Otwarta Platforma Innowacji Philips w Europie Środkowo-Wschodniej - PHILIPS - BADANIA I ROZWÓJ - EUROPA ŚRODKOWOWSCHODNIA - EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA - WROCŁAW WARSZAWA - OTWARTA PLATFORMA INNOWACJI
Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.   Mouser Electronics Poland  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Otwarta Platforma Innowacji Philips w Europie Środkowo-Wschodniej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Otwarta Platforma Innowacji Philips w Europie Środkowo-Wschodniej

Otwarta Platforma Innowacji Philips w Europie Środkowo-Wschodniej
fot. EIT+ Wrocław

Philips wraz z Warszawą, Wrocławiem i rumuńskim Cluj-Napocą powołuje Otwartą Platformę Innowacji, której celem są działania rozwojowe w zakresie efektywności energetycznej, inteligentnego oświetlenia i poprawy jakości życia.

Firma Royal Philips ogłosiła, że wspólnie z trzema miastami: Warszawą, Cluj-Napocą i Wrocławiem tworzy Otwartą Platformę Innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Platforma opiera się na dwóch ramowych porozumieniach obejmujących Warszawę i Cluj-Napocę wspólnie, jak również Wrocław. Strony podpisały partnerstwa podczas Polsko-Holenderskiego Forum Gospodarczego, odbywającego się 25 czerwca br. w Warszawie, przy czym porozumienie między Philips a Wrocławiem zostało zawarte w obecności Ich Królewskich Mości Willema-Alexandra, Króla Niderlandów oraz Máximy, Królowej Niderlandów, wicepremiera Janusza Piechocińskiego, jak również wysokiej rangi urzędników z Polski, Holandii i Rumunii.

Z Warszawą i Cluj-Napocą firma Philips podpisała list intencyjny o współtworzeniu inteligentnych i zintegrowanych inicjatyw w obszarze efektywności energetycznej, inteligentnego oświetlenia, jak również zdrowia i dobrostanu. Zamiarem wszystkich trzech stron listu jest włączanie do Platformy innych miast, organizacji pozarządowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, a także wykorzystanie szansy na zwiększenie pozyskiwania środków z Programu Komisji Europejskiej Horyzont 2020, poświęconemu badaniom i rozwojowi oraz innowacjom.

 – Cluj-Napoca jest miastem otwartym na innowacje i rozwój, gdyż głęboko wierzymy, że to prowadzi do postępu oraz osiągania lepszej jakości życia i zmniejszania zużycia energii. Poprawa jakości życia jest naszym głównym celem na lata 2014-2020, a nasza lokalna strategia rozwoju skupia się na wykorzystywaniu wszelki środków, byśmy mogli naszym mieszkańcom zaoferować dobrą jakość życia. Ten projekt jest jednym ze sposobów, za pomocą których będziemy zmieniać nasze społeczeństwo w przyszłości – komentuje Gheoghe Surubaru, wiceburmistrz Cluj-Napoca.

EIT+Wroclaw_laboratorium magnetycznego rezonansu jądrowego

Deklaracja współpracy pomiędzy Philips i Wrocławiem obejmuje wymianę wiedzy i doświadczenia w obszarze zrównoważonego i inteligentnego rozwoju tak, by wspierać przygotowania Wrocławia do roli Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i gospodarza Światowych Igrzysk Sportowych 2017. Współpraca pozwoli pozycjonować Wrocław jako wzorcowy ośrodek inteligentnego i zrównoważonego rozwoju na poziomie Unii Europejskiej. Ponadto, deklaracja wykorzystuje potencjał obu stron w obszarze badań i rozwoju poprzez ustanowienie wizyt naukowych i wymian pomiędzy EIT+ Wrocławskim Centrum Badań i Philips Research.

 – Porozumienia, które zawarliśmy z Warszawą, Cluj-Napocą oraz Wrocławiem są znakomitą sposobnością do wdrożenia w Europie Środkowo-Wschodniej koncepcji Otwartej Platformy Innowacji, zbudowanej przez Philips w Holandii.  Naszym nadrzędnym celem jest to, by była ona dostosowana do lokalnych potrzeb i była dostępna dla wszystkich partnerów zewnętrznych, którzy podzielają nasze zaangażowanie w tworzenie znaczących innowacji. Natomiast poprzez nasze zrównoważone, zintegrowane oświetlenie LED będziemy wspierać miasta w obniżaniu zużycia energii, jak również tworzeniu przestrzeni przyjaznej dla mieszkańców – stwierdził Joost Leeflang, Prezes Philips na region Europy Środkowo-Wschodniej. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
"Deklaracja współpracy pomiędzy Philips i Wrocławiem obejmuje wymianę wiedzy i doświadczenia w obszarze zrównoważonego i inteligentnego rozwoju tak, by wspierać przygotowania Wrocławia do roli Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i gospodarza Światowych Igrzysk Sportowych 2017. Współpraca pozwoli pozycjonować Wrocław jako wzorcowy ośrodek inteligentnego i zrównoważonego rozwoju na poziomie Unii Europejskiej. Ponadto, deklaracja wykorzystuje potencjał obu stron w obszarze badań i rozwoju poprzez ustanowienie wizyt naukowych i wymian pomiędzy EIT+ Wrocławskim Centrum Badań i Philips Research." - no to chyba mówi samo za siebie. Oby tak dalej!!!! :)
PHILIPS LIGHTING POLAND S.A.
ul. Kossaka 150, Piła
www.lighting.philips.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl