Akumulatory z odzysku zwiększą wydajność energetyczną stadionu Amsterdam ArenA - NISSAN - RECYKLING - ZARZĄDZANIE ENERGIĄ - STADION - MAGAZYNOWANIE ENERGII - NISSAN LEAF - EATON - AMSTERDAM - THE MOBILITY HOUSE - ELEKTRORECYKLING - XSTORAGE BUILDINGS - XSTORAGE HOME
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Mouser Electronics Poland   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Akumulatory z odzysku zwiększą wydajność energetyczną stadionu Amsterdam ArenA
drukuj stronę
poleć znajomemu

Akumulatory z odzysku zwiększą wydajność energetyczną stadionu Amsterdam ArenA

Akumulatory z odzysku zwiększą wydajność energetyczną stadionu Amsterdam ArenA
fot. Amsterdam ArenA

Spółki Nissan, Eaton i The Mobility House opracowały system magazynowania energii, który ma poprawić zarządzanie energią na stadionie Ajaxu Amsterdam. Zapewni on awaryjną moc podczas najważniejszych wydarzeń, w przyszłości zaś zastąpi generatory prądotwórcze z silnikami Diesla. Ponadto rozwiązanie wspomoże miejską sieć energetyczną w okresach wzmożonego poboru prądu i będzie świadczyć usługi stabilizacji sieci.

Spółki Nissan, Eaton oraz The Mobility House podpisały przełomową, 10-letnią umowę z Amsterdam ArenA, siedzibą klubu piłkarskiego Ajax i światowej sławy obiektem rozrywkowym, na dostarczanie zasilnia awaryjnego z pochodzących z odzysku akumulatorów Nissan LEAF.

System xStorage Buildings wydajnie magazynuje energię i rozsyła ją w razie potrzeby. Dzięki niemu na słynnym stadionie na 55 tysięcy miejsc, na którym przez lata odbyło się wiele prestiżowych koncertów i imprez sportowych, nigdy nie zgasną jupitery.

System potrafi pobierać energię z sieci, zmieniając przeznaczenie akumulatorów z używanych samochodów elektrycznych, zapewniając przedsiębiorstwom większą kontrolę, lepszą wartość i bardziej zrównoważony wybór w zakresie konsumpcji energii elektrycznej.

W systemie wykorzystuje się przetwornice dwukierunkowe firmy Eaton oraz odpowiednik 280 akumulatorów Nissan LEAF zmagazynowanych na stojakach

Zaprojektowany na potrzeby Amsterdam ArenA system będzie wykorzystywać 280 akumulatorów Nissan LEAF i zapewniać 4 MW mocy i 4 MW pojemności przy magazynowaniu. To największy system magazynowania energii zasilany akumulatorami z odzysku wprowadzony do użytku w europejskim przedsiębiorstwie.

xStorage Buildings nie tylko zapewnia awaryjną moc na Amsterdam ArenA, lecz również umożliwia, w razie konieczności, przesyłanie energii do sąsiednich budynków i ochronę sieci. Operatorem systemu xStorage Buildings zintegrowanego z Amsterdam ArenA będzie spółka technologiczna The Mobility House. Spółka będzie świadczyć rozmaite usługi energetyczne wzmacniające stabilność lokalnej sieci, generując jednocześnie wartość dodaną dla Amsterdam ArenA.

 – Dzięki naszej technologii komercjalizujemy akumulatory i sprawiamy, że stadion Amsterdam ArenA będzie bardziej wydajny, zrównoważony i niezawodny energetycznie – deklaruje Thomas Raffeiner, dyrektor generalny i założyciel The Mobility House.

Nissan i Eaton ogłosiły jednocześnie, że można już wstępnie zamawiać oferowaną przez nie xStorage Home, jednostkę magazynowania energii dla budownictwa mieszkalnego. Zamówienia można obecnie składać w Wielkiej Brytanii, Norwegii i Niemczech, a w następnych miesiącach zapewne również na kolejnych rynkach europejskich.

Nissan, Eaton i The Mobility House podpisują 10-letnią umowę na zwiększenie wydajności energetycznej słynnego stadionu Amsterdam ArenA dzięki magazynowaniu energii w używanych akumulatorach Nissan LEAF

Nissan, Eaton i The Mobility House podpisują 10-letnią umowę na zwiększenie wydajności energetycznej słynnego stadionu Amsterdam ArenA

 – Spółka Nissan znana jest ze swojej innowacyjności i jakości, zwłaszcza w sektorze pojazdów elektrycznych. Jesteśmy dumni, że możemy wykorzystać posiadaną fachową wiedzę, aby przekształcać systemy zarządzania energią w obiektach biznesowych. Prezentowany przez nas system jest pierwszym tego typu na świecie i może potencjalnie zrewolucjonizować branżę energetyczną. Od momentu swojego ogłoszenia w maju 2016 r. spotkał się on z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony konsumentów, jak i przedsiębiorstw, dlatego miło nam ogłosić zawarcie porozumienia z Amsterdam ArenA, który zostanie naszym pierwszym partnerem biznesowym – powiedział Paul Willcox, prezes europejskiego oddziału Nissan.

Systemy xStorage Buildings nie tylko zapewnią istotną moc awaryjną dla stadionu, lecz również pomogą stabilizować holenderską sieć energetyczną w okresach zwiększonego poboru prądu

 – Mówimy tu o dużych zyskach w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wkrótce będziemy w stanie przechowywać energię wygenerowaną przez nasze panele słoneczne i wiatraki i w razie potrzeby wykorzystywać ją. To doskonała innowacja, w przyszłości Amsterdam ArenA stanie się pierwszym stadionem na świecie, który nie będzie już korzystać z paliw kopalnych – zapowiada Henk Markerink, dyrektor generalny Amsterdam ArenA.

 – Mamy dużą przyjemność obserwować, jak Amsterdam ArenA, Eaton, Nissan i The Mobility House wytyczają nowe szlaki, wdrażając systemy magazynowania energii w wysoce wymagających aplikacjach i w konsekwencji zwiększając wydajność energetyczną stadionów i budynków w ich sąsiedztwie – powiedział Frank Campbell, prezes oddziału EMEA, Electrical i Corporate Eaton. – Instalowany na Amsterdam ArenA system xStorage Buildings to jeden z przykładów naszego szerokiego spektrum systemów magazynowania energii, które pozwalają korzystać z magazynowania energii w sposób bezpieczny, niezawodny i zrównoważony wszystkim ogniwom łańcucha energetycznego, od użytkowników końcowych poprzez przedsiębiorstwa do operatorów sieci. Kolejny przykład to xStorage Home, jednostka magazynowania energii dla budynków mieszkalnych, na którą można obecnie składać wstępne zamówienia. Pomaga ona konsumentom kontrolować sposób i czas zużywania energii w ich domach, dzięki czemu będą mogli przyczynić się do stabilności lokalnej i krajowej sieci energetycznej. Oto jeszcze jeden przykład naszej szerokiej oferty w zakresie magazynowania energii.

Źródło: Eaton

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Eaton Electric Sp. z o.o.
Eaton Electric Sp. z o.o.
ul. Galaktyczna 30, Gdańsk
tel.  (0-58) 554 79 00, 10
fax.  (0-58) 554 79 09, 19
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl