Roboty LEGO Mindstorms EV3 tworzą nowe aplikacje z zakresu automatyzacji - ROBOTYKA - LEGO - KONKURS TECHNOLOGICZNY - OPROGRAMOWANIE PRZEMYSŁOWE - ZENON - COPA-DATA - HMI/SCADA - ZENON CHALLENGE
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Roboty LEGO Mindstorms EV3 tworzą nowe aplikacje z zakresu automatyzacji
drukuj stronę
poleć znajomemu

Roboty LEGO Mindstorms EV3 tworzą nowe aplikacje z zakresu automatyzacji

Roboty LEGO Mindstorms EV3 tworzą nowe aplikacje z zakresu automatyzacji
fot. COPA-DATA

Na początku kwietnia klocki LEGO ponownie pojawiły się na biurkach studentów, inżynierów i ekspertów automatyzacji. Wykorzystując oprogramowanie HMI/SCADA - zenon firmy COPA-DATA i roboty LEGO MINDSTORMS EV3 tworzą nowe aplikacje zenon na konkurs zenon Challenge 2014. Pierwsze zespoły już wystartowały po zwycięstwo.

zenon Challenge zmobilizował wszystkich aktywnych i potencjalnych członków programu COPA-DATA Partner Community do zastosowania najnowszych wersji aplikacji zenon i LEGO MINDSTORMS i przekształcenia swoich kreatywnych pomysłów w rzeczywiste, działające aplikacje do kontroli i wizualizacji. Jeszcze w tym roku jury składające się z ekspertów oceni projekty, a fani będą mogli głosować na swoich faworytów. Zwycięskie zespoły wezmą udział w imprezie zenon o wartości 1000 euro, otrzymają tablet z systemem operacyjnym Windows 8 oraz kamerę Sony Action Cam.

Odrobina historii: zenon Challenge 2012 

Zwycięzcami pierwszej edycji konkursu zenon Challenge zorganizowanego w 2012 r. była firma SYNERGY z Polski, która przekonała ekspertów z jury i wielu fanów do swojego projektu ,,SynergyRGB’’. Zaprezentowali oni zaawansowany projekt stworzony na podstawie robota w kształcie ptaka, który zbierał kulki i przydzielał je do odpowiednich pojemników zgodnie z kolorami. Drugie miejsce zajął EDAG Production Solutions z Niemiec, który zachwycił projektem A.W.E.S.O.M.E., niezależnym systemem transportu sterowanym za pomocą MES. I w tej edycji liczymy na kreatywność doświadczonych, jak i nowych zespołów.

zenon Challenge 2014 

Oficjalnie zenon Challenge 2014 rozpoczął się na początku kwietnia. Do września uczestnicy mogą wcielać swoje pomysły w życie w funkcjonalnych projektach i zdobywać nimi uznanie publiczności i jury. Zgłoszenie do konkursu obejmuje kilka etapów: opracowanie pomysłu – zaprojektowanie i zbudowanie rozwiązania (robota) – nagranie krótkiego filmu o projekcie – przesłanie filmu – wywarcie wrażenia na głosujących – zdobywanie punktów.

Dobry wynik to efekt trzech czynników: po pierwsze należy przekonać jury. Oceni ono projekt pod względem kreatywności, użyteczności i techniki. Jego opinia to 40% oceny łącznej. Kolejne 40% pochodzi od publiczności, która na ulubione projekty będzie mogła głosować online. Pozostałe 20% zespół może zdobyć, pokonując ustalone etapy „Steps to Success”.

 Jury konkursu zenon Challenge z niecierpliwością oczekuje na innowacyjne, przyjazne dla użytkownika i kreatywne prezentacje projektów: (od lewej) Lisette Lillo Fagerstedt, Partner Program Manager w COPA-DATA, Gero Gruber, Screen & Interaction Designer w COPA-DATA i Markus Wintersteller, Senior Consultant w COPA-DATA.

Jury konkursu zenon Challenge z niecierpliwością oczekuje na innowacyjne, przyjazne dla użytkownika i kreatywne prezentacje projektów: (od lewej) Lisette Lillo Fagerstedt, Partner Program Manager w COPA-DATA, Gero Gruber, Screen & Interaction Designer w COPA-DATA i Markus Wintersteller, Senior Consultant w COPA-DATA.

Liczy się każdy głos

Głosujący odgrywają bardzo istotną rolę w konkursie zenon Challenge. Zapewniają niezbędne wsparcie i doping, a ich głosy mają taką samą wagę jak ocena jury. Zespoły, które stworzą inspirujące filmy o swoich fascynujących projektach mają zdecydowaną przewagę w konkursie. Zwycięzcom z 2012 r. również udało się zdobyć większość spośród 10000 głosów, a tym samym znaleźć się na czele rankingu ogólnego. Zachęcamy do głosowania ponieważ na kilku szczęśliwców, którzy zarejestrują się jako głosujący, czekają atrakcyjne nagrody, takie jak zestawy LEGO MINDSTORMS EV3.

W ciągu najbliższych miesięcy zespoły będą pracować nad swoimi rozwiązaniami, zamieszczać filmy, zdobywać fanów dzięki ujawnieniu pierwszych elementów projektu i starać się wyprzedzić konkurencję. Szczegółowe informacje dla uczestników, fanów i jeszcze niezdecydowanych głosujących można znaleźć na stronie: www.zenon-challenge.com.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
COPA-DATA Polska
ul. Josepha Conrada 51, Kraków
tel.  +48(12)2901054
www.copadata.com
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl