Współpraca Schneider Electric i Autodesk dla poszukiwania lepszych rozwiązań w zarządzaniu budynkami - AUTODESK - SCHNEIDER ELECTRIC - ZARZĄDZANIE BUDYNKIEM - BUILDING INFORMATION MODELING
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Współpraca Schneider Electric i Autodesk dla poszukiwania lepszych rozwiązań w zarządzaniu budynkami
drukuj stronę
poleć znajomemu

Współpraca Schneider Electric i Autodesk dla poszukiwania lepszych rozwiązań w zarządzaniu budynkami

Współpraca Schneider Electric i Autodesk dla poszukiwania lepszych rozwiązań w zarządzaniu budynkami
fot. Schneider Electric

Firma Schneider Electric podpisała z Autodesk Inc. porozumienie „Memorandum of Understanding”, na podstawie którego firmy rozszerzają wspólne prace nad rozwiązaniami do zarządzania cyklem eksploatacji obiektów opartych na technologii modelowania informacji o budynkach BIM (Building Information Modeling).

Umowa o współpracy zakłada poszukiwanie sposobów na wykorzystanie najmocniejszych atutów obu zespołów w celu podniesienia poziomu wydajności energetycznej budynków. Od etapu prac projektowych i konstrukcyjnych, przez cykl eksploatacji, po zakończenie funkcjonowania. Partnerstwo może doprowadzić do opracowania nowych rozwiązań i usług z dziedziny zarządzania przyjaznego dla środowiska, automatyzacji i kontroli budynków oraz metod zarządzania przestrzeniami roboczymi. 

Współpraca polegać będzie na wykorzystaniu specjalistycznej wiedzy i doświadczeń Schneider Electric z zakresu dystrybucji energii elektrycznej oraz rozwiązań do zarządzania energią i budynkami w połączeniu z opartym na technologii BIM oprogramowaniem projektowo-konstrukcyjnym Autodesk, m.in. Autodesk Revit i Autodesk BIM 360. 

Obecnie budynki pochłaniają około 40 procent światowej energii, 25 procent dostępnej wody i 40 procent światowych zasobów, odpowiadając jednocześnie za około 1/3 globalnych emisji gazów cieplarnianych. Budynki mieszkalne i biurowo-usługowe zużywają około 60 procent energii elektrycznej wytwarzanej na całym świecie. Jednak to właśnie na tym polu istnieje największy potencjał znacznego ograniczenia emisji gazów odpowiedzialnych za efekt cieplarniany [1]. Zwrot w kierunku cyfrowych procesów opartych na technologii BIM stanowi jeden z elementów działań, które umożliwią podniesienie wydajności energetycznej domów i innych budynków, zapewniając przy tym wyższą elastyczność oraz utrzymanie długoterminowego zrównoważonego rozwoju. 

Zastosowanie technologii BIM jest procesem, który rozpoczyna się wraz z opracowaniem inteligentnych modeli 3D, umożliwiających gromadzenie, analizowanie i kompilowanie danych wykorzystywanych podczas planowania, projektowania, budowy i eksploatacji budynków. Informacje zebrane w modelu pozostają skoordynowane i zachowują spójność przez cały czas trwania projektu, pozwalając na prowadzenie symulacji, analiz i prac zbiorowych, co z kolei sprzyja podejmowaniu lepszych decyzji. 

 – Droga prowadząca do zrównoważonego, wysokowydajnego budownictwa rozpoczyna się od wypracowania całościowego, holistycznego spojrzenia na cykl życia budynków - od projektu, przez konstrukcję, po eksploatację - przy jednoczesnym uwzględnieniu potrzeby ich adaptacji do nieustannie zmieniających się potrzeb biznesowych i wymogów organizacji. Porozumienie to jest możliwe dzięki prowadzonej przez dziesięciolecia zintegrowanej polityce Schneider Electric, polegającej na tworzeniu rozwiązań do zarządzania budynkami. Są one w stanie ograniczyć zużycie energii, koszty kapitałowe i operacyjne, podnosząc jednocześnie ogólną wydajność biznesową. Widzimy olbrzymi potencjał w cyfryzacji cyklu życiowego budynków. Jesteśmy też przekonani, że nasza współpraca z Autodesk przyczyni się do gruntownej i długoterminowej transformacji branży budowlanej, oferując większą wartość dodatkową wszystkim użytkownikom i odpowiadając na wyzwania energetyczne, przed którymi stoimy – mówi Jacek Łukaszewski, Prezes Zarządu Schneider Electric Polska. 

 – Już od wielu lat firma Autodesk aktywnie działa na rzecz zrównoważonego budownictwa, np. dostarczając naszym klientom narzędzia BIM, pozwalające na przeprowadzenie szybkich, wartościowych analiz energetycznych. Mamy do czynienia z olbrzymim potencjałem długoterminowego zwiększenia wydajności energetycznej w fazie eksploatacji i utrzymania budynków, co oznacza korzyści dla operatorów budynków. Dlatego też jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczęcia współpracy ze Schneider Electric, która pozwoli nam wspólnie poszukiwać sposobów na wprowadzenie na rynek nowych rozwiązań łączących narzędzia podnoszące wydajność na każdym etapie cyklu życiowego budynków – dodaje Amar Hanspal, Autodesk Senior Vice President, Information Modeling & Platform Group. 


[1] Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP).

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl