Nowe oscyloskopy z rodziny MDO3000 firmy Tektronix - APARATURA POMIAROWA - OSCYLOSKOP - POMIARY - OSCYLOSKOPY - CZĘSTOŚCIOMIERZE - TEKTRONIX - FARNELL ELEMENT14 - ANALIZATOR WIDMA - GENERATOR ARBITRALNY - ANALIZATOR POZIOMÓW LOGICZNYCH - ANALIZATOR PROTOKOŁÓW - WOLTOMIERZ CYFROWY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Relpol SA  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe oscyloskopy z rodziny MDO3000 firmy Tektronix
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe oscyloskopy z rodziny MDO3000 firmy Tektronix

Nowe oscyloskopy z rodziny MDO3000 firmy Tektronix
fot. Farnell element14

Firma Farnell element14 ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży oscyloskopów Tektronix Mixed Domain Oscilloscope (MDO) z rodziny MDO3000, które integrują 6 funkcji w pojedynczym przyrządzie, co zmniejsza koszt stanowiska pomiarowego i maksymalizuje przestrzeń roboczą. Przyrząd integruje: oscyloskop, analizator widma, generator arbitralny, analizator poziomów logicznych, analizator protokołów, woltomierz cyfrowy i częstościomierz. W pełni konfigurowalny MDO3000 pozwala użytkownikowi na dodawanie instrumentów i poprawianie wydajności wtedy, kiedy to potrzebne.

Każde z wejść analogowych może być źródłem sygnału dla zintegrowanego, 4-cyfrowego woltomierza (DVM) i 5-cyfrowego częstościomierza. Używane są przy tym te same sondy pomiarowe, co dla oscyloskopu. Wyświetlacz w postaci graficznej i cyfrowej pokazuje wartości: minimalną, maksymalną i średnią oraz rozpiętość wartości mierzonych w poprzedzającym pomiar 5-sekundowym przedziale czasu.

Duża prędkość próbkowania przebiegów (większa niż 280 tys. słów na sekundę) osiągana za pomocą funkcji FastAcq pozwala na identyfikację problemów występujących typowo w systemach cyfrowych: impulsów o obniżonym poziomie (runt pulses), trzasków (glitches), ograniczeń czasowych i innych. Oprogramowanie oscyloskopu pozwala na analizowanie za pomocą czterech palet przebiegów dostępnych w trybie FastAcq, jak często występują odchylenia od sygnału o normalnej charakterystyce.

MDO3000 jest pierwszym oscyloskopem w swojej klasie przyrządów zawierającym zintegrowany analizator widma dla zakresu częstotliwości od 9 kHz do maksymalnej, wejściowej częstotliwości sygnału analogowego, która może być rozszerzona do 3 GHz (opcja MDO3SA). Pozwala to na analizowanie widma częstotliwości sygnałów w większości konsumenckich standardów bezprzewodowych.

Rozszerzenie funkcjonalności oscyloskopu jest możliwe za pomocą opcji dodatkowych.

 – Z przyjemnością wprowadzamy do naszej oferty kolejny produkt Tektronix – MDO3000. Współczesne urządzenia elektroniczne integrują coraz więcej technologii, więc oscyloskop powinien umożliwić ich przetestowanie. Naszym celem, jak dystrybutora jest wspieranie klientów na każdym etapie realizacji projektu, a ten produkt ma świetny zakres opcji ułatwiających inżynierom szybkie i efektywne diagnozowanie problemów – powiedział Chris Godfrey, Global Product Director Test & Tools w Farnell element14.

 – Zaszła zasadnicza zmiana w postrzeganiu bezprzewodowych systemów wbudowanych. Technologie te stały się tak powszechnie i dobrze znane, że są akceptowane i szeroko używane, podobnie jak połączenia szeregowe kilka lat temu. Dodatkowo, przy sygnałach cyfrowych o stale rosnącej prędkości, wpływ interferencji elektromagnetycznych (EMI) stał się powszechnym problemem wymagającym przejrzenia spektrum sygnałów o częstotliwości radiowej (RF), także w systemach przewodowych. Podobnie jak oscyloskopy MSO zastąpiły analogowe, tak teraz zastąpią je MSO, które jednocześnie staną się standardem przemysłowym akceptowanym przez branżę – dodał Dave Farrel, General Manager, Mainstream Oscilloscopes w firmie Tektronix.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz

Farnell, An Avnet Company
Farnell, An Avnet Company
ul. Canal Road , Leeds
tel.  00 800 121 29 67
$nbsp;
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl