Modernizacja warszawskiej sieci ciepłowniczej za ponad 52 mln zł - SIEĆ CIEPŁOWNICZA - AWARIE SIECI - DYSPOZYTOR RUCHU SIECIOWEGO - VEOLIA
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Modernizacja warszawskiej sieci ciepłowniczej za ponad 52 mln zł
drukuj stronę
poleć znajomemu

Modernizacja warszawskiej sieci ciepłowniczej za ponad 52 mln zł

Modernizacja warszawskiej sieci ciepłowniczej za ponad 52 mln zł
fot. Repozytorium danych

Zarządzanie na odległość, stały dostęp do niezbędnych danych oraz optymalne sugestie w oparciu o matematyczną analizę to udoskonalenia jakie niesie ze sobą modernizacja warszawskiej sieci ciepłowniczej. Dzięki inwestycji wartej ponad 52 mln zł stolica zyska nowoczesną infrastrukturę, która umożliwi zdalną kontrolę pracy trzech przepompowni, 79 komór ciepłowniczych oraz 2,5 tys. węzłów cieplnych.

 

Celem projektu „Inteligentna Sieć Ciepłownicza” (ISC) jest wsparcie oraz udoskonalenie procesu zarządzania siecią ciepłowniczą w Warszawie. W ramach modernizacji zostanie ona wyposażona w nowoczesne technologie, które pozwolą na monitorowanie oraz zdalne zarządzanie poszczególnymi jej elementami. ISC to kluczowa inwestycja firmy Veolia Energia Warszawa S.A.

Szybka reakcja na awarie

W wyniku przebudowy kontrola sieci będzie możliwa z jednego centrum decyzyjnego. System zapewni dyspozytorom szybki dostęp do kluczowych danych, co usprawni reakcję, np. na ewentualne awarie.

 – W monitorowaniu potencjalnych nieszczelności będzie nas wspierać specjalna ściana graficzna w Dziale Ruchu. Na zainstalowanych monitorach będzie widoczna mapa z parametrami pracy sieci ciepłowniczej, która będzie, m.in. wskazywać miejsce potencjalnych awarii. Dane będą wyświetlane dyspozytorom w ergonomiczny sposób, co ułatwi interpretację i usprawni cały proces zarządzania siecią ciepłowniczą, dzięki skróceniu czasu reakcji pracowników na potencjalne nieprawidłowości – komentuje Paweł Balas, Dyrektor Projektu ISC Veolia Energia Warszawa S.A.

Ponadto, po wdrożeniu ISC proces tworzenia scenariusza pracy sieci oprze się zarówno na danych bieżących, jak i historycznych. Będą one zbierane w krytycznych miejscach wyposażonych w urządzenia pomiarowe i system telemetrii.

 – Dyspozytor sieci ciepłowniczej w czasie zbliżonym do rzeczywistego będzie mógł zdalnie reagować poprzez zmianę ciśnienia wody sieciowej, zarówno w źródłach jak i przepompowniach, bez potrzeby angażowania czasu i wiedzy operatorów poszczególnych obiektów. Tym samym zminimalizowane zostanie również ryzyko błędu ludzkiego – dodaje Piotr Ulicki, Kierownik Działu Ruchu Veolia Energia Warszawa S.A.

Technologie przyjazne środowisku

Modernizacja systemów pozwoli na ograniczenie strat ciepła oraz zmniejszy zużycie prądu przez przepompownie, a dodatkowo umożliwi optymalizację zakupu energii cieplnej w źródłach. Dzięki temu redukcja emisji dwutlenku węgla wyniesie w Warszawie co najmniej 14,5 tys. ton rocznie. Oznacza to, że dzięki projektowi ISC oszczędność CO2 w skali roku będzie równa 4394 hektarom lasu. Ze względu na wymiar ekologiczny inwestycja zyskała 30 proc. dofinansowania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: Veolia

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl