Radpol rozpoczął produkcję termokurczliwych muf sieciowanych radiacyjnie - SIEĆ CIEPŁOWNICZA - KLASA SZCZELNOŚCI - SYSTEMY PREIZOLOWANE - RURY PREIZOLOWANE - RURKA TERMOKURCZLIWA - MUFY TERMOKURCZLIWE - SIECIOWANIE RADIACYJNE - RADPOL
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Radpol rozpoczął produkcję termokurczliwych muf sieciowanych radiacyjnie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Radpol rozpoczął produkcję termokurczliwych muf sieciowanych radiacyjnie

Radpol rozpoczął produkcję termokurczliwych muf sieciowanych radiacyjnie
fot. Radpol

Radpol, jedyny w Polsce producent wyrobów sieciowanych radiacyjnie posiadający własne akceleratory elektronowe, rozpoczął produkcję muf termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie o średnicy 800 mm. Mufy te stanowią alternatywę dla muf zgrzewanych elektrycznie, tzw. termooporowych.

Mufy termokurczliwe zapewniają zachowanie ciągłości płaszcza osłonowego rury preizolowanej w sieciach ciepłowniczych zarówno w zakresie wytrzymałości mechanicznej, jak i szczelności w strefie złącza. Pierwsze inwestycje z wykorzystaniem muf sieciowanych radiacyjnie o średnicy 800 mm mają być realizowane w Polsce jeszcze w tym roku.

 – Produkty sieciowane radiacyjnie wytwarzane w naszej fabryce mają pamięć kształtu, czyli kurczą się pod wpływem ciepła do określonych rozmiarów i przyjmują kształt przedmiotu, na którym są obkurczane. Wykorzystanie tej właściwości ma szczególne znaczenie w łączeniu sieci ciepłowniczych, gdyż mufy sieciowane radiacyjnie po zabudowaniu idealnie przylegają do płaszcza osłonowego, zapewniając wymaganą szczelność i wyjątkową trwałość złącza w systemie rur preizolowanych. Przewaga nad mufami termooporowymi już została doceniona w realizowanych inwestycjach ciepłowniczych, miedzy innymi z wykorzystaniem naszych muf na sieci ciepłowniczej DN500/710. Ich produkcję rozpoczęliśmy pod koniec ubiegłego roku, zakładając sprzedaż na ten rok na poziomie 500 sztuk. Tymczasem już w pierwszych miesiącach roku sprzedaliśmy już około 1000 szt. i wciąż spływają do nas nowe zamówienia. Pozwala to oczekiwać, że z nie mniejszym zainteresowaniem spotkają się mufy o średnicy 800 mm – komentuje Andrzej Sielski, wiceprezes zarządu Radpol SA.

 – Proces sieciowania tak dużych elementów z polietylenu wymaga odmiennej konstrukcji akceleratora elektronowego, nad czym pracowaliśmy przez ostatnie dwa lata. W rezultacie jesteśmy obecnie jedynym w Polsce producentem muf termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie takich rozmiarów – wyjaśnia Andrzej Sielski.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Artykuł nierzetelny, bo sponsorowany :/
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl