Smarownice do szyn z elektronicznym systemem sterowania - KOLEJ - BIAŁORUŚ - STEROWNICE - PROMOTECH
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Smarownice do szyn z elektronicznym systemem sterowania
drukuj stronę
poleć znajomemu

Smarownice do szyn z elektronicznym systemem sterowania

Smarownice do szyn z elektronicznym systemem sterowania

W odpowiedzi na potrzeby białoruskiego rynku, białostocka spółka Promotech opracowała smarownice do szyn będące alternatywą dla kosztownych rozwiązań zachodnich firm. Urządzenie ma zastosowanie na kolei, gdzie występuje problem zużywania się szyn oraz rantów kół jezdnych w wyniku tarcia. Prace nad wspólnym projektem rozpoczęły się w ostatnim kwartale 2013 roku.

 – W efekcie udało się skonstruować urządzenie spełniające oczekiwania klientów, konkurujące jakością i ceną z drogimi rozwiązaniami z Europy Zachodniej i USA. Urządzenie jest stosowane wszędzie tam gdzie jest tzw. droga żelazna i za pośrednictwem naszego dealera trafia na rynek białoruski, a także rosyjski i kazachski – mówi Artur Zawadzki, dyrektor operacyjny firmy Promotech.

Rozwiązanie pozwala na zmniejszenie zużycia szyn kolejowych i wagonów, a zastosowanie elektronicznego systemu sterowania umożliwia precyzyjne dawkowanie smaru. Dodatkowym atutem urządzenia jest biodegradowalny smar, dzięki czemu smarownica jest przyjazna dla środowiska.

 – Układ składa się - w dużym uproszczeniu - ze smarownic, czujników przejazdu taboru, pompy, sterownika. Przejeżdżający skład wzbudza czujnik, który rozpoczyna tłoczenie odpowiedniej dawki smaru. Efektem tego jest wytworzenie filmu smarnego w miejscu styku koła z szyną, co wpływa  znacząco na obniżenie zużycia wyżej opisanych elementów. Ilość smaru jest dostosowywana do wielkości przejeżdżającego składu – tłumaczy Wojciech Kuklicz, kierownik produkcji.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl