Automatyczne wyrównanie potencjałów zamyka lukę bezpieczeństwa na stanowisku człowiek-maszyna - BEZPIECZEŃSTWO - BHP - RÓŻNICA POTENCJAŁÓW - RITTAL - RAMIONA NOŚNE - INSTALACJE KABLOWE - ELEMENTY OBROTOWE - OBSŁUGA MASZYN
Mouser Electronics Poland   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Amper.pl sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Automatyczne wyrównanie potencjałów zamyka lukę bezpieczeństwa na stanowisku człowiek-maszyna
drukuj stronę
poleć znajomemu

Automatyczne wyrównanie potencjałów zamyka lukę bezpieczeństwa na stanowisku człowiek-maszyna

Automatyczne wyrównanie potencjałów zamyka lukę bezpieczeństwa na stanowisku człowiek-maszyna
fot. Rittal

Bezpieczeństwo przede wszystkim – ta dewiza dotyczy także instalacji systemów ramienia nośnego do obsługi maszyn. Automatycznym wyrównaniem potencjałów nowego systemu ramienia nośnego CP 60/120/180 Rittal zamyka niebezpieczną lukę bezpieczeństwa na stanowisku człowiek-maszyna. Zaleta: większa ochrona dla operatorów urządzeń i większe bezpieczeństwo dla producenta maszyn – bez dodatkowej pracy i dodatkowych kosztów.

 – Do tej pory dla systemów ramienia nośnego nie ma żadnej obowiązującej normy, która opisywałaby bezpieczną instalację elektrotechniczną. Tym samym sposób, w jaki producenci konstruują bezpieczne pod względem elektrotechnicznym rozwiązania obsługi, leży w zakresie ich uznania, a w końcu - o czym często się nie pamięta - także w zakresie ich odpowiedzialności. Do teraz skupiano się przede wszystkim nad budową mechaniczną systemów ramienia nośnego, natomiast wiele dzisiejszych instalacji elektrotechnicznie nie jest już zgodna ze stanem techniki – objaśnia Matthias Müller, szef działu zarządzania produktami obudów modułowych w Rittal.

 – W instalacjach kablowych wewnątrz systemów ramienia nośnego często brakuje pasywnych urządzeń ochronnych, jak np. systemy zabezpieczeń krawędzi, które chronią kable przed przetarciem. Jednak brakuje także aktywnych środków ochrony, jak automatyczne wyrównanie potencjałów przez wszystkie elementy systemu ramienia nośnego, aby w przypadku uszkodzonego kabla operator nie znalazł się pod napięciem elektrycznym – dodaje Müller.

Rittal zamyka tę lukę w nowym systemie ramienia nośnego CP 60/120/180 i jako pierwszy producent gwarantuje w standardzie automatyczne wyrównanie potencjałów dla całego systemu – bez dodatkowej pracy i dodatkowych kosztów dla konstruktorów urządzeń.

Dotychczas nie wyposażano elementów obrotowych, np. przegubów, w środki wyrównania potencjałów. Natomiast wszystkie elementy obrotowe systemu CP dysponują tak zwanymi stykami ruchomymi, które gwarantują elektryczny kontakt w całym systemie. Sprytne elementy z tworzywa do zabezpieczenia krawędzi, które można łatwo założyć na profil wewnętrzny między profilami nośnymi a elementami narożnikowymi, uniemożliwiają załamywanie lub przecieranie się przewodów.

 – Z aktualnych rozmów z klientami wynika, że automatyczne wyrównanie potencjałów jest ważnym kryterium przy podejmowaniu decyzji dla konstruktorów maszyn i urządzeń – podkreśla Matthias Müller.

System ramienia nośnego CP 60/120/180, jako kompleksowy system modułowy oferuje użytkownikowi jednolite rozwiązania funkcji, montażu i projektowania w jednorodnej stylistyce i pokrywa wszystkie wymagane przez rynek obciążenia do 180 kg i z najwyższym wymiarem oszczędności czasu przy montażu, regulacji i serwisowaniu.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
Rittal Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, Warszawa
tel.  22 310 06 00
fax.  22 310 06 16
www.rittal.pl
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl