Zrobotyzowane stanowisko do paletyzacji na Politechnice Rzeszowskiej - ASTOR - POLITECHNIKA RZESZOWSKA - KAWASAKI - STANOWISKA ZROBOTYZOWANE - ROBOT PALETYZUJĄCY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zrobotyzowane stanowisko do paletyzacji na Politechnice Rzeszowskiej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zrobotyzowane stanowisko do paletyzacji na Politechnice Rzeszowskiej

Zrobotyzowane stanowisko do paletyzacji na Politechnice Rzeszowskiej
fot. ASTOR

Uczelnie wyższe w Polsce w ostatnich latach bardzo mocno postawiły na innowacyjność i doposażanie swoich laboratoriów. Nie inaczej stało się na największej uczelni wyższej w województwie podkarpackim - Politechnice Rzeszowskiej. Od pewnego czasu działa tam w pełni funkcjonalne produkcyjnie stanowisko do paletyzacji z robotem Kawasaki w roli głównej.

 „Praktyka najlepszym nauczycielem" – rzekł kiedyś Cyceron. W myśl tego cytatu najlepsi specjaliści dydaktyki Politechniki Rzeszowskiej przekazują wiedzę studentom kierunku logistyki. Powstał tam węzeł paletyzujący, przeniesiony wprost ze stosowanych rozwiązań na najnowocześniejszych liniach produkcyjnych, tylko w nieco pomniejszonej skali, wdrożony przez partnera ASTOR – firmę Markon z Tomaszowa Mazowieckiego.

Zrobotyzowane stanowisko do paletyzacji zostało zaprojektowane z myślą o przyszłych pracownikach logistyki. Grafy oraz wskaźniki omawiane na wykładach i podczas ćwiczeń, będzie można jeszcze dodatkowo zweryfikować, a przede wszystkim praktykować na stanowisku zrobotyzowanym. Możliwości konfiguracyjne węzła są na tyle rozbudowane, że istnieje możliwość zaprogramowania ponad 70 scenariuszy - jaki produkt i w jaki sposób ma być układany.

W centrum wygrodzonej celi umieszczony jest robot Kawasaki RS010N, który zbiera informacje od dwóch systemów wizyjnych (jeden do lokalizacji obiektu, drugi do odczytu kodu kreskowego lub kodu 2D) oraz od nadrzędnego sterownika Horner XL7e, który zarządza pracą całego stanowiska. Ponadto robot współpracuje z:

  • transporterem taśmowym do dostarczania detali do miejsca odbioru przez robota - detale lokalizowane są za pomocą systemu wizyjnego lub pozycjonowane przez zderzak mechaniczny,
  • stołem obrotowym do wyszukiwania kodów kreskowych,
  • dwoma stanowiskami do paletyzacji (możliwość pracy na pół-palecie i pełnej palecie),
  • stanowiskiem przekładek kartonowych,
  • stanowiskiem do buforowania produktu, dla procesu paletyzacji mixingu produktu.

Stanowisko zrobotyzowanej paletyzacji na Politechnice Rzeszowskiej

Stanowisko zrobotyzowanej paletyzacji na Politechnice Rzeszowskiej

Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów stanowiska, jego możliwości są zdecydowanie bardziej rozbudowane niż w przeciętnym węźle paletyzującym. Przede wszystkim stanowisko ma możliwość - względem indywidualnego numeru zapisanego w postaci kodu kreskowego lub kodu 2D - układać detale na docelową paletę, po wcześniejszym przesłaniu tych informacji do nadrzędnego systemu sterowania w formie plików arkusza kalkulacyjnego. W przypadku braku przypisania konkretnego numeru do miejsca odkładczego, robot transportuje detal na miejsce buforowania, a w systemie pojawia się informacja o tym zdarzeniu.

 – Współczesna logistyka wykorzystuje nowoczesne systemy, które ułatwiają i przyśpieszają proces załadunku. Jednym z przykładów takiego urządzenia jest robot, którego celem jest automatyczna paletyzacja i depaletyzacja oraz sortowanie różnych produktów firmy. Ma to pokazać, jak wygląda ten proces, jak jest szybki, wydajny i - co najważniejsze - że system jest bezbłędny podczas sortowania. Dla studentów będzie to na pewno doskonały przykład zastosowania środków automatyzacji w pracach logistycznych – opowiada w pełnym przekonaniu dr hab. inż. Mirosław Śmieszek z Katedry Metod Ilościowych.

Film przedstawiający stanowisko Kawasaki na Politechnice Rzeszowskiej:

Więcej informacji o ofercie ASTOR dla edukacji jest dostępnych na stronie: www.edukacja.astor.com.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
A smutna prawda jest taka, że studenci zobaczą stanowisko przez 2 godziny laborek i tyle.
ASTOR Sp. z o. o.
ul. Smoleńsk 29, Kraków
tel.  124286300
fax.  124286309
www.astor.com.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl