Technologie trakcyjne ABB dla bardziej niezawodnych, energooszczędnych pociągów - POCIĄG - KOLEJ - TRAKCJE KOLEJOWE - ABB - TRANSFORMATORY TRAKCYJNE - URZĄDZENIA TRAKCYJNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Technologie trakcyjne ABB dla bardziej niezawodnych, energooszczędnych pociągów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Technologie trakcyjne ABB dla bardziej niezawodnych, energooszczędnych pociągów

Technologie trakcyjne ABB dla bardziej niezawodnych, energooszczędnych pociągów
fot. Technologia trakcyjna ABB już jest z powodzeniem stosowana w istniejących pociągach SOB wyprodukowanych przez Stadlera

Technologie trakcyjne ABB posłużą operatorom kolejowym w Szwajcarii, Szwecji i na Węgrzech.

ABB otrzymała zamówienia warte w sumie 70 mln USD od firmy Stadler, szwajcarskiego producenta pociągów, na dostarczenie trzem europejskim operatorom kolejowym najnowocześniejszych trakcyjnych urządzeń zasilających oraz elektrycznych instalacji pokładowych. Dzięki dostawom możliwy będzie bardziej zrównoważony przewóz regionalny i podmiejski na terenach zurbanizowanych dzięki lepszym połączeniom międzymiastowym, mniejszemu przeciążeniu i ograniczonym emisjom.

Systemy trakcyjne wraz ze zintegrowanymi systemami zasilania pokładowego i transformatorami trakcyjnymi zostaną zainstalowane w 80 pociągach elektrycznych firmy Stadler, przeznaczonych na podmiejskie i międzymiastowe trasy w Szwajcarii, Szwecji i na Węgrzech. Systemy trakcyjne przekształcają elektryczność z napowietrznych linii energetycznych do poziomów napięcia odpowiednich dla silników trakcyjnych i zapewniają pokładowym systemom potrzebne zasilanie. Bardziej kompaktowa, lżejsza technologia trakcyjna ABB zapewnia wydajniejsze działanie, oszczędza więcej przestrzeni oraz podnosi komfort podróży pasażerów. 

 – ABB od samego początku jest kluczowym partnerem dla sektora kolejowego. Bez innowacyjnych technologii ABB, przełomowe osiągnięcia w rozwoju trakcji i infrastruktury kolejowej byłyby niemożliwe. To dla nas zaszczyt, że od wielu lat jesteśmy partnerem z wyboru dla firmy Stadler, jednej z najbardziej innowacyjnych i utytułowanych spółek sektora kolejowego. Te ostatnie zamówienia są wizytówką technologiczną dwóch wiodących szwajcarskich firm – powiedział prezes Grupy ABB Ulrich Spiesshofer.

Przekształtniki trakcyjne i transformatory trakcyjne ABB zostaną zainstalowane w pociągach najnowszej generacji FLIRT (Fast Light Innovative Regional Train), produkowanych na potrzeby szwajcarskiego operatora kolejowego Schweizerische Südostbahn (SOB). 11 nowych zespołów trakcyjnych będzie eksploatowanych na popularnej trasie Voralpen-Express, łączącej St. Gallen i Lucernę. Jest to najwygodniejsze połączenie kolejowe łączące środkową i wschodnią część Szwajcarii. Technologia trakcyjna ABB już jest z powodzeniem stosowana w istniejących pociągach SOB wyprodukowanych przez Stadlera.

W ramach zamówień ABB dostarczy także przekształtniki trakcyjne dla 14 nowych pociągów szwajcarskiego operatora kolejowego Regionalverkehr Bern-Solothurn (RBS) oraz dla 12 pociągów Appenzeller Bahnen (AB). W zakresie dostaw są przekształtniki trakcyjne montowane w dachu wraz ze zintegrowanym zasilaniem urządzeń pokładowych.

ABB dostarczy technologię trakcyjną również dla 33 pociągów piętrowych, produkowanych na potrzeby szwedzkiej spółki Mälab, obsługującej podróżnych na zachód od Sztokholmu. Urządzenia trakcyjne zapewnią lepsze zasilanie oraz zwiększoną niezawodność, zwłaszcza w czasie surowych skandynawskich zim.

Dodatkowo przekształtniki trakcyjne ABB z wbudowanymi urządzeniami pomocniczymi, transformatorami oraz ładowarkami akumulatorowymi zasilą 10 pociągów FLIRT nowej generacji przeznaczonych dla GYSEV, węgierskiego operatora kolejowego.

 – Nasza pionierska technologia wspiera operatorów kolejowych w ich dążeniu do zapewniania wysoce niezawodnych i efektywnych energetycznie systemów trakcyjnych, bez względu na to, czy chodzi o pociągi podmiejskie, czy międzyregionalne – mówi Sami Atiya, prezydent Dywizji Robotyki i Systemów Napędowych ABB.

ABB od wielu lat dostarcza innowacyjne i energooszczędne technologie dla sektora kolejowego, produkuje i serwisuje elementy i podsystemy zarówno dla infrastruktury kolejowej, jak i taboru, wykorzystywane w miejskich i międzymiastowych sieciach kolejowych, a także w kolejach dużych prędkości. Dla swojej globalnej zainstalowanej bazy ABB świadczy również usługi serwisowe przez cały okres eksploatacji, łącznie z konserwacją i retrofitem.

Źródło: ABB 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
ABB Sp. z o.o.
ul. Żegańska 1, Warszawa
tel.  +48 22 223 77 77
www.abb.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl