Przemysłowa ochrona monitorów biurowych - OBUDOWY - IP65 - WYŚWIETLACZE TFT - RITTAL - MONITORY PRZEMYSŁOWE - RAMIONA NOŚNE - OBUDOWY RITTAL - MONITORY
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Przemysłowa ochrona monitorów biurowych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przemysłowa ochrona monitorów biurowych

Przemysłowa ochrona monitorów biurowych
fot. Rittal

Coraz częściej konstruktorzy urządzeń wyposażają panele do obsługi maszyn i urządzeń w zwykłe monitory biurowe. Aby mogły one działać bez zakłóceń w surowych warunkach przemysłowych zapylenia i wilgoci, potrzebne są obudowy o wysokiej klasie ochrony. Profesjonalną ochronę i atrakcyjną stylistykę oferuje tutaj nowa obudowa obsługi Rittal do monitorów TFT w wersji stołowej.

Ze względu na koszty, monitory przemysłowe nie zawsze muszą być jedyną opcją, jeżeli chodzi o wyposażenie paneli obsługi na stanowiskach człowiek-maszyna. Konstruktorzy maszyn i urządzeń nierzadko sięgają po zwykłe monitory. Jednak warunkiem zapewnienia trwałej sprawności i bezzakłóceniowej eksploatacji są obudowy obsługi o wysokiej klasie ochrony, które zagwarantują monitorom ze świata biurowego pełną i profesjonalną ochronę. To właśnie oferuje nowa obudowa obsługi Rittal przeznaczona do monitorów TFT w wersji stołowej o stopniu ochrony IP 65 przed pyłem i przed strumieniem wody.

Ta atrakcyjna optycznie obudowa jest przystosowana do monitorów o przekątnej do 24“ oraz popularnych w świecie biurowym formatów panoramicznych 16:9 i 16:10. Szyba z bezpiecznego szkła zapewnia przy tym maksymalne możliwe pole widzenia. Obudowa posiada chroniące przed zranieniem, zaokrąglone narożniki i wyróżnia się atrakcyjnym designem części obsługowej.

Szybki montaż monitora biurkowego w obudowie zapewnia uchwyt z układem otworów VESA 75/100. Ponadto zawiasowane drzwi tylne gwarantują łatwy dostęp z tyłu. Obudowa z blachy stalowej jest dostępna w rozmiarach 650 x 450 x 155 mm (szerokość x wysokość x głębokość).

W następnym etapie podłączenia do maszyny, dopasowaną do danego zastosowania obudowę obsługi można w prosty sposób zamontować na systemie ramienia nośnego nowego systemu Rittal CP 60/120/180. Mimośrodowy montaż ramienia nośnego pozwala na wygodne i elastyczne umieszczenie obudowy w najróżniejszych pozycjach, np. we wnękach maszyn i urządzeń. Wsparcie zapewniają przygotowane wytłoczenia w płytach wzmacniających, które instalator może wykorzystać poprzez proste rozwiercenie.

Dzięki inteligentnej blokadzie, która pozwala na wstępne unieruchomienie obudowy na ramieniu nośnym za pomocą jednej śruby, możliwy jest nawet montaż jednoosobowy. Dotyczy to również montażu w systemach podpory stojącej. Systemy te dysponują mobilną wersją z rolkami oraz kolumnami w wersji otwartej umożliwiającymi wygodną instalację okablowania wraz z konfekcjonowanymi wtykami. Wielką zaletą okazuje się to przede wszystkim przy serwisowaniu.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl