Bezprzewodowe zasilanie w standardzie Qi zintegrowane w meblach IKEA - BEZPRZEWODOWE ŁADOWANIE - MOBILE WORLD CONGRESS - IKEA - ŁADOWARKA INDUKCYJNA - QI - PÓŁKA MEBLOWA
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bezprzewodowe zasilanie w standardzie Qi zintegrowane w meblach IKEA
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bezprzewodowe zasilanie w standardzie Qi zintegrowane w meblach IKEA

Bezprzewodowe zasilanie w standardzie Qi zintegrowane w meblach IKEA
fot. IKEA

Podczas targów Mobile World Congress IKEA ogłosiła współpracę z Wireless Power Consortium (WPC), nadzorującym rozwój bezprzewodowego standardu ładowania Qi. Dzięki tej kooperacji najnowsze meble szwedzkiego koncernu będą wyposażone w indukcyjne ładowarki urządzeń mobilnych.

Funkcjonalne meble IKEA zintegrowane z modułami do bezprzewodowego ładowania telefonów i innych urządzeń mobilnych pojawią się na rynku już w kwietniu br. Bezprzewodowe ładowarki Qi będzie można zamontować w dowolnym meblu albo po prostu ustawić w wygodnym miejscu. Rozwiązanie uprościłoby znacznie urządzanie wnętrz, pozwalając zapanować nad plączącymi się przewodami zasilającymi. Rozpowszechnienie standardu ładowania Qi w meblach IKEA mogłoby również rozwiązać problem ograniczonego czasu działania urządzeń na akumulatorze, ponieważ ich ładowanie nie wymagałoby ingerencji użytkownika.

Nowe meble IKEA z bezprzewodowymi ładowarkami to przede wszystkim stoliki, lampy na biurko i lampa podłogowa oraz specjalne podstawki, na których będzie można ładować jeden lub nawet kilka urządzeń jednocześnie. Podstawki mają dodatkowy port USB, aby można było ładować wiele urządzeń w jednym miejscu.

W ofercie IKEA będzie też ładowarka bezprzewodowa JYSSEN, którą można wbudować w dowolny mebel, w zależności od potrzeb. Miejsce do ładowania jest oznaczone znakiem plus.

Bezprzewodowe zasilanie Qi w meblach IKEA

 – W dzisiejszych czasach smartfony i tablety to nieodłączna część naszego życia. Chcemy mieć je zawsze pod ręką, aby być w kontakcie z całym światem. Dzięki nowym, sprytnym rozwiązaniom IKEA nie tylko będziemy mogli naładować swoje urządzenia mobilne w dowolnym miejscu w domu czy w biurze, ale także zapomnimy o plątaninie kabli i szukaniu po kątach naszych ładowarek. Przestrzeń wokół nas będzie bardziej uporządkowana i przyjazna, a codzienne życie stanie jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze – powiedziała Anna Pawlak-Kuliga, wiceprezes IKEA Retail w Polsce.

Bezprzewodowe ładowarki IKEA działające w oparciu o technologię Qi są kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami obsługującymi ten standard, m.in. Samsung Galaxy S6 i S6 Edge. Telefony, które go nie mają, można ładować, wykorzystując specjalne obudowy, również dostępne w IKEA.

Źródło: IKEA

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl