Coraz częściej konstruktorzy urządzeń wyposażają panele do obsługi maszyn i urządzeń w zwykłe monitory biurowe. Aby mogły one działać bez zakłóceń w surowych warunkach przemysłowych zapylenia i wilgoci, potrzebne są obudowy o wysokiej klasie ochrony. Profesjonalną ochronę i atrakcyjną stylistykę oferuje tutaj nowa obudowa obsługi Rittal do monitorów TFT w wersji stołowej.
Ze względu na koszty, monitory przemysłowe nie zawsze muszą być jedyną opcją, jeżeli chodzi o wyposażenie paneli obsługi na stanowiskach człowiek-maszyna. Konstruktorzy maszyn i urządzeń nierzadko sięgają po zwykłe monitory. Jednak warunkiem zapewnienia trwałej sprawności i bezzakłóceniowej eksploatacji są obudowy obsługi o wysokiej klasie ochrony, które zagwarantują monitorom ze świata biurowego pełną i profesjonalną ochronę. To właśnie oferuje nowa obudowa obsługi Rittal przeznaczona do monitorów TFT w wersji stołowej o stopniu ochrony IP 65 przed pyłem i przed strumieniem wody.
Ta atrakcyjna optycznie obudowa jest przystosowana do monitorów o przekątnej do 24“ oraz popularnych w świecie biurowym formatów panoramicznych 16:9 i 16:10. Szyba z bezpiecznego szkła zapewnia przy tym maksymalne możliwe pole widzenia. Obudowa posiada chroniące przed zranieniem, zaokrąglone narożniki i wyróżnia się atrakcyjnym designem części obsługowej.
Szybki montaż monitora biurkowego w obudowie zapewnia uchwyt z układem otworów VESA 75/100. Ponadto zawiasowane drzwi tylne gwarantują łatwy dostęp z tyłu. Obudowa z blachy stalowej jest dostępna w rozmiarach 650 x 450 x 155 mm (szerokość x wysokość x głębokość).
W następnym etapie podłączenia do maszyny, dopasowaną do danego zastosowania obudowę obsługi można w prosty sposób zamontować na systemie ramienia nośnego nowego systemu Rittal CP 60/120/180. Mimośrodowy montaż ramienia nośnego pozwala na wygodne i elastyczne umieszczenie obudowy w najróżniejszych pozycjach, np. we wnękach maszyn i urządzeń. Wsparcie zapewniają przygotowane wytłoczenia w płytach wzmacniających, które instalator może wykorzystać poprzez proste rozwiercenie.
Dzięki inteligentnej blokadzie, która pozwala na wstępne unieruchomienie obudowy na ramieniu nośnym za pomocą jednej śruby, możliwy jest nawet montaż jednoosobowy. Dotyczy to również montażu w systemach podpory stojącej. Systemy te dysponują mobilną wersją z rolkami oraz kolumnami w wersji otwartej umożliwiającymi wygodną instalację okablowania wraz z konfekcjonowanymi wtykami. Wielką zaletą okazuje się to przede wszystkim przy serwisowaniu.
REKLAMA |
REKLAMA |
REKLAMA |