Instalacja pod składanym dachem stadionu na Wimbledonie - REFLEKTORY - TENIS - LONDYN - STADION - CZUJNIK TEMPERATURY - DATAPAQ - PROFILOWANIE TEMPERATURY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Instalacja pod składanym dachem stadionu na Wimbledonie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Instalacja pod składanym dachem stadionu na Wimbledonie

Instalacja pod składanym dachem stadionu na Wimbledonie
fot. Datapaq

Gdy w pochmurny dzień rozgrywek w Wimbledonie zza chmur wychodzi słońce, dach nad kortem centralnym może zostać złożony, jednak tylko po dostatecznym schłodzeniu reflektorów. Jest to wymóg bezpieczeństwa, jak również estetyki. Wspomniane reflektory o mocy 1000 W są zamontowane bezpośrednio na ściągach dachowych, a tkanina pokrycia znajduje się bardzo blisko nich po złożeniu dachu.

Aby sprawdzić, jak szybko lampy osiągają krytyczną temperaturę 100°C pozwalającą na złożenie dachu, Galliford Try, firma która wykonała kort centralny dla All England Club, zaangażowała Datapaq - eksperta w dziedzinie profilowania temperatury. W dniach przerwy między rozgrywkami, inżynier Kevin Stephens z Datapaq przeprowadził sesję pomiarową z trzema termoparami umieszczonymi ponad reflektorami oraz w ich pobliżu.

Sensory zostały podpięte 10-metrowymi kablami do rejestratora danych typu Q18 zapisującego profil temperaturowy z okresem próbkowania wynoszącym 2 s. Wykorzystując notebook ze specjalizowanym oprogramowaniem Insight firmy Datapaq, Stephens odczytał i przeanalizował dane, zaznaczając zdarzenia takie jak "światła wyłączone" lub "czujnik przemieszczony". Test wykazał, że dla zapewnienia bezpieczeństwa procedury chowania dachu niezbędny jest 30-minutowy czas chłodzenia po wyłączeniu reflektorów.

 – Mamy teraz precyzyjny profil temperaturowy promienników ciepła. Wykorzystamy te informacje projektując dach nad kortem nr 1 – powiedział Eugene McCormick, starszy menadżer projektu z Galliford Try.

Firma Datapaq dostarczyła pełen raport prezentujący krzywe temperaturowe wszystkich sensorów w okresie 2,5 godziny, z tego 2 godzin przypadających na normalną pracę reflektorów oraz pół godziny na ich schłodzenie po wyłączeniu.

Składanie dachu po pojawieniu się słońca w trakcie trwania zawodów w Wimbledonie, fot. ELTC/Thomas Lovelock

Składanie dachu po pojawieniu się słońca w trakcie trwania zawodów w Wimbledonie, fot. ELTC/Thomas Lovelock.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl