Firma Zuken zaprasza na dwuczęściowe seminarium internetowe na temat podstaw procesu automatyzacji projektowania wiązek kablowych, które odbędą się 10 marca (schemat ideowy, projektowanie logiki połączeń elektrycznych) oraz 28 kwietnia (schemat okablowania, dobór fizycznych procesu projektowania). Oba spotkania skierowane są do inżynierów projektowych, kierowników technicznych, kierowników ds. produktu, pracowników obsługi klienta oraz osób związanych z produkcją i obsługą wiązek.
W trakcie tego seminarium skupiamy się na części procesu projektowania wiązek kablowych, w której jest ustalana logika połączeń elektrycznych.
Na początku procesu projektowego, opracujemy system w oparciu o funkcje poszczególnych komponentów i sygnały. Korzystając z informacji z projektu funkcjonalnego, tworzymy schemat ideowy połączeń. Poszczególnym funkcjom przypisujemy komponenty, co doprowadzi do powstania różnego typu połączeń. Ponadto zaimportujemy dane techniczne z projektu płytki PCB, aby wykorzystać je w dalszych etapach projektowania. Za pomocą wtyczek i złączy stworzymy komponenty złożone z dużej ilości dodatkowych elementów, o szerokim wachlarzem końcówek do zarobienia. Końcówki do zarobienia dobieramy według przekroju przewodów. Na koniec tej części procesu projektowego wykorzystamy projekt topologii urządzenia i przebieg ścieżek kablowych, aby przypisać do danej wiązki poszczególne kable i przewody.
Data:
Zarejestruj się aby wziąć udział w webinarium.
To seminarium stanowi kontynuację pierwszej części seminarium Podstawy Automatyzacji Projektowania Wiązek. W drugiej części zajmiemy się etapem fizycznego projektowania wiązek. Zaczniemy od wykorzystania informacji logicznych zaczerpniętych z schematu ideowego połączeń i topologii urządzenia z pierwszego seminarium. Specyfikację wiązki zaprojektowanej w trakcie poprzedniej sesji przetransponujemy do projektu mechanicznego urządzenia, gdzie wymodelujemy układ wiązki w pierwotnym środowisku 3D. Kolejny krok to spłaszczenie wiązki 3D do 2D i wygenerowanie projektu formboard w skali 1:1. Pokażemy również, jak stworzyć od podstaw lub przy korzystając wyłącznie z plików EXCEL (BOM i wykaz projekt połączeń) formboard w przypadku, gdy nie dysponujemy projektem wiązki w formacie E3.series . Gdy projekt formboard wiązki będzie już gotowy wygenerujemy raport produkcyjny i serwisowy. Na koniec seminarium pokażemy jak identyfikować, kontrolować i dokumentować zmiany projektowe.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |