymi technologiami
fot. Farnell element14

Globalne badanie Engineering a Connected World prowadzone przez firmę element14 wskazuje sektory energetyki, zdrowia i ochrony środowiska jako najwyższe priorytety konsumenckie w zakresie technologii i innowacji. Bada również podejście do zagadnień Internetu rzeczy, urządzeń do noszenia oraz „kluczowych” technologii w 2015 r. 

Przedstawione dziś wyniki globalnego badania przeprowadzonego na 3500 respondentach przez firmę element14  globalną sieć ponad 325 000 inżynierów i entuzjastów nowych technologii – wskazują, że sektor zdrowotny, odnawialne źródła energii oraz ochrona środowiska powinny stanowić główne priorytety w kontekście rozwiązań technologicznych i innowacji. Badanie Engineering a Connected World sprawdza również zainteresowanie konsumentów nowo powstającymi technologiami, takimi jak Internet rzeczy (IoT), samochody bezobsługowe, robotyka czy sterowanie gestami.

Wyniki tego globalnego badania konsumentów, przeprowadzonego w Australii, Chinach, Francji, Niemczech, Indiach, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, wskazują, że 59% osób wskazało sektor ochrony zdrowia jako główny priorytet dla nowych technologii i innowacji. Na drugimi miejscu uplasowały się odnawialne źródła energii (56%), a na trzecim ochrona środowiska (47%). Opinie są silnie uzależnione od regionu. Na przykład edukacja ma większy priorytet w Indiach niż gdziekolwiek indziej, odkrywanie kosmosu jest blisko trzy razy ważniejsze w Chinach niż w reszcie regionów, a respondenci z Niemiec najbardziej zainteresowani są wykorzystaniem technologii do rozwoju rozrywki.

Badanie wskazuje też konkretne technologie, które konsumenci chcieliby mieć dostępne na rynku już w 2015 roku, takie jak powszechny internet o dużej prędkości (68%) czy elastyczne i składane ekrany (40%). 37% badanych chciałoby, żeby w tym roku rzeczywistością stały się samochody bezobsługowe, a podróże w kosmos są atrakcyjne dla 15 ankietowanych.

Badanie, z którego raport udostępniony został w dniu dzisiejszym na stronie element14.com, jest częścią szerszej inicjatywy firmy element14 o nazwie „Engineering a Connected World”, która obejmuje serię globalnych konkursów projektowych na przestrzeni najbliższych 24 miesięcy. Konkursy będą skupiać się na innowacjach dotyczących wydajności energetycznej, produkcji żywności oraz technologii medycznych, a za ich pośrednictwem firma Farnell element14 nadzorować będzie proces tworzenia ponad 100 konceptów i prototypów.

 – Będąc największą na świecie społecznością inżynierów i entuzjastów nowych technologii, chcieliśmy poznać zdanie konsumentów na temat obszarów, w których inżynierowie powinni wykorzystywać swoje umiejętności dot. projektowania. Nasza szeroka inicjatywa Engineering a Connected World ma na celu odzwierciedlenie tych priorytetów. Zapewni ona dostęp inżynierom do nowych wspaniałych pomysłów, najnowszych technologii, a także stworzy połączenia pomiędzy nimi, dzięki czemu będą mogli tworzyć innowacyjne rozwiązania rozwiązujące codzienne problemy. Poprzez konkursy designerskie nasza Społeczność może aktywnie eksplorować technologie, które uproszczą nasze życie, uczynią je ciekawszym, bardziej ekscytującym, bądź też zmienią sposób, w jaki żyjemy i pracujemy  mówi Dianne Kibbey, Globalny dyrektor ds. społeczności w firmie Farnell element14. 

Pierwsze konkursy w ramach inicjatywy „Engineering a Connected World” są już w przygotowaniu. Konkurs „Enchanted Objects” stawia przed inżynierami zadanie ponownego opracowania codziennych przedmiotów z wykorzystaniem technologii IoT. Konkurs „Sci Fi Your Pi”, sponsorowany przez twórcę Raspberry Pi  Pi Trading, polega na wykorzystaniu przez inżynierów i entuzjastów płytki Raspberry Pi do stworzenia zastosowań inspirowanych science fiction.

Plany kolejnych konkursów obejmują rolnictwo wertykalne oraz inteligentne samochody. Specjaliści z każdej z tych dziedzin zostali poproszeni o ocenę zgłoszeń oraz służenie finalistom za mentorów, a firma element14 zapewnia wsparcie w postaci części, narzędzi, oprogramowania oraz porad.

Aby uzyskać więcej informacji o inicjatywie „Engineering a Connected World” lub zapoznać się z raportem z badania, prosimy odwiedzić stronę element14.com.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl