Efektywność energetyczna w pakiecie - EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA - RITTAL - CENTRUM DANYCH - INFRASTRUKTURA IT - RITTAL RIZONE - RIMATRIX S
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Efektywność energetyczna w pakiecie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Efektywność energetyczna w pakiecie

Efektywność energetyczna w pakiecie
fot. Rittal

Rittal udostępniła pakiet efektywności PUE dla standardowego rozwiązania centrów danych RiMatrix S. W ten sposób firma przekazuje do dyspozycji swoim klientom opcjonalny pakiet sprzętu i oprogramowania, za pomocą którego administratorzy IT szybko i łatwo otrzymają informacje o parametrach efektywności w centrum danych. W tym celu w puszkach rozgałęźnych lub szeregach szaf instaluje się specjalne urządzenia pomiarowe. Wizualizacja wyników pomiarów oraz ich przetwarzanie realizowane są za pomocą oprogramowania Data Center Infrastructure Management (DCIM) Rittal RiZone.

W roku 2012 zużycie energii przez serwery i centra danych wynosiło w Niemczech ok. 9,4 terawatogodzin. To odpowiada w przybliżeniu mocy czterech średniej wielkości elektrowni węglowych. Takie są wyniki badań Instytutu Borderstep. Od teraz, do wyznaczania i wizualizowania zużycia energii poprzez współczynnik PUE (Power Usage Effectiveness) w RiMatrix S, Rittal oferuje swoim klientom opcjonalny pakiet efektywności. W skład tego pakietu wchodzi inteligentny system gniazdek zasilających (Power Distribution Units), urządzenia pomiarowe do wyznaczania zużycia prądu oraz oprogramowanie DCIM RiZone. Dzięki pakietowi opcji administratorzy w łatwy sposób mogą zoptymalizować efektywność oraz zapotrzebowanie energetyczne RiMatrix S.

RiMatrix S to kompletne centrum danych składające się z następujących standardowych komponentów: określonej liczby stelaży serwerowych i sieciowych TS IT, klimatyzacji, zasilania i zabezpieczenia elektrycznego oraz z monitoringu. Razem tworzą kompletny moduł serwerowy. Dzięki skoncentrowaniu na standardowych modułach data center i perfekcyjnie dopasowanych komponentach RiMatrix S osiąga niezwykle niski współczynnik PUE (Power Usage Effectiveness) rzędu 1,15.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl