Roboty LEGO Mindstorms EV3 tworzą nowe aplikacje z zakresu automatyzacji - ROBOTYKA - LEGO - KONKURS TECHNOLOGICZNY - OPROGRAMOWANIE PRZEMYSŁOWE - ZENON - COPA-DATA - HMI/SCADA - ZENON CHALLENGE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Roboty LEGO Mindstorms EV3 tworzą nowe aplikacje z zakresu automatyzacji
drukuj stronę
poleć znajomemu

Roboty LEGO Mindstorms EV3 tworzą nowe aplikacje z zakresu automatyzacji

Roboty LEGO Mindstorms EV3 tworzą nowe aplikacje z zakresu automatyzacji
fot. COPA-DATA

Na początku kwietnia klocki LEGO ponownie pojawiły się na biurkach studentów, inżynierów i ekspertów automatyzacji. Wykorzystując oprogramowanie HMI/SCADA - zenon firmy COPA-DATA i roboty LEGO MINDSTORMS EV3 tworzą nowe aplikacje zenon na konkurs zenon Challenge 2014. Pierwsze zespoły już wystartowały po zwycięstwo.

zenon Challenge zmobilizował wszystkich aktywnych i potencjalnych członków programu COPA-DATA Partner Community do zastosowania najnowszych wersji aplikacji zenon i LEGO MINDSTORMS i przekształcenia swoich kreatywnych pomysłów w rzeczywiste, działające aplikacje do kontroli i wizualizacji. Jeszcze w tym roku jury składające się z ekspertów oceni projekty, a fani będą mogli głosować na swoich faworytów. Zwycięskie zespoły wezmą udział w imprezie zenon o wartości 1000 euro, otrzymają tablet z systemem operacyjnym Windows 8 oraz kamerę Sony Action Cam.

Odrobina historii: zenon Challenge 2012 

Zwycięzcami pierwszej edycji konkursu zenon Challenge zorganizowanego w 2012 r. była firma SYNERGY z Polski, która przekonała ekspertów z jury i wielu fanów do swojego projektu ,,SynergyRGB’’. Zaprezentowali oni zaawansowany projekt stworzony na podstawie robota w kształcie ptaka, który zbierał kulki i przydzielał je do odpowiednich pojemników zgodnie z kolorami. Drugie miejsce zajął EDAG Production Solutions z Niemiec, który zachwycił projektem A.W.E.S.O.M.E., niezależnym systemem transportu sterowanym za pomocą MES. I w tej edycji liczymy na kreatywność doświadczonych, jak i nowych zespołów.

zenon Challenge 2014 

Oficjalnie zenon Challenge 2014 rozpoczął się na początku kwietnia. Do września uczestnicy mogą wcielać swoje pomysły w życie w funkcjonalnych projektach i zdobywać nimi uznanie publiczności i jury. Zgłoszenie do konkursu obejmuje kilka etapów: opracowanie pomysłu – zaprojektowanie i zbudowanie rozwiązania (robota) – nagranie krótkiego filmu o projekcie – przesłanie filmu – wywarcie wrażenia na głosujących – zdobywanie punktów.

Dobry wynik to efekt trzech czynników: po pierwsze należy przekonać jury. Oceni ono projekt pod względem kreatywności, użyteczności i techniki. Jego opinia to 40% oceny łącznej. Kolejne 40% pochodzi od publiczności, która na ulubione projekty będzie mogła głosować online. Pozostałe 20% zespół może zdobyć, pokonując ustalone etapy „Steps to Success”.

 Jury konkursu zenon Challenge z niecierpliwością oczekuje na innowacyjne, przyjazne dla użytkownika i kreatywne prezentacje projektów: (od lewej) Lisette Lillo Fagerstedt, Partner Program Manager w COPA-DATA, Gero Gruber, Screen & Interaction Designer w COPA-DATA i Markus Wintersteller, Senior Consultant w COPA-DATA.

Jury konkursu zenon Challenge z niecierpliwością oczekuje na innowacyjne, przyjazne dla użytkownika i kreatywne prezentacje projektów: (od lewej) Lisette Lillo Fagerstedt, Partner Program Manager w COPA-DATA, Gero Gruber, Screen & Interaction Designer w COPA-DATA i Markus Wintersteller, Senior Consultant w COPA-DATA.

Liczy się każdy głos

Głosujący odgrywają bardzo istotną rolę w konkursie zenon Challenge. Zapewniają niezbędne wsparcie i doping, a ich głosy mają taką samą wagę jak ocena jury. Zespoły, które stworzą inspirujące filmy o swoich fascynujących projektach mają zdecydowaną przewagę w konkursie. Zwycięzcom z 2012 r. również udało się zdobyć większość spośród 10000 głosów, a tym samym znaleźć się na czele rankingu ogólnego. Zachęcamy do głosowania ponieważ na kilku szczęśliwców, którzy zarejestrują się jako głosujący, czekają atrakcyjne nagrody, takie jak zestawy LEGO MINDSTORMS EV3.

W ciągu najbliższych miesięcy zespoły będą pracować nad swoimi rozwiązaniami, zamieszczać filmy, zdobywać fanów dzięki ujawnieniu pierwszych elementów projektu i starać się wyprzedzić konkurencję. Szczegółowe informacje dla uczestników, fanów i jeszcze niezdecydowanych głosujących można znaleźć na stronie: www.zenon-challenge.com.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
COPA-DATA Polska
COPA-DATA Polska
ul. Josepha Conrada 51, Kraków
tel.  +48(12)2901054
fax.  +48(12)2901044
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl